40M87/86 kontra 40N87

kojak_ct

Member
Ja to w ogóle proponuję zrobic naturalne warunki i postawić sobie po dwa halogeny po bokach i tak oglądać M. Wtedy zobaczycie, że kolega miał rację. ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy nasłoneczninym pomieszczeniu to ważny parametr.
Tym bardziej że jest w czym wybierać na rynku.
 

kojak_ct

Member
Zgadza się. Ale każda matryca ustawiona pod słońce nie daje komfortu oglądania co nie zmienia faktu, że wtedy CrystalBrite wysiada całkowicie. Ale kto ustawia tak TV?* ;) O ile z laptopami jest problem bo nigdy nie wiemy gdzie będziemy z niego korzystać o tyle z TV nie powinno być problemu. Raz ustawiony w odpowiednim miejscu nie zmienia swojego położenia.

*-przypadki się zdarzają :D

Ps. Wybór jest taki duży, że każdy wybierze coś dla siebie. ;)
 

redfive

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam wszystkich.
Dlaczego tak się czepiacie tej szyby. Przecież klasyczny CRT miał ten sam problem. Trinitrony miały powłokim odblaskowe, ale niektóre modele innych producentów miały zwykłą szybę. Owszem było trochę zabawy z ustawieniem telewizora.
Ciekaw jestem dlaczego nie stosuje się powłok na nowych modelach takich jak w lepszych monitorach CRT . Mi szyba pomaga. Pewnie to atawizm po CRT.
 

greg1000

New member
Witam. Bardzo mało jest informacji na forum dotyczących 40n87. Cena tego LCD bardzo spadła- w sklepach internetowych nawet poniżej 5 tyś. Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat tego telewizorka. Zastanawiam się nad zakupem i nie wiem co wybrać czy tego Samsunga, czy Sharpa 42 xd1E. Odległość, z której będe oglądał to 2,5- 3 m. Mam dwa odtwarzacze dvd: Pioneer 696 i Harman Kardon 2550 S. Tuner cyfrowy to dbox2, ale mam zamiar go zamienić na Kathrein UFS910 HDTV. Niestety mieszkam w miejscowości, gdzie nie moge porównać obu telewizorków, dlatego oczekuje, że mi coś doradzicie. Wiem, że temat dotyczy n87 vs m87, lecz jeżeli kupię ten droższy to będzie problem ze zmianą tunera.
 

martins

New member
Wlasnie zakupilem LE40N87 - wrarzenia : totalna zalamka

I jestem zalamany jak patrze co ten tv wyprawia - powidizec ze nie radzi sobie w dynamicznych scenach to za malo poprostu wszystko sie na tym obrazie trzesie kazda postac otoczona jest jakas niewidzialna obwodka a w polaczeniu ze strasznie nieplynnym obrazem ktory skacze z klatki na klatke ogladaja jakis film mozna ie zalamac i chyba bede musial go oddac do serwisu tylko nie wiem czy mi uznaja ta usterke, bo moga powiedziec ze to normalne. No ale wydajac 5 tys na tv samsung nie spodziewalem sie takich arakcji. Czy ma kotos podobne przygody z tym tv ?
 

martins

New member
Wlasnie zakupilem LE40N87 - wrarzenia : totalna zalamka

I jestem zalamany jak patrze co ten tv wyprawia - powidizec ze nie radzi sobie w dynamicznych scenach to za malo poprostu wszystko sie na tym obrazie trzesie kazda postac otoczona jest jakas niewidzialna obwodka a w polaczeniu ze strasznie nieplynnym obrazem ktory skacze z klatki na klatke ogladaja jakis film mozna ie zalamac i chyba bede musial go oddac do serwisu tylko nie wiem czy mi uznaja ta usterke, bo moga powiedziec ze to normalne. No ale wydajac 5 tys na tv samsung nie spodziewalem sie takich arakcji. Czy ma kotos podobne przygody z tym tv ?
 

srtoip

New member
martins napisał:
I jestem zalamany jak patrze co ten tv wyprawia - powidizec ze nie radzi sobie w dynamicznych scenach to za malo poprostu wszystko sie na tym obrazie trzesie kazda postac otoczona jest jakas niewidzialna obwodka a w polaczeniu ze strasznie nieplynnym obrazem ktory skacze z klatki na klatke ogladaja jakis film mozna ie zalamac i chyba bede musial go oddac do serwisu tylko nie wiem czy mi uznaja ta usterke, bo moga powiedziec ze to normalne. No ale wydajac 5 tys na tv samsung nie spodziewalem sie takich arakcji. Czy ma kotos podobne przygody z tym tv ?

minęło trochę czasu i jak teraz oceniasz ten telewizor? w sieci nie znalazłem wielu opinii. w euro pojawiła się niezła promocja na ten model i tak się zastanawiam, czy go nie kupic
 

koz12

New member
Posiadam od wczoraj Samsunga LE 40M86BDX i jak narazie jestem zachwycony:)Nie mam jeszcze żadnej tv cyfrowej ale podłączyłem mocnego kompa przez Hdmi-DVI(5 metrowy za 40zł hehe) i to jak wygladają filmiki pokazowe i gry(np.Crisis,Call of Duty 4) w 1920x1080 jest porażające...miodzik:-DNiewiem czy może to wyglądać lepiej na droższym 2 metrowym kablu ale jak na tak tandetny tani kabel jakosc wybitna:mrgreen:Podłączyłem również ps3 przez komponent ale obraz był nie do przyjęcia...smugi i coś"pierdziało"w głosnikach ale to napewno kwestia konfiguracji lecz gdy gdy zmieniłem componenta na ten kabel od kompa(dołożylem przejściówkę DVI-Hdmi)to znowu kryształ:)Virtua Fighter 5 i demo Ninia Gaiden w full hd powieksza z wrażenia zrenice hehe.Polecam tv jak najbardziej.Za tv w sklepie internetowym dałem 5380zl(w sklapach u mnie w miescie cena to ok 6400zl-6799 więc można ładnie przepłacic) i nie żałuje wyboru.A "lustro" na ekranie to raczej niewielka wada,zauważam to tylko gdy jest wyłączony(wtedy wygląda niezwykle efektownie tym bardziej gdy obok stoi blizniaczo podobna konsolka PS 3)a przy słoncu...hmm od czego są rolety :)
 

wojti12

New member
koz12 napisał:
Posiadam od wczoraj Samsunga LE 40M86BDX i jak narazie jestem zachwycony:)Nie mam jeszcze żadnej tv cyfrowej ale podłączyłem mocnego kompa przez Hdmi-DVI(5 metrowy za 40zł hehe) i to jak wygladają filmiki pokazowe i gry(np.Crisis,Call of Duty 4) w 1920x1080 jest porażające...miodzik:-DNiewiem czy może to wyglądać lepiej na droższym 2 metrowym kablu ale jak na tak tandetny tani kabel jakosc wybitna:mrgreen:Podłączyłem również ps3 przez komponent ale obraz był nie do przyjęcia...smugi i coś"pierdziało"w głosnikach ale to napewno kwestia konfiguracji lecz gdy gdy zmieniłem componenta na ten kabel od kompa(dołożylem przejściówkę DVI-Hdmi)to znowu kryształ:)Virtua Fighter 5 i demo Ninia Gaiden w full hd powieksza z wrażenia zrenice hehe.Polecam tv jak najbardziej.Za tv w sklepie internetowym dałem 5380zl(w sklapach u mnie w miescie cena to ok 6400zl-6799 więc można ładnie przepłacic) i nie żałuje wyboru.A "lustro" na ekranie to raczej niewielka wada,zauważam to tylko gdy jest wyłączony(wtedy wygląda niezwykle efektownie tym bardziej gdy obok stoi blizniaczo podobna konsolka PS 3)a przy słoncu...hmm od czego są rolety :)

witaj,
wlasnie przymierzam sie do dokladnie tego modelu
mozesz podac w jakim sklepie interentowym kupiles ten TV oraz jak bylo z transportem??? (czy transport by z innego miasta do Ciebi czy z okolic)
 
Do góry