32" Sharp LC32LE600EV

ikasza

New member
czesc
postanowilem kupic nowy TV do pokoju, i po wyczerpujacych poszukiwaniach znalazlem tego Sharpa LE600.
mialby on byc przeznaczony pod zwykle kanaly antenowe, kablowke, konsole(ps3 czy xbox 360) a takze czasami jako monitor.
chcialbym, aby TV wisial na scianie, ogladajacy bylby w odleglosci niecalych 2m od telewizora na wprost od niego.
prosze o Wasze opinie o tym Sharpie, jakies rady co do tego zakupu
pozdrawiam
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Jeśli ma być wykorzystywany (między innymi) do tv naziemnej, upewnij się czy ma wbudowany tuner cyfrowy MPEG-4. Zdaje się widziałem ten model w MM z opisem "MPEG-2" (no ale to mógł być błąd), chociaż z kolei na stronach Sharpa piszą, że ma MPEG-4 (ale z kolei tam jest model 600E - czym się różni od EV ? - tego nie wiem). W każdym razie tv naziemna cyfrowa tuż-tuż (być może w Twoim regionie już jest?) i moim zdaniem nie warto kupować sprzętu pozbawionego odbioru standardu przyjętego w Polsce.

Pozdrawiam -

Stanley
 

ikasza

New member
znalazlem model, ktory ma mpeg-4, jest to



32LE700EV. model ten kosztuje niecale 4000 zl.
moje watpliwosci dotycza tego, czy warto pakowac sie w LEDy, czy moze kupic model bez takiego podswietlenia?
 

Chris9

New member
Czesc,

Do cyfrowej TV naziemnej jest przystosowny (posiada MPEG-4), mam po podpietego tylko na kawalku druta (20 cm) sluzacego jako antena i obraz jest rewalacja. Odleglosc od nadajnika w Raszynie to okolo 15 km.
Podpinalem do niego kompa poprzez zwyczajne, analogowe wyjscie monitorowe - obraz znowu rewelacja (czcionka w wordzie, przegladarki int, itd).
Az boje sie co bedzie jak podepne tam sygnal HD i podlacze wszystko przez HDMI.
Acha, jakby co, to opisuje ten sam model, tylko 40 calowy.

Pozdrawiam
 

mtbiker

New member
A ja chciałbym się dowiedzieć, jak to jest z zaledwie 50hz w tym telewizorze? Nie powoduje to przycinania obrazu czy innych problemów? Może wypowie się ktoś, kto korzysta na co dzień z cyfrowej telewizji, ale także z DVD i BD? Piękny jest ten obraz z LEDowych Sharpów, tylko zastanawiam się, czy wystarczający jest już LE600, czy może jednak warto zbierać na LE700...
A może w ogóle czekać na LED innych firm? Np. LG czy JVC?
 

OmniModo

New member
Błagam, tylko nie eldżi
Monitory to robią dobre, ale TV to rzadko im się udają
Szukaj coś z trójki S (Samsung/Sharp/Sony) lub P jak panasonic

W LCD te 50 czy 100 Hz nie robi takiej różnicy jak w kineskopowych CRT wiec tym się nie sugeruj. Producenci muszą jakieś bajery dokładać, aby utrzymywała się sprzedaż
W sumie to lepiej mieć te 100 niż nie mieć ,ale szukając za TV stawiaj ten parametr na końcu, podobnie jak niebotyczne "kontrasty" podawane w parametrach.
Małe co nieco o 100Hz
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43440
 

George62

New member
Sharp LC LE32600E

Cześć!Z kupnem Sharpa LC LE32600E na Twoim miejscu bym się wstrzymał. U mnie od chwili zakupu/2 m-ce temu/ pojawia się po złączu HDMI i Component pisk i to czasami co kilka minut.Znika wtedy fonia z TV.Sharp sugerował mi,że to dekoder,ale zmieniałem Samsunga 370G na Echostara HD7200 i to samo.Wreszcie wziąłem drugi egzemplarz telewizora LC LE32600E i to samo.Po prostu Sharp musi coś z tym zrobić,może nowy soft? Obraz jest ładny,czerń głęboka,wygląd ładny,mały pobór prądu.Pisk od nowego dyskwalifikuje ten telewizor.Teraz bym kupił LE700E/chyba,że ma taką samą wadę/.Samsungi są ładne,ale to nie to co Sharp.Może więcej bajerów,ale po co?
 

bob77

New member
Mam od tygodnia coprawda 40LE600 i nie zaobserwowalem zadnych piskow, ani jakichkolwiek innych problemow z HDMI, ale z tym interfejsem uzywam tylko n-recordera.

Porazka w tym TV sa katy boczne, nie wiem czy LE700 ma lepiej, ale jesli ktos rozwaza ogladanie TV z pozycji innych niz niewiele odbiegajacych od idealnie na wprost lepiej niech go sobie odpusci.
 

George62

New member
Sharp LC LE32600E

Hello BOB77!W indentyfikacji TV masz podaną wersję softu.Może Ty masz nowszą,bo ja mam 1.13.Bardzo proszę zerknij i odpisz.Z góry dziękuję!
 

bob77

New member
George62 napisał:
Hello BOB77!W indentyfikacji TV masz podaną wersję softu.Może Ty masz nowszą,bo ja mam 1.13.Bardzo proszę zerknij i odpisz.Z góry dziękuję!

U mnie jest 1.21. Niemniej jednak tak jak pisalem to jest dla mnie bardzo dziwne ze piski wystepuja rowniez z analogowego wejscia. Zrob probe, podlacz np. CD lub jakiekolwiek inne zrodlo dzwieku przez RCA. Jesli bedzie ten pisk to rzeczywiscie cos nie w porzadku z TV.

Sugerowalbym tez poszukac kontakt bezposrednio do Sharpa i zglosic im problem, bo polski dystrybutor to zleje, cos tam napisza ale nikt nie przypilnuje zeby sprawa ruszyla sie do przodu.
 

George62

New member
bob77 napisał:
U mnie jest 1.21. Niemniej jednak tak jak pisalem to jest dla mnie bardzo dziwne ze piski wystepuja rowniez z analogowego wejscia. Zrob probe, podlacz np. CD lub jakiekolwiek inne zrodlo dzwieku przez RCA. Jesli bedzie ten pisk to rzeczywiscie cos nie w porzadku z TV.

Sugerowalbym tez poszukac kontakt bezposrednio do Sharpa i zglosic im problem, bo polski dystrybutor to zleje, cos tam napisza ale nikt nie przypilnuje zeby sprawa ruszyla sie do przodu.
Problem tkwi w wersji softu.Mój TV kupowałem na początku września,stąd wersja softu jest niedoskonała 1.13.Gdybyś miał wersję softu taką jak ja i ten problem nie występował u Ciebie, to przyczyn pisku doszukiwałbym się w czym innym. Dziękuję za podanie wersji softu.Będę czekał na aktualizację .W Sharpie różnie mówiono.Jedni,że nic nie wiadomo im o pisku inni,że czekać na soft.Minęło dwa miesiące a softu nie ma.
 

George62

New member
jedrek80 napisał:
Witam Wszystkich.
Od paru dni jestem posiadaczem LC-40LE600E no i niestety pojawił się problem z dźwiękiem. Co kilka minut pojawia się pisk i trwa parę sekund. Jeśli ktoś rozwiązał ten problem to może się podzieli wiadomościami na ten temat? Z góry dziekuje.
Cześć! Problem taki sam jak u mnie i wielu innych użytkowników Sharpa serii LE600E i ma zniknąć po wgraniu nowego softu,który ma się niebawem pojawić na stronie Sharpa.Ja z tym problemem się borykam ponad 2 m-ce./od 09.09.2009 r./ Taki sam telewizor jak Ty posiada BOB77,ale on nie ma z tym piskiem żadnego problemu.Posiada wersję softu 1.21.Sprawdź wersję softu swojego telewizora.Ja posiadam telewizor Sharp LC-32LE600E i wersja softu to 1.13.
 

jedrek80

New member
George62 napisał:
Cześć! Problem taki sam jak u mnie i wielu innych użytkowników Sharpa serii LE600E i ma zniknąć po wgraniu nowego softu,który ma się niebawem pojawić na stronie Sharpa.Ja z tym problemem się borykam ponad 2 m-ce./od 09.09.2009 r./ Taki sam telewizor jak Ty posiada BOB77,ale on nie ma z tym piskiem żadnego problemu.Posiada wersję softu 1.21.Sprawdź wersję softu swojego telewizora.Ja posiadam telewizor Sharp LC-32LE600E i wersja softu to 1.13.

Założyłem nowy temat o tym problemie. :) Jak mogę sprawdzić soft?
 

CUBE_6

New member
Powoli muszę zdecydować się na TV, CRT Philipsa zaczął dziwnie brzęczęć;).
Cały czas byłem zdecydowany na plazmę 37 X 10, później stwierdziłem, że można by trochę dołożyć i kupić "dobre" lcd 32''. Trochę pooglądałem próbek filmowych na lcd i stwierdziłem że nie jest tak źle, chociaż do kolorów i ostrości pewno byłoby trzeba się przyzwyczaić.
Jednak po ponownej analizie stwierdziłem że za dużo materiału SD (divx) oglądam żeby się pchać w LCD, a tu nagle patrzę, że Led Sharpa całkiem tani 32'' LE600 za około 2500zł. Jakoś ciężko mi było wcześniej uwierzyć, że za 2,5tyś można kupić dobry TV LCD (nawet 32''). Stwierdziłem więc, że może lepiej przejściowo kupić coś tańszego (plasma Panasonica), a potem jak się sygnał HD rozpowszechni (Bluray będą dodawać do gazet, a ściągnięcie filmu 1020p będzie trwało godzinę) kupić dobre LCD.
Sam już nie wiem
Myślę o nowym TV, bo opcja powieszenia na ścianie jest super
Myślę nad plasmę, bo nie mogę się przemóc do kolorów, kontrastu itd LCD.
Nestety korzystam z konsoli i dlatego też zastanawiam się nad LCD. Również mniejszy rozmiar w przypadku LCD (32'') jest dla mnie plusem

Czy obraz z LED można porównywać jakościowo, że jest zbliżony do plasm? Po obejrzeniu kilku TV w sklepie, wszystko mi się miesza i mówiąc szczerze nie zauważam różnicy między LED, LCD a plasmą:confused:

Czy ktoś porównywał jakość LE600 do tańszych modeli plasm Panasonica i może ją jakoś ocenić?
 

bob77

New member
CUBE_6 napisał:
Czy ktoś porównywał jakość LE600 do tańszych modeli plasm Panasonica i może ją jakoś ocenić?

Gdyby pominac katy boczne to w moim odczuciu LE600 ostroscia i kolorami bije na glowe prawie kazda plazme.

Przechodzac ze starego CRT na LCD spodziwasz sie ze bedziesz musial przyzwyczaic sie do mniejszej ostrosci, bledszych kolorow czy na odwrot?
 

CUBE_6

New member
bob77 napisał:
Gdyby pominac katy boczne to w moim odczuciu LE600 ostroscia i kolorami bije na glowe prawie kazda plazme.

Przechodzac ze starego CRT na LCD spodziwasz sie ze bedziesz musial przyzwyczaic sie do mniejszej ostrosci, bledszych kolorow czy na odwrot?
Boję się zbyt jaskrawych, intensywnych kolorów i dużej ostrości na LCD. Fakt że w sklepach często prezentowany jest materiał HD i dlatego wszystko jest takie ostre. Wszystko jest takie widoczne czasami to kontury biją po oczach. Jak dla mnie LCD są bardzo intensywne biała koszulka czasami świeci jak żarówka, a ja był wolał raczej żeby to była "sprana" koszulka, ale zapewne to tylko moje subiektywne odczucie. Wczoraj Pan w MM wyraził mi swoje bardzo niepochlebne zdanie n.t. LE600. Stwierdził że biorąc pod uwagę jakość wykonania i obrazu, to telewizor nie powinien nazywać się SHARP, znaczy bardzo negatywnie go ocenił.

kiki napisał:
....- popieram
Kiki popiera LE700, ten model jest jednak sporo droższy, i zastanawiam się czy jest znaczna różnica w jakości wyświetlanego obrazu pomiędzy tymi dwoma modelami
 

bob77

New member
CUBE_6 napisał:
Boję się zbyt jaskrawych, intensywnych kolorów i dużej ostrości na LCD. Fakt że w sklepach często prezentowany jest materiał HD i dlatego wszystko jest takie ostre. Wszystko jest takie widoczne czasami to kontury biją po oczach. Jak dla mnie LCD są bardzo intensywne biała koszulka czasami świeci jak żarówka, a ja był wolał raczej żeby to była "sprana" koszulka, ale zapewne to tylko moje subiektywne odczucie. Wczoraj Pan w MM wyraził mi swoje bardzo niepochlebne zdanie n.t. LE600. Stwierdził że biorąc pod uwagę jakość wykonania i obrazu, to telewizor nie powinien nazywać się SHARP, znaczy bardzo negatywnie go ocenił.


Kiki popiera LE700, ten model jest jednak sporo droższy, i zastanawiam się czy jest znaczna różnica w jakości wyświetlanego obrazu pomiędzy tymi dwoma modelami

Telewizory w sklepach ustawione sa zwykle na tryb "sklep". W takim trybie telewizor ma za zadanie przyciagac wzrok klientow m.in. wysokim kontrastem i przekolorowanym ostrym obrazem w warunkach bardzo silnego oswietlenia zewnetrznego.

W domowych warunkach telewizor ustawia sie zupelnie inaczej. M.in. wybiera sie tryb dom, bo telewizor nie musi juz wypalac oczu i po wykonaniu umiejetnej kalibracji (w przypadku LE600 uwazam, ze dosc latwo wykonac ja samodzielnie) obraz moze wygladac bardzo naturalnie a pobor mocy moze spasc znacznie ponizej wartosci deklarowanej przez producenta. Pan w ElectroWorld rowniez wygadywal niesamowite herezje nt. LE600 i telewiozor JVC wychwalajac pod niebiosa Philipsy i Samsungi, a mimo to zdecywodalem sie kupic LE600. Poza tym tez kilku innych panow w Saturnach i MM przylapalem na braku elementarnej wiedzy dotyczacej technologii LCD i telewizji w ogole.

Kiki rowniez chwali model LE600 i od kilku tygodni zapowiada jego test, zatem jest szansa ze przed wiosna zobaczymy jego porowananie z LE700 :razz:
 
Do góry