3x LED,który z nich lepszy..

Status
Zamknięty.

z3

Member
@ bielikk

Powinien a zapewnia to mała różnica, aż dziw bierze, że producenci nie robią jednego modelu :D

Przecież zawsze można wziąć to co się podoba na półce i nie pytać innych i też będzie grało :).

Pozdrowionka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
celna uwaga.

===============================
sajmon33 - sam nie przeczytałeś co napisałeś :?.

===============================

bielikk -
Dobry do wszystkiego znam tylko klucz francuski.
Kiedyś mówiło się tak o tych co są do wszystkiego :
Tańczę, śpiewam, recytuję, usuwam ciążę i krawaty wiążę...
usuwa Ciąże i krawaty wiaże - Szukaj w Google

Ale swoją drogą to ciekawy jestem który telewizor jest tym co wszystko potrafi i w każdych warunkach.
Rozumiem że Twój Philips- czy tak ?

================================
ezquerro
analizując Twoje potrzeby . Dziwne okazało się tylko że preferowana maraka to Samsung a nie podałeś żadnego modelu w Twojej ofercie.
Ale do rzeczy.
Odległość spora nawet na 46" - i zacząłbym od tej wielkości.
Dobrze jak zerknąłbyś na :
46C650 Samsunga
Sharpa 46 LE 600 - lcd led
JVC 46 S 90
Toshiba 46 XV 733
Panasonic 46 S 20

Z Twoich z uwagi na skalowanie wybrałbym Sharpa 40 LX 705.
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Wielkość matrycy a odległość oglądania ...

kiki; Ja mam 46 z 2 napisał:
[/COLOR] Podsyłam jeszcze raz adresy stron odnośnie: rozmiaru matrycy a odległości oglądania ...

Co do wielkości TV i odległości oglądania - zobacz chociażby na stronę Philipsa, Samsunga lub np. te strony a dowiesz się jak powinny ze sobą grać te dwa parametry.
Jak wybrać dobry telewizor ?
Z jakiej odległości oglądać telewizję przy określonej przekątnej ekranu? - Poradopedia.pl

Ale tak jak niektórzy piszą: można z 2m oglądać film z dynamiczną akcją na 50 cali i "jest super"

"I RÓBMY DALE LUDZIOM WODĘ Z MÓGZU"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli oceniasz z poziomu swojej wiedzy i twierdzisz że 7404 ma pełną czerń - to trudno będzie z Tobą rozmawiać.
Każdy kto ma mało wiedzy próbuje najpierw obrażać.
Ale pomyliłeś fora.

wystarczy ja przeczytasz wpisy po tymi artykułami które podałeś i można się nieźle uśmiać.
Pomijając fakt że wpisy są z dwóch lat wstecz, a artykuł z przed trzech lat :

~cerretalto
| 2009-01-10 00:05Te 3-5 krotności przekątnej tyczą ogólnie małych ekranów telewizyjnych z lat 60-tych (i proporcji obrazu 4:3). Dzisiejsze są przeważnie nieco inne, na przykład:

Proszę nie wprowadzać starych nie aktualnych informacji bo wrócimy do czarnobiałych telewizorów i telewizji polskiej z jednym słusznym politycznym programem - jak w Korei.
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
@bielikk - ja tu widzę, że opierasz się tylko na wiedzy i swoim doświadczeniu z philipsem. Osobiście popieram zdanie kikiego, co do telewizorów philips nie mam najlepszego zdania (świetny ambilight polepszający jakość obrazu;) heh). Co do zdania kikiego z jednym ale. Większość konsumentów będzie zadowolona z większość nowych telewizorów. Oczywiście wykluczając tu niżowe firmy jak lg, medion, większość modeli philipsa itp. Czy kupi sharpa, sony czy panasonica (myśląc o tej samej półce cenowej) i tak będzie zadowolona. Do tego jak się przyzwyczai nawet do kiepskiego, nieskalibrowanego obrazu - większość innych, nawet lepszych ekranów będzie gorsza. Oczywiscie, na samym początku porównania. Z czasem i przyzwyczajenie mija....
 

pedro1

New member
re: Bielikk

Co do odległości od tv , trzeba uwzględnić ostrość widzenia i rodzaj odbieranego sygnału sdtv czy hdtv (720/1080)

Zbyt duża odległość spowoduje utratę postrzegania szczegółów , natomiast zbyt bliska odległość obnaży wszelkie niedoskonałości wyświetlanego obrazu wynikające np z pikselizacji , a tym samym obniży komfort oglądania.

Tutaj masz podane prawidłowe odległości uwzględniające fizjologię oka.

INFOTEKA
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
No w sumie philips i samsung mogą mieć inne zalecenia, do tak słabej jakości obrazu;) Obraz Full HD na telewizorze 40" oglądać z 5m;) hehe. Taki żart na rozluźnienie atmosfery.
Chłopaki, nie spinajcie się tak. Fizyki nawet philips nie oszuka;) Co do obrażania innych - każdy może mieć swoje zdanie, więc po co obrażać? Wyluzuj, szkoda zdrowia.
 

pedro1

New member
re: bielikk

Co do konkretów , a dokładnie o odległość , to masz na poprzedniej stronie,
przed twoim postem zamieściłem , może nie zauważyłeś , bo po chwili już była następna strona wątku.
 

prat

New member
Widzę że znasz się na rzeczy - jaka charakterystyka jest średnia dla gamutu kolorów . Jaka odległość powinna być do 65"-70" ?
Bo przymierzam się do zakupu .
Czy pryzmat rozczepiania światła w Philipsie
idzie przez dyfuzor pierwszy błyszczące czy matowy
bo chciałem zamówić do starego podobno znacznie polepsza jakość obrazu i nie wiem który .
Jaki masz współczynnik czerni w swoim telewizorze ?
Dane pokazują że jest 0,16 - to dobrze czy źle ?
Matryce masz LG wzrosły czy AUO ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry