40PFL7605 Nadmiar różu na obrazie.

bigprzemo

New member
Zrobię filmik i wstawie na youtube

witam,
mam taki telewizor już kilka miesięcy, postaram się przedstawić w najbardziej obiektywny sposób.

Na początek telewizor współpracuje z tunerem n-ki poprzez złącze hdmi.

Co do jakości obrazu nie mam zastrzeżeń, obraz jest krystalicznie czysty, kolory naturalne ( barwy odzwierciedlane wiernie). Duża możliwość regulacji obrazu. Więc szczerze mogę go polecić. Ale ma też kilka minusów:
1. Przy automatycznym ustawieniu rozmiaru obrazu (chcemy widzieć cały obraz często obraz zmienia tryb np. 16:9 na inny co przeszkadza przy oglądaniu, zmieniają się proporcje)
2. System Ambilight przy ustawieniu na 5 (regulacja od 0 - 10) przy oglądaniu w nocy bardziej przeszkadza i trzeba zmniejszać do min bo inaczej zbyt mocno razi po oczach.
3. Dźwięk rozczarowuje mocno, jakiś taki płytki jak na tą klasę kiepski.
4. TV ma złącze USB i możliwość odtwarzania plików np. mkv ktore działają owszem ale nie w fullHD. :( może to wina softu?
5. Net TV działa do d...y znajomy ma tv z sony i działa dużo lepiej.
 
Ostatnia edycja:

Koczkodane

New member
odniose sie do odpowiedzi.
1. Uwazam to wlasnie za zalete. Moj nowy tuner HD wlasnie nie daje mozliwosci autodopasowania i mnie to zalamalo. Na SD dzialalo idealnie zawsze pasy znikaly same.
2. Mi nie przeszkadza.
3. Jak na telewizor w 100% wystarczajacy. To nie kino domowe.
4. Potwierdzam.
5. Potwierdzam. Telewizor zawiesza sie w NetTV robi sie rozowy albo zielony i przestaje wyswietlac funkcje. Trzeba go wylaczyc i wlaczyc.
 

red_fork

New member
odniose sie do odpowiedzi.
1. Uwazam to wlasnie za zalete. Moj nowy tuner HD wlasnie nie daje mozliwosci autodopasowania i mnie to zalamalo. Na SD dzialalo idealnie zawsze pasy znikaly same.

Czy autodopasowywanie działa jeżeli w dekoderze ustawi się rozdzielczość sygnału wyjściowego (HDMI) na 1080i? W instrukcji jest napisane że autodopasowywanie nie działa dla "trybu HD", a telewizor taki sygnał najprawdopodobniej będzie tak traktował...

Czym różni się "autodopasowywanie" od "auto zoom" -na pierwszy rzut oka nie mogę znaleźć różnicy?
 
Do góry