40M87/86 kontra 40N87

dydymus

New member
Na rynku pojawił się nowy zawodnik Full HD 40N87 zadałem sobie pytanie którego wybrać 40M86/87 czy właśnie nowego zawodnika z serii N....
Mój wybór padł na 40N87,,,,pytanie dlaczego....ponieważ tak naprawde róznice pomiędzy tymi tv są małe....
40M87/86
cechy...40 cali, 16:9, Full HD 1920 x 1080p, 3 x HDMI, component, kontrast 15000:1, crysal bright, DVB-T (MPEG2),janość 550cd, regulowany poziom podswietlenia i czerni , tryb game, srs, optical out, dnie...

40N87
cechy...40 cali, 16:9, Full HD 1920 x 1080p, 3 x HDMI, component, kontrast 10000:1, matryca anty refleksyjna, DVB-T (MPEG2), jasność 550 cd, regulowany poziom podswietlenia i czerni, tryb game, srs, optical out, dnie....

jak widac róznica głowna to kontrast....i matryca crystal bright która wg samsunga poprawia kontrast i owszem podobnie jak to ma mejsce w laptopach poprawia ale w idealnych warunkach oświetleniowych przy choc jednym swiecącym od przodu lb z boku oknie staje sie do bardziej uciązliwe....i stad podwyzszony kontrast do modelu N87...mimowszystko kiedy tak jak u mnie ikno znajduje sie z boku matryca pochłaniajaca przy słabszym kontrascie swieci o niebo lepiej....sprawdzone....

Szkoda ze nie mozna w obu tych tv sprawdzic działania tunera DVB -T opatego na MPEG 2, ale jak niesie wieść w wlkp mają sie odbyc testy równoczesnie DVB-t w MPEG 2 i 4 poczekamy zobaczymy.... szkoda tym bardziej ze wbudowana slot na karty dvb jak równiez w pełni wartosciowe EPG...
TV podłączony pod dvd componentem swietnie radzi sobie z obrazem z płyt dvd...widac róznice pomiędzy czernia a szarościa kolory te nie zlewaja sie w czarna plame ani ne widac jasnych przebarwień....
Mozliwośc regulacji palety gamma, nasycenia kolorów i czerni pozłączu HDMI, podświetlenia matrycy poprawy jakości filmów....i wygładzania konturówi krawędzi...a nawet szczegółowości kolorów

Polecam....



www.hdtv.vox.com
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Nie widziałem obecnej serii N , ale porównywlismy poprzednie seria N 71 i M 71 . Jeśli ktoś nie widzi różnicy jego sprawa . Producent podobnie jak ja widzi różnicę i dlatego są droższe . Na ile istotne są dla portfela - to zupełnie inna sprawa. To są detale - nasycenia kolorów, wierności kolorów - ale podobno życie składa się z detali.
 

Slygado

New member
Zgadzam się z Kikim.
Nie po to powstają różne serie, aby różnica w nich była tylko znikoma, a cena całkiem różna :!:

Mimo, iż seria N jest seria dobrą (znaczy się była- bo nie wiadomo jak teraz) to seria M jest na samym szczycie i to ona jest najlepsza:D
 

dydymus

New member
odp

Jak sami piszecie niewicie jeszcze o czym piszecie bo nawet go nie widzieliści... kierujecie sie opisami i stwierdzeniami oraz sloganami...fakt jest taki ze w idealnym świetle M87 sprawuje sie całkiem całkiem napewno nie lepiej niż M91 ale jest ok natomiastprzy świetle bijącym odokiem nie widać nic na matrycy tylko otocznie tego tv....i po co mi kontrast 15000 skoro i taknie widac ekranu....czy którys z was ma laptopa z crystal bright?? jeśli takto wiecie co by sie stało gdyby usiąć z nim w pełnym świetle itak jest zM87/86....Jestemposiadaczem N87 i firma która mi go sprzedała przetestowała oba TV w domu poniewaz relacja cenowa między nimi jest mała ok 600 zł....jednak zdecydowałem sie na N87...nawet sam wygląd drobne detale takie jak boczne chromowane listwu przy głosnikach czy chromowane przyciski sterowania....i taka mała info dla was w zakupie N87jest drozszy niz M87....instrukcje obu tv są jednakowe....parametry kontrastu N87 odpowiadaja parametra 37M87/86....najlepszy dowod na niespecjalna jakośc obrazu przy sygnale sd w M jest porónanie na stedzie w poznanskim media mark 1 obraz jest na obu dostarczony z kablówki i nie chodzi tu nawet o porównanie N i M tylko o 37R81 i 40M87 osoby które pracuja razem ze mna roznicy nie widzieli, klienci równiez.... dopiero przy sygnale z boxu cyfrowego zobaczyli róznice w obrazie czyli reasumujac dla sygnału sd nie ma znaczenia nawet czy jest to Full czy tylko ready...po wyłaczeniu ekranu większośc ludzi widzących crystal bright i mających z nim doświadczenie w laptopach odpuszczaała sobie ten TV na rzecz serii F....
 

kojak_ct

Member
No właśnie sendo sprawy. Dopiero jak został wyłączony to zrezygnowali. A czemu nie zrezygnowali jak był włączony? Bo tak naprawdę tej szybki nie widać w normalnych warunkach. Taki TV nie stoi w max nasłonecznionym miejscu. To nie laptop z którym chodzisz po mieście i siedzisz w pełnym słońcu.
A jak przy HD była już różnica to dla mnie to wystarczy. ;) Widziałem w środę serię N i stwierdziłem, że matryca świeci na niebiesko bardziej od M i tak samo jak 37M. Ta szyba to ukrywa co nie zmienia faktu, że z bliska też widać. ;)

Odpowiedź mi na jedno pytanko. Jak wygląda sprwa czerni w całkowitej ciemności? Czy matryca bardzo świeci? Tego nie mogłem przeboleć w toshibie. Normalnie przy ciemnych scenach oświetlała mi pokój i świeciła na szaro. ;)
 

Przemcio73

New member
kojak_ct napisał:
No właśnie sendo sprawy. Dopiero jak został wyłączony to zrezygnowali. A czemu nie zrezygnowali jak był włączony? Bo tak naprawdę tej szybki nie widać w normalnych warunkach. Taki TV nie stoi w max nasłonecznionym miejscu. To nie laptop z którym chodzisz po mieście i siedzisz w pełnym słońcu.
A jak przy HD była już różnica to dla mnie to wystarczy. ;) Widziałem w środę serię N i stwierdziłem, że matryca świeci na niebiesko bardziej od M i tak samo jak 37M. Ta szyba to ukrywa co nie zmienia faktu, że z bliska też widać. ;)

Odpowiedź mi na jedno pytanko. Jak wygląda sprwa czerni w całkowitej ciemności? Czy matryca bardzo świeci? Tego nie mogłem przeboleć w toshibie. Normalnie przy ciemnych scenach oświetlała mi pokój i świeciła na szaro. ;)
Także wybrałem się do idiotów (cenowych). Obok siebe stały seria n i m (ta druga z szybką chyba dopiero od modelu 40cali wzwyż). Seria m grała lepiej, choć niewiele. Sygnał był puszczony z sd jak i z hd pc. Co do szyby - spisuje się wg mnie bardzo dobrze. Z boku seria m wygląda wspaniale - ekran widoczny bardzo dobrze nawet z największych kątów. Byłem sceptyczny, a tu mały:eek: . A czerń wyśmienita. Zaznaczam, że przy dobrym oświetleniu. Nawet seria n miała z czernią problemy. Czarne pasy wpadały w szarości przy widocznym mocnym podświetleniu matrycy. Zdaję sobie sprawę, że wszystko może zależeć od ustawień końcowych. Nie mniej jednak byłem wniebowzięty:D :D kiedy oglądałem filmik na serii m.
pozdrawiam wszystkich maniaków (videofilóf:p ;) )
 
Ostatnia edycja:

dydymus

New member
odp

Taka mała dygresja obecnie jeszcze na rynku polskim nie ma oficjalnie modelu N87, a w media stoi poprzednik 40N71....i stąd róznica w obrazie....a N71 jest tv hd ready a nie full hd tak jak jegonastepca....co do filoletu zgodze sie ze N71 swiecił na fioletowo...natomiast nie ma tego efektu w N87...ponadto nalezy podswietlenie matrycy zredukowac do2...wtedy czrn jest czarna nawet pod katami...a co do obrzu w M87 pod katem wMedia Markt zapraszam do sprawdzenia nawet w tym swietle....
 

Przemcio73

New member
dydymus napisał:
Taka mała dygresja obecnie jeszcze na rynku polskim nie ma oficjalnie modelu N87, a w media stoi poprzednik 40N71....i stąd róznica w obrazie....a N71 jest tv hd ready a nie full hd tak jak jegonastepca....co do filoletu zgodze sie ze N71 swiecił na fioletowo...natomiast nie ma tego efektu w N87...ponadto nalezy podswietlenie matrycy zredukowac do2...wtedy czrn jest czarna nawet pod katami...a co do obrzu w M87 pod katem wMedia Markt zapraszam do sprawdzenia nawet w tym swietle....
A kolega to ma pirata,że zapytam?
P.S.
No i jak ta przysłowiowa ryba co to nabrała w usta wody...
 
Ostatnia edycja:

kojak_ct

Member
A ja myślałem, ze dyskusja toczy się o 40M86 vs 40N87 które u nas w EuroAGD stoją obok siebie i mam bezpośrednie porównanie. ;) Obraz jest wyraźnie lepszy na M.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie nie widziałem - o czym zresztą wyraźnie napisąłem . Ale widać poprzednia seria miała podobną skalę jakości. Bo Ci którzy widzieli też mają takie odczucie. Zostaję więc przy swoim.
 

dydymus

New member
odp

oto odbicie swiatła...w ukochanym M87 makabra przy normalnym oswietleniu a obok zwykła sseria R.... i ktos nadal twierdzi ze M pochłania.... obraz przy SD rozni sie niuansami....
 

Attachments

  • noname.jpg
    noname.jpg
    37,1 KB · Wyś: 239
  • noname2.jpg
    noname2.jpg
    41 KB · Wyś: 214

dydymus

New member
odp

Oto obraz z N87 nie jest to obraz ze źródła hd ale zwykłae dvd po componencie....w oświetlonym pokoju....
 

Attachments

  • noname3.jpg
    noname3.jpg
    58,6 KB · Wyś: 404
  • noname4.jpg
    noname4.jpg
    36,9 KB · Wyś: 224

sparx

New member
Zasadniczą różnicą, o której chyba nikt nie wspomniał, jest większa gama kolorów 40M86/87 w stosunku do 40N87 :

40M86/87 127% PAL
40N87 100% PAL
 

jtd

New member
Bez reklam
dydymus napisał:
Oto obraz z N87 nie jest to obraz ze źródła hd ale zwykłae dvd po componencie....w oświetlonym pokoju....

Ale to czy sa odbicia czy nie ma, to testuj jak oba telewizory graja, a nie jak sa wylaczone, zobaczysz jak te twoje zdjecia sa zludne.
 

dydymus

New member
odp

Prosze bardzo król M87 w pełnym słoncu obraz na ekranie pochodzi z komputera czern dobra fakt ale jakos mało tego ekranu widac raczej wszystko dookoła jest widoczne a nie ekran....foto dla wszystkich tych którzy maja oszklone salony....a paleta barw w obu modelach wynosi 127%palety PAL....
 

Attachments

  • noname5.jpg
    noname5.jpg
    37,9 KB · Wyś: 234

dydymus

New member
odp....

fotka matryce M87 zrobiona pod katem....na całej powierzchni matrycy odbija sie wszystko....dokładnie wszystko....wole matryce pochłaniajace a matryce M87 i jej szklana powłoke mozna sobie ze spokojem podarowac przypomina ona ta jaka stosuje sie w plazmach....i dlatego nie kupiłem pioniera....mimo ze jest lepszy warunki oswietlenia wpływaja na obraz i zaden kontrast....ilośc kolorow nie sa wstanie pomoc przy duzym oswietleniu....a juz napewno nie szklana tafla....powtarzam czern na M87 dobra .... pracuje ze sprzetem zbyt długo aby wiedziec ze rozwiazania wspomagajace ostrosc i kolory oprzec na dobrej elektronice a nie na masce która optycznie polepra w dobrych warunkach oswietlenia obraz....nikt mnie nie przekona do matryc typu crystal bright nawet jesli beda miały kontrast 1mln....co zrobi niedługo sharp....jak twierdzi przedstawiciel tej firmy....zobaczymy
 

Przemcio73

New member
dydymus napisał:
Taka mała dygresja obecnie jeszcze na rynku polskim nie ma oficjalnie modelu N87, a w media stoi poprzednik 40N71....i stąd róznica w obrazie....a N71 jest tv hd ready a nie full hd tak jak jegonastepca....a co do obrzu w M87 pod katem wMedia Markt zapraszam do sprawdzenia nawet w tym swietle....
Aha, a dzień czy dwa później już jest. No to bardzo ciekawe... Już na starcie straciłeś u mnie wiarygodność. Namęczyłeś się, a przynajmniej próbowałeś, robiąc te zdjęcia, tak na marginesie, niemiarodajnej jakości (nie mówię tu o kompresji). I uważasz, że część z nas którzy widzieli oba modele obok siebie byliśmy ślepi i nie widzieliśmy różnicy na korzyść m??? Daruj sobie, ale mnie Twoimi argumentami o odbiciu światła itp. itd. nie przekonasz. Mam model serii r i nie idę w zaparte i twierdzę, że jest najlepszy, bo nie jest. A swoje zdanie oczywiście masz prawo posiadać, bo jak sam wiesz epoka jednomyślności już minęła:confused: :niewiem:
pozdrawiam
 

Masa

New member
Ja polecam L87 mam go w domu i w tv widze siebie tylko jak jest wyłączony, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.
Co do zdjęcia robionego pod kątem, kto normalny ogląda pod takim kątem, TV jest po to żeby go oglądać, a nie czepiać się byle szczegółów, na które później i tak nie zwracamy uwagi.
 
Do góry