3x LED,który z nich lepszy..

Status
Zamknięty.

ezquerro

Member
Panowie pmóżcie bo nie wiem co wybrać,
załóżmy że mają taką samą cene:

A. Sharp LC-40LU700EV ceneo.pl/3881878s
B. LG 42LE5300 ceneo.pl/6362054s
C. LG 42SL9500 ceneo.pl/4435196s
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Widziałeś obraz na nich ?
Kupuje się obraz a nie urządzenie.
Zobacz i sam wybierz.
Postrzeganie obrazu może/jest być różne u różnych "postrzegaczy".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych .

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

ezquerro

Member
niestety nie moge obejżeć ich obok siebie, a jak bym oglądał w róznych sklepach, to mija się z celem.
Interesują mnie tylko te trzy modele powyżej, dlatego prosze o pomoc, może ktos pracuje w sklepie albo oglądał ich tetsy i może doradzić.
ps. obraz mam z satki i tuner HD, najczesciej ogladam Sport (piłke) i Filmy.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Po co te szczegółowe pytania ...

za mało danych .

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
itd ................

Może należałoby skończyć z tą długą i bezsensowną ankietą: TV LCD powinien być urządzeniem uniwersalnym tzn. powinien zapewniać dobry odbiór w pomieszczeniach nasłonecznionych i zacienionych, powinien dobrze radzić sobie z programami - filmami z szybką akcją jak również wyświetlać dobry obraz statyczny, powinien również zapewniać komfort podczas używania konsol z grami, i można by tak wymieniać w nieskończoność.

DOBRY TV POWINIEN WYŚWIETLAĆ DOBRY OBRAZ W KAŻDYCH WARUNKACH.

Jedynym sensownym pytaniem to odległość oglądania programów z tego TV aby ustalić jego wielkość , i tu standardowa sprawdzona zasada NALEŻY PODZIELIĆ ODLEGŁOŚĆ OGLĄDANIA PRZEZ TRZY I WTEDY KUPUJEMY TV o TAKIEJ PRZEKĄTNEJ - przykład odległość 2,4m : 3 = przekątna TV 80cm (32 cale).
I zaraz usłyszę głosy, że z 2,4m to ja patrzę na ekran 46 - 50 cali. Tylko współczuć - nie wyobrażam sobie oglądania filmu z dynamiczną akcją czy podobnego programu z takiej odległości na takich przekątnych - po prostu nie jesteśmy w stanie objąć wzrokiem całej sceny w takich warunkach - bardzo szybko męczy się nasz wzrok.

Zasad odległość oglądania audycji na TV LCD to 3 x przekątna naszego TV - WTEDY MAMY KOMFORT OGLĄDANIA DYNAMICZNYCH SCEN - OBRAZÓW I NIE TYLKO.

Niektórzy producenci albo sprzedawcy nie zgodzą się z tym ale im zależy na sprzedaży jak największych paneli - dlaczego? - wiadoma dla kasy - mały obrót duża kasa.
 

ezquerro

Member
tez sie zgadzam ze w moim przypadku ta ankieta jest bez sensu dlatego jej nie wypelniełem. Sam zawęziłem wybór i chciałbym wiedzieć który z tych trzech modeli jest lepszy i dlaczego akurat ten. byłbym wdzięczny

A. Sharp LC-40LU700EV ceneo.pl/3881878s
B. LG 42LE5300 ceneo.pl/6362054s
C. LG 42SL9500 ceneo.pl/4435196s
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bielikk-
wow, wow.
To wybierzmy średni samochód który jest do wszystkiego i dla każdego. Np dla Ciebie będzie to Dacia Logan . Ja wole Toyotę Hondę lub Marcedesa.
Dla każdego też wybierzmy średni samochód dostawczy - bo będzie można trochę przewieźć towaru jak będzie trzeba i od biedy parę osób też się zmieści -nie ważne że bez komfortu Ale będzie średnio.

Średnio będziemy też ustalmy chłodziarkę która też będzie dla każdego.
Wybierzmy średnie buty dla każdego - nie ważne jaki ma rozmiar stopy,
nie ważne czy na zimę czy na lato -średnie bo muszą zapewnić komfort w każdych warunkach.
No i kurtę na każdą pogodę i na każdego taki sam rozmiar. A co ?



Sony umieszcza na swojej stronie ankietę , Panasonic i inne właśnie po to aby oceniając warunki i potrzeby nie robić mundurków Mao dla każdego Polaka. Bo też przecież można uśrednić.

"Jedynym sensownym pytaniem to odległość oglądania programów z tego TV aby ustalić jego wielkość , i tu standardowa sprawdzona zasada NALEŻY PODZIELIĆ ODLEGŁOŚĆ OGLĄDANIA PRZEZ TRZY I WTEDY KUPUJEMY TV o TAKIEJ PRZEKĄTNEJ - przykład odległość 2,4m : 3 = przekątna TV 80cm (32 cale)"
Piszesz głupoty jakich obecnie mało w tej klasie.
Powtarzasz durnoty z lat 60-tych. Jeśli nie zauważyłeś że zmieniły się czas , ze pojawił się sygnał HD to oglądaj sobie HD na 32 z 3 metrów. I nie opowiadaj głupot innym. Wystarczy sprawdzić dowolną tabelę z Anglii , Japonii czy USA - oczywiście wszyscy się mylą tylko TY nie.
Próbujesz się kreować na Leonardo DaVinci.
To nie ta epoka . Widać że zapomniałeś w tzw między czasie spojrzeć na nowe technologie.


Niektórzy producenci albo sprzedawcy nie zgodzą się z tym ale im zależy na sprzedaży jak największych paneli - dlaczego? - wiadoma dla kasy - mały obrót duża kasa.
Nie zła samoocena - wszyscy się mylą a TY nie.
Opanuj się.

Ja mam 46 z 2,5 metra i jestem zachwycony podobnie jak tysiące ludzi na tym portalu i podobnie miliony na świecie.I ma gdzieś Twoją ocenę sprzed 20 lat.

=============================
ezquerro -
bez komentarza idąc tym tropem wybierz średni . Niepotrzebnie się trudziłeś wypisując modele. Bo buty, auto czy telewizor który ma być do wszystkiego jest do niczego.
Nie da się jechać po meble Lamborgini Diabolo a na wycieczkę z rodziną Tirem . Bo prezentują różne potrzeby .
ALe oczywiście wybór należy do Ciebie.
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
bielikk-
wow, wow.
To wybierzmy średni samochód który jest do wszystkiego i dla każdego. Np dla Ciebie będzie to Dacia Logan . Ja wole Toyotę Hondę lub Marcedesa.
Dla każdego też wybierzmy średni samochód dostawczy - bo będzie można trochę przewieźć towaru jak będzie trzeba i od biedy parę osób też się zmieści -nie ważne że bez komfortu Ale będzie średnio.

Średnio będziemy też ustalmy chłodziarkę która też będzie dla każdego.
Wybierzmy średnie buty dla każdego - nie ważne jaki ma rozmiar stopy,
nie ważne czy na zimę czy na lato -średnie bo muszą zapewnić komfort w każdych warunkach.
No i kurtę na każdą pogodę i na każdego taki sam rozmiar. A co ?



Sony umieszcza na swojej stronie ankietę , Panasonic i inne właśnie po to aby oceniając warunki i potrzeby nie robić mundurków Mao dla każdego Polaka. Bo też przecież można uśrednić.

"Jedynym sensownym pytaniem to odległość oglądania programów z tego TV aby ustalić jego wielkość , i tu standardowa sprawdzona zasada NALEŻY PODZIELIĆ ODLEGŁOŚĆ OGLĄDANIA PRZEZ TRZY I WTEDY KUPUJEMY TV o TAKIEJ PRZEKĄTNEJ - przykład odległość 2,4m : 3 = przekątna TV 80cm (32 cale)"
Piszesz głupoty jakich obecnie mało w tej klasie.
Powtarzasz durnoty z lat 60-tych. Jeśli nie zauważyłeś że zmieniły się czas , ze pojawił się sygnał HD to oglądaj sobie HD na 32 z 3 metrów. I nie opowiadaj głupot innym. Wystarczy sprawdzić dowolną tabelę z Anglii , Japonii czy USA - oczywiście wszyscy się mylą tylko TY nie.
Próbujesz się kreować na Leonardo DaVinci.
To nie ta epoka . Widać że zapomniałeś w tzw między czasie spojrzeć na nowe technologie.


Niektórzy producenci albo sprzedawcy nie zgodzą się z tym ale im zależy na sprzedaży jak największych paneli - dlaczego? - wiadoma dla kasy - mały obrót duża kasa.
Nie zła samoocena - wszyscy się mylą a TY nie.
Opanuj się.

Ja mam 46 z 2,5 metra i jestem zachwycony podobnie jak tysiące ludzi na tym portalu i podobnie miliony na świecie.I ma gdzieś Twoją ocenę sprzed 20 lat.

=============================
ezquerro -
bez komentarza idąc tym tropem wybierz średni . Niepotrzebnie się trudziłeś wypisując modele. Bo buty, auto czy telewizor który ma być do wszystkiego jest do niczego.
Nie da się jechać po meble Lamborgini Diabolo a na wycieczkę z rodziną Tirem . Bo prezentują różne potrzeby .
ALe oczywiście wybór należy do Ciebie.

KIKI - ty nie łapiesz co ja piszę - mówiąc o uniwersalności TV LCD - chcę żeby do ciebie dotarł fakt, że taki TV ma być na tyle dobry (tzn co najmniej ze średniej półki) aby DOBRZE RADZIŁ SOBIE PRAKTYCZNIE W KAŻDYCH WARUNKACH I Z KAŻDYM SYGNAŁEM - NIE CHODZI MI TU O UŚREDNIANIE I KUPOWANIE JAKIEGOŚ GNIOTA, KTÓRY TYLKO "ZACHOWUJE PARAMETRY".
Chyba nie chcesz przekonywać kupujących, żeby kupowali po 5 telewizorów - jeden do PS3, drugi do oglądania zdjęć , trzeci do pokoju słonecznego, czwarty tylko do pokoju zacienionego itd
DOBRY TV DA RADĘ W KAŻDYCH WARUNKACH - I TLE W TYM TEMACIE.
NA DOBRY TV TRZEBA WYDAĆ TROCHĘ WIĘCEJ - POWIEDZMY 50% WIĘCEJ ŚRODKÓW NIŻ NA NAJTAŃSZY, A NA BARDZO DOBRY TO ZALEŻY JUŻ TYLKO OD ZASOBNOŚCI PORTFELA.

Co do wielkości TV i odległości oglądania - zobacz chociażby na stronę Philipsa lub np. te strony
Jak wybrać dobry telewizor ?
Z jakiej odległości oglądać telewizję przy określonej przekątnej ekranu? - Poradopedia.pl

PODTRZYMUJE TO CO WCZEŚNIEJ NAPISAŁEM - a w twoich warunkach z 2,5m na 46 calach to komfortowo ogląda się tylko zdjęcia - czyli obrazy statyczne.

To, że podobno handlujesz sprzętem, nie przekonuje mnie, że się na sprzęcie TV dobrze znasz, znałem takich kolesi (jeszcze rok temu) na pytanie klienta czy ten LCD ma 100HZ odpowiadali, że w LCD nie ma technologii 100HZ, że była tylko w CRT (oczywiście wyjaśniam, że 100HZ w LCD to całkiem co innego niż w CRT)

i podtrzymuję: Niektórzy producenci albo sprzedawcy nie zgodzą się z tym ale im zależy na sprzedaży jak największych paneli - dlaczego? - wiadoma dla kasy - mały obrót duża kasa.


Wiem, ze cię wk....am - podziękuj demokracji
 

ezquerro

Member
dobra,wypełnie tą ankiete, może wtedy mi ktoś pomoże:

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ? to zależy jak ustawie kanape albo na ktorej scianie go powiesze tak od 2,5 do 4m
jak słońce świeci w pokoju ? hm, różnie zalezy od godziny ale raczej malo swiatla, mam tez rolety
Jak duży jest pokój ? hm okolo 20m2 ale to nie jest kwadrat ani prostokat raczej wielobok
jaki masz obecnie telewizor? samsung
jakie programy najczęściej oglądasz? c+,piłka,HBO-filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem
preferowana wielkość telewizora? 40 w zwyż
preferowana marka ? sony,samsung... obojetnie
czego nie lubisz w telewizorach? hm...
jakie urządzenia będą podłączone ? tuner hd, amplituner, onkyo tylko jeszcze nie wiem czy go tunera nie podepne a nie do tv
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? hm..
jakimi złączami ? niewoem
jaki masz sygnał ? satka 65%
ile programów HD ? wszystkie jakie są c+,polsat,N
ma stać czy wisieć ? jeszcze nie zdecydowałem
jaka klasa cenowa ? do 3,5tys. ale zaweżiłem wybór do 3tv:

A. Sharp LC-40LU700EV ceneo.pl/3881878s
B. LG 42LE5300 ceneo.pl/6362054s
C. LG 42SL9500 ceneo.pl/4435196s
 

pedro1

New member
Niestety , ale muszę stanąć w obronie Kikiego.

Jak ktoś chce , aby telewizor był dobry do wszystkiego to takie rzeczy tylko w Erze , nie ma sprzętów idealnych :p.

Nawet w klasie najwyższej są spore różnice w funkcjonalności jak i jakości.

Jedyne pytanie jakie mi tam nie pasuje to "jaki masz obecnie telewizor?":lol:

Resztę pytań jest na miejscu i sugestie co do odległości tak samo.

Każdy ma inne wymagania , a same telewizory różnią się naturalnością odtwarzanych barw , matrycą mat/połysk, ostrością , płynnością , czernią ( dochodzą warunki dzień / noc ), jakością dźwięku , możliwością pracy z zewnętrznymi urządzeniami i jeszcze wiele by można wymieniać.

Pytania znacznie ułatwiają doradzenie w tym temacie, warto też dodać priorytety ( jeśli się ma ) do pytań podstawowych.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam
LE5300 nie podoba mi sie obraz jakis taki mało ostry i niebieskawy, wiem wiem można kalibrację zrobić - ROBIŁEM i tak mi sie nie podoba.
SL9500 hmm widziałem tylko w sklepie, dla mnie wypadł lepiej niż LE5300
Co do Sharpa to FULL LED i chyba bralbym tego dokładnie model 705 bo jest poprawiony wzgledem 700tki.
Takie moje zdanie, każdy ma inne koniec kropka :D
Pozdrawiam :)

i tak na marginesie to kup LE8500 :D
 

bielikk

New member
Bez reklam
TV z tej strony ...

dobra,wypełnie tą ankiete, może wtedy mi ktoś pomoże:

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ? to zależy jak ustawie kanape albo na ktorej scianie go powiesze tak od 2,5 do 4m



Wiem, że ciężko jest się zdecydować na konkretny model, ale sprawdź sobie tę stronę:
Telewizor LCD Philips 42PFL8404H - opinie, komentarze o produkcie

i pomimo paru opinii nieprzychylnych, ten TV wyświetla naprawdę b. dobry obraz i ma dobry dźwięk

spróbuj obejrzeć go w akcji, w jakimś markecie - sam posiadam phila z serii 7404h i mogę powiedzieć, że obraz oceniam na b.db
 

ezquerro

Member
Witam
LE5300 nie podoba mi sie obraz jakis taki mało ostry i niebieskawy, wiem wiem można kalibrację zrobić - ROBIŁEM i tak mi sie nie podoba.
SL9500 hmm widziałem tylko w sklepie, dla mnie wypadł lepiej niż LE5300
Co do Sharpa to FULL LED i chyba bralbym tego dokładnie model 705 bo jest poprawiony wzgledem 700tki.
Takie moje zdanie, każdy ma inne koniec kropka :D
Pozdrawiam :)

i tak na marginesie to kup LE8500 :D
le8500 troszke za drogi

o taką odp. mi chodziło, dzięki
licze na wiecej podobnych
 

bielikk

New member
Bez reklam
Niestety , ale muszę stanąć w obronie Kikiego.

Jak ktoś chce , aby telewizor był dobry do wszystkiego to takie rzeczy tylko w Erze , nie ma sprzętów idealnych :p.

Nawet w klasie najwyższej są spore różnice w funkcjonalności jak i jakości.

Jedyne pytanie jakie mi tam nie pasuje to "jaki masz obecnie telewizor?":lol:

Resztę pytań jest na miejscu i sugestie co do odległości tak samo.

Każdy ma inne wymagania , a same telewizory różnią się naturalnością odtwarzanych barw , matrycą mat/połysk, ostrością , płynnością , czernią ( dochodzą warunki dzień / noc ), jakością dźwięku , możliwością pracy z zewnętrznymi urządzeniami i jeszcze wiele by można wymieniać.

Pytania znacznie ułatwiają doradzenie w tym temacie, warto też dodać priorytety ( jeśli się ma ) do pytań podstawowych.


I możesz stawać w obronie KIKIEGO - takie twoje prawo
Ale powiem może w ten sposób (może to dotrze do tych "super znawców) - NAWET FIRMY PRODUKUJĄCE TV LCD NIE STOSUJĄ TZW. WĄSKIEJ SPECJALIZACJI którą tu niektórzy chcą wprowadzić jeżeli chodzi o dobór TV. Przecież żadna firma nie pisze, że ten model TV jest dobry do gier, a ten model do oglądania filmów akcji, a ten do przekazów sportowych, a ten do oglądania w zupełnej ciemności np. piwnicy.
DOBRY TV to TV Z DOBRĄ MATRYCĄ, DOBRĄ ELEKTRONIKĄ, KTÓRA ZAPEWNIA WŁAŚNIE PŁYNNY, OSTRY OBRAZ , NATURALNE KOLORY, DOBRY DŹWIĘK ... OGÓLNA ZASADA JEST TAKA, ŻE IM "LEPSZY TV" TYM OCZYWIŚCIE DROŻSZY (lepsza jakość komponentów z których został zbudowany)
WIADOMO RÓWNIEŻ, ŻE NIE MA IDEALNYCH ROZWIĄZAŃ, NAWET TV POWYŻEJ 10 TYS. ZŁ MAJĄ SWOJE WADY (PHILIPS 9704) I KTOŚ UPRZEDZONY np. DO PHILIPSA ZAWSZE BĘDZIE GO KRYTYKOWAŁ

DLATEGO TEŻ POWTARZAM - DOBRY TV POWINIEN ZAPEWNIĆ DOBRY ODBIÓR W RÓŻNYCH WARUNKACH OŚWIETLENIA I RÓWNIE DOBRZE WYŚWIETLAĆ OBRAZ SD JAK I HD.
 

sajmon33

New member
Ja również nie rozumiem tych co nie rozumieją tego co napisał bielikk. Proste, chcesz lepszy tv zapłać więcej. Szukałem tv przez kilka miesięcy, między innymi przez to, że często na tym forum pisze się że tylko na jednym tv można np. oglądać sygnał SD a na innych nie. Długo oglądałem i jakoś nie mogłem zauważyć tej kolosalnej różnicy między niektórymi polecanymi tutaj modelami, a tymi co są powszechnie uważane za słabe. Oczywiście mówię o telewizorach z tego samego przedziału cenowego.
 

Przemek66

New member
Ja również nie rozumiem tych co nie rozumieją tego co napisał bielikk. Proste, chcesz lepszy tv zapłać więcej. Szukałem tv przez kilka miesięcy, między innymi przez to, że często na tym forum pisze się że tylko na jednym tv można np. oglądać sygnał SD a na innych nie. Długo oglądałem i jakoś nie mogłem zauważyć tej kolosalnej różnicy między niektórymi polecanymi tutaj modelami, a tymi co są powszechnie uważane za słabe. Oczywiście mówię o telewizorach z tego samego przedziału cenowego.

Nie bardzo rozumiem w takim razie po co wchodzisz na to forum.

Ludzie nie mają średnich mieszkań ze ślepą kuchnia i średnich warunków. Epoka Gomułki się skończyła. Każdy che dobtać telewizor do swoich warunków, potrzeb i oczekiwań. Dlatego te pytania pomagają doradzić wybór telewizora.
 
Status
Zamknięty.
Do góry