32" pod PC czyli Sony 32W4000 vs Samsung LE32A656

Który z tych dwóch LCD lepiej sprawdzi się w zastosowaniach opisanych w tekście?


  • Total voters
    0

marolman

New member
Mam do Ciebie Harris i do całej reszty prośbę w wyborze tivika

Podaję warunki:
Jakie masz warunki - 16 m
Preferowna wielkość matrycy - 32-40
Preferowane marki - Sony, Panasonic, Sharp, Samsung
jaki sygnał ? Cyfra+, również HD, z naziemnej nie korzystam!
jaka odległość od ekranu ? 2,5-3 m
jakie urządzenia do podłączenia? XBOX 360, laptop, tuner HD
jaka klasa cenowa? około 1800 -3000(raczej max) zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? noc 60% i 40%dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? słońce do godziny 15, ale raczej wtedy nie ma czasu na oglądanie, chyba że to weekend
ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
Jaki masz ulubiony program? SPORT ,filmy(w tym HD), seriale, gry, muzyka
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? różnie
jaki masz telewizor? lepiej nie mówić :) Thomson 29" Kineskopowy
Ma stać czy wisieć? na razie będzie stał, ale fajnie jakby dało rade też powiesić.


Powyżej przedstawiłem swoje warunki i mam pytanie czy oba tiviki A656 i W4000 nadają się do moich wymagań, nie ukrywam że głównie na nim będzie chodzić Cyferka z tunera, później dobiera zabawa z kompem, a na końcu xbox 360
 

BladeSeba

New member
Witam wszystkich! tak sobie czytam i czytam i nie wiem czy wybrac sonego czy samsunga wiec prosze o pomoc tych co sie znaja na zeczy jakiego tivka brac glownie do x360! DZIEKI!
 

BladeSeba

New member
A co powiecie na temat tej toski Toshiba 40XF350 albo Toshiba 37 RV 555 vs samsung i soniak (patrz post wczesniej) Dzieki i sorkki za forme ale wybaczcie jestem tu nowy i zielony.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
marolman
- najlepiej w klasie cenowej zadziała u Ciebie Toshiba 37 RV 55
Ale możesz sprawdzić :
Sharp 37 XL8
Sony 40 w 4210
Panasonic 37 LZD 80
Ale ja mam obecnie przy tych warunkach JVC 42 R90 , tylko ze jest skalibrowany
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html

BladeSeba -
Możesz spokojnie do gier brać Toshibę 46 XF 350 - tym bardziej że cena jest extra.
 

moventis

New member
Cześć!

po pierwsze - witam wszystkich serdecznie, bo to mój pierwszy post na tym forum :)

SierzantHarris, kimbo, i wszyscy którzy się wypowiadacie - dzięki za informacje!

Jest godzina 2 w nocy. Od północy czytałem ten wątek z wypiekami na twarzy (wiecie jak jest - sam wybieram teraz TV...).

Zastanawiam się nad modelami 32/37/40 cali z serii
Samsung a551, Samsung a656 oraz Sony W4000 (wiem że ten akurat nie ma 37 cali).

Moje uwarunkowania:
Jakie masz warunki - pokój 14 m2
Preferowna wielkość matrycy - 32-40
Preferowane marki - Sony, Samsung
jaki sygnał ? 90% PC reszta naziemna i cyfrowa (z tunera cyfrowego)
jaka odległość od ekranu ? tak blisko jak się da - przy jego pomocy chcę pracować na PC przy biurku (Internet, pisanie tekstów), ewentualnie TV może stać trochę dalej (jak bardzo daleko musiałby stać?)
jakie urządzenia do podłączenia? laptop (D-Sub, laptop nie ma HDMI i w dającej się przewidzieć przyszłości nie zmieniam laptopa więc zostanie jak jest), może kiedyś tuner TV cyfrowej (chyba że będzie wbudowany)
jaka klasa cenowa? od 1800 do 3200 PLN
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? 50/50
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? okna na południe i południowy zachód, słońce jest cały dzień. TV będzie stał bokiem do okna i będzie na niego świeciło pod kątem słońce do wieczora
ile osób zasiada przed telewizorem?
1-2

Jaki masz ulubiony program? filmy, filmy, filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? różnie
Jaki masz telewizor? kineskopowy 29''
Ma stać czy wisieć? do ustalenia - w zależności jak będzie lepiej wyglądało
Dodatkowe uwarunkowania: Dużo piszę / czytam dokumenty w komputerze. Matryca ma być matowa (a nie glossy), nie znoszę kiedy widzę sam siebie (a przy statycznych obrazach typu dokumenty boję się że tak będzie często).

Mam następujące pytania:

1. W Samsung LE37a656 jest matowa matryca. Czy ona różni się od tej użytej w LE37a551, czy może jest ta sama?

2. Na ile efektywne są antyodblaskowe powłowki w modelach LE32a656 i LE40a656? Na pewno nie chcę przegląć się w TV jak w lustrze jak będzie gdzieś ciemne tło (w Internecie często bywa - np. na tym forum :) )
Będę wdzięczny za szczere odpowiedzi dla kogoś, kto nie lubi refleksów.

3. Pytanie o subiektywne wrażenie (zwłaszcza SierzantHarris, kimbo i inni którzy mieli do czynienia z TV w roli monitora) - jak się pracuje z odległości do 1m (czyli standardowo przy biurku) z TV jako monitorem o przekątnej 32/37/40 cali? Jaką przekątną wybrać, żeby było komfortowo?

4. Zrozumiałem że matryce są takie same w modelach
Sony 32W4000 i LE32a656
Sony 40W4000 i LE40a656
a jednak w sklepie Sony mają ładniejsze kolory (hmmm, jakieś takie żywsze - bawiłem się różnymi ustawieniami na nich, aż się na mnie obsługa krzywo patrzyła). Jak to jest możliwe?

5. Jak często można trafić na sztuki z wadliwych serii Sony W4000? (czytałem o cloudingu i bleedingu)
Na co zwracać uwagę przy zakupie żeby się przed tym uchronić?

6. Czytałem że w Samsung a656 można wsadzić jakąś kartę rozszerzającą z chipem która powoduje, że można odbierać telewizję cyfrową MPEG4, ale bez HD.
Jaka jest szansa że w bliskiej przyszłości będą karty rozszerzające umożliwiające odbiór MPEG4 w HD?

7. Czytałem na forach internetowym o bzyczeniu samsungów serii 656.
Będę wdzięczny za szczerą odpowiedź (dla osoby, dla której wydać te kilka tysięcy na TV to odczuwalny wydatek i nie chcę sobie później pluć w brodę) - jak bardzo przeszkadzające jest bzyczenie w modelach które macie/znacie bzyczenie?
 
Ostatnia edycja:

moventis

New member
1. A jak w sklepie przed zakupem sprawdzić clouding?

2. Słyszałem że Sony 40W4000 nie wyświetla rozdzielczości Full HD po złączu D-SUB (czyli VGA, analogowe karty graficznej).
Karta graficzna w laptopie ma tylko takie złącze, i jeszcze przez długi czas laptopa nie będę zmieniał (przyczyny finansowe).
Gdzieniegdzie w sieci można przeczytać, że komuś się udało uzyskać Full HD po łączu D-SUB - byłbym wdzięczny właścicieli modelu W4000 o wypowiedź czy z Waszego doświadczenia z tym TV-kiem to jest możliwe?
 

p.stasiak

New member
Musisz włączyć np. któryś z AV gdzie ekran wyświetla czarny obraz i zobaczyć czy matryca jest jednolita (brak "plam światła").
 

mrtwister

New member
jaki lcd 32"

Jakie masz warunki - 10 m
Preferowna wielkość matrycy - 32
Preferowane marki - Sony, Panasonic, Sharp, Samsung, LG
jaki sygnał ? upc
jaka odległość od ekranu ? 2,5-3 m
jakie urządzenia do podłączenia? odtwacz divx, dvd
jaka klasa cenowa? generalnie jest to drugi tv, więc nie za drogi
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? pokój ciemny
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? pokój ciemny
ile osób zasiada przed telewizorem? 1
Ma stać czy wisieć? wisieć

Jak już pisałem, tv będzie tylko do oglądania z kablówki lub z odtwarzacza. Ważne, żeby ten sygnał z kablówki dobrze odbierał, żadnych wypadów być nie musi. Cena nie jest aż tak istotna, ale raczej wolałbym tańszy. Fajnie by było, jakby miał 2 letnią gwarancję jeśli takie są

Proszę o poradę i pozdrawiam
 

mrtwister

New member
jaki lcd 32"

Jakie masz warunki - 16 m
Preferowna wielkość matrycy - 32
Preferowane marki - Sony, Panasonic, Sharp, Samsung, LG
jaki sygnał ? upc
jaka odległość od ekranu ? 2,5-3 m
jakie urządzenia do podłączenia? odtwacz divx, dvd
jaka klasa cenowa? generalnie jest to drugi tv, więc nie za drogi
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? pokój ciemny
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? pokój ciemny
ile osób zasiada przed telewizorem? 1
Ma stać czy wisieć? wisieć

Jak już pisałem, tv będzie tylko do oglądania z kablówki lub z odtwarzacza. Ważne, żeby ten sygnał z kablówki dobrze odbierał, żadnych wypadów być nie musi. Cena nie jest aż tak istotna, ale raczej wolałbym tańszy.

Proszę o poradę i pozdrawiam
 

maciasos

New member
Witam wszystkich

Proszę o pomoc w wybraniu LCD - sam się nie znam a chcę zrobić prezent córce - możliwie jak najlepszy.
Z tego co zdołałem zapamiętać dobrze by było jakby miał full HD.
Nie jestem pierwszej młodości i mylą mi się te wszytkie skruty hd, dvi itp

Będę wdzięczny za pomoc, myślę że takim fachowcom jak choćby "kiki" zajmie to minute.

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich na forum



Podaję warunki:
Jakie masz warunki - 18 m kw
Preferowna wielkość matrycy - 32" bo 37" to chyba za dużo
Preferowane marki - Sony, Panasonic, Sharp, Samsung - nie znam się
jaki sygnał ? kablówka, niedługo Ntv
jaka odległość od ekranu ? 2,5-3 m
jakie urządzenia do podłączenia? laptop, tuner HD
jaka klasa cenowa? około 2500 - 3000 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? pół na pół
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? do 13 słońce w pokoju
ile osób zasiada przed telewizorem? 3 - 6
Jaki masz ulubiony program? bajki (wnuczka) filmy, czasem sport i DVD, sporadycznie gry,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? różnie
jaki masz telewizor? 21" philips - kineskop
Ma stać czy wisieć? raczej będzie stał

Czytałem w jednym z poruszonych tematów że można skalibrować tv w sklepie ? Nie można tego zrobić samemu? Czy to coś skomplikowanego?
Dziękuję za odpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mrtwister - trochę nie ten dział .
Żeby admin nas nie pogonił.
Ponieważ wątek zobowiązuje - to wybrałbym Sony W 4000 .
Sprawdź jedynie Sharpa 32 DH 77 - nowy model.

=========================================

maciasos -
wielkość 37" wcale nie jest za duża . Wręcz przeciwnie.
I zacząłbym od
Sharpa 37 XL8
Panasonic 37 LZD 80
Toshiba 37 RV 555

========================================
 

Ares78

New member
Jeśli będziesz miał w niedługim czasie podpiętą N-kę to do tych odległości można i 40 cali kupić- wiem, że wydaje się sporo, ale to tylko stare przyzwyczajenia z CRT. Faktem, że przy tym budżecie nie ma co się szarpać na 40 cali bo będzie to kosztem jakości obrazu, a takiego rozwiązanie raczej nie polecam. Za 2800 możesz spokojnie dostać 32 calowego w4000, u siebie mam ten model tylko większy i dobrze sprawdza obraz przy dobrym sygnale żyleta, a kolory naturalne. Jeśli chodzi o kalibracje, jak się nie ma doświadczenia można skorzystać z czasem i tak zaczniesz bawić się w ustawieniach. To tyle odemnie, poczekaj aż parę osób zaproponuje modele i wtedy polecam wycieczkę do salonu porównać co najbardziej odpowiada, bo jakby nie patrzeć każda opinia jest subiektywna
 

maciasos

New member
=========================================

maciasos -
wielkość 37" wcale nie jest za duża . Wręcz przeciwnie.
I zacząłbym od
Sharpa 37 XL8
Panasonic 37 LZD 80
Toshiba 37 RV 555

========================================[/quote]


Dziękuję za rade "kiki" i "Ares78"

Ale jeśli byście podpowiedzieli coś więcej w rozmiarze 32" bym był super zadowolony i nie zawracam więcej głowy.
Rodzina nie chce tak dużego tv ze wzglęgu na wnuczkę - szkoda wzroku, wiecie jakie są dzieci.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

p.stasiak

New member
O wzrok wnuczki bym się nie martwił - telewizja bardziej ogłupia niż niszczy wzrok. Argument o psuciu wzroku na lcd można między bajki włożyć, a szczególnie argument o różnicy wpływu na ten wzrok wynikający z wielkości matrycy. LCD ani nie promieniuje ani nie migocze więc jedyne co wzrok drażni to światło, ale bez przesady.
 

Ares78

New member
maciasos napisał:
Dziękuję za rade "kiki" i "Ares78"

Ale jeśli byście podpowiedzieli coś więcej w rozmiarze 32" bym był super zadowolony i nie zawracam więcej głowy.
Rodzina nie chce tak dużego tv ze wzglęgu na wnuczkę - szkoda wzroku, wiecie jakie są dzieci.
Pozdrawiam
Dopóki nie musisz latać wzrokiem po ekranie telewizora to nie masz czym się przejmować, LCD w tej kwestii są pozbawione wad CRT i o oczy nie ma co się martwić (chociaż wiadomo siedzenie po 10h na dzień podejrzewam, że odbiłoby się negatywnie). Więc jeśli to Cię hamuje to niepotrzebnie, drugą sprawą jeśli jest dobrej jakości sygnał to spokojnie można oglądać z 1,5-2,5m od telewizora ( przy słabym sygnale lepiej się odsunać)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe generacje nie mają złego wpływu na oczy .Wręcz odwrotnie im mniejsze wytężanie wzroku tym lepiej.
Ale skoro 32" to 32".
Sharp 32 XL8
Sharp 32 DH 77
Loewe Xelos 32
Pioneer 32 KRL
 

nawrat

New member
Prosze o pomoc w wyborze telewizora. Chciałbym uzywac go jako monitora. Czytalem troche, ogladałem i w ogole.. nie mam kasy na takiego samsunga le32b651 ale mysle nad le32a656A czym sie on rozni od normalnego le32a656? Help :)

Moje uwarunkowania:
Jakie masz warunki - pokój 20 m2
Preferowna wielkość matrycy - 32
Preferowane marki - Sony, Samsung, Sharp (Głównie nastawiam sie na Samsunga)
jaki sygnał ? PC, lub cyfra +. Głównie komputer.
jaka odległość od ekranu ? m1-1,5m przy kompie jesli bede cos robił, filmy ogladał z odległosci ok 3m
jakie urządzenia do podłączenia? komputer, za pomoca przejsciowki ktora umozliwia mi podlaczenie go przez HDMI/HDMI. Tuner cyfrowy.
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? 50/50
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? Duze okno na polnoc, telewizor bedzie stał przed tym oknem, na prawo na wschod mniejsze okno. Czasami rano, około południa słońce odbija mi sie na monitorze. (Stoi w tym miejscu gdzie ma stać tv)
ile osób zasiada przed telewizorem?
1-2

Jaki masz ulubiony program? filmy, internet
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? różnie
Jaki masz telewizor? jakiś stary CTR 32 '' Sony
Ma stać czy wisieć? stać
Dodatkowe uwarunkowania: Dużo piszę, przegladam strony, ogladam filmy i czasami w cos pogram.

Jeszcze chcialem zapytac jak sie maja te nowe modele telewizorow w uzyciu jako monitor? Czy spisuja sie dobrze, czy raczej stare byly lepsze? np. Samsung le32b653 (nowy) vs Samsung le32a656
 
Ostatnia edycja:
Do góry