32" pod PC czyli Sony 32W4000 vs Samsung LE32A656

Który z tych dwóch LCD lepiej sprawdzi się w zastosowaniach opisanych w tekście?


  • Total voters
    0

kimbo

New member
Tak na szybko możesz obejrzeć sobie http://youtube.com/watch?v=5O6orrSLvRI krótka prezentacja, pokazanie menu etc

Jeszcze go nie mam ale z tego co przeczytałem kanały przełączają się bardzo sprawnie. Widziałem na nim kilka dynamicznych akcji w filmach i demach HD oraz grę GT5 z PS3 - żadnego smużenia i innych rażących wad wyświetlania nie zauważyłem.
 

robin26

New member
hmm kurcze ludzie ktorzy kupili ten model na skapiec.pl nie daja mu za dobrych opinii


jestem troche zelony a musze szybko wybrac cos do 3300 i zeby dobrze dzialalo

z tego co czytalem to ten 32 cale ma matryce 8 a te 40 - 10 :

No i najwazniejsze czy patrzec na te 100 Hz i czas reakcji ???

Bo jak to porownuje to ten 32 cale sony ma 8ms i brak 100 Hz, a ten np. 37 cali LG5000 albo LG6000 seria scarlet ma niby 5ms i 100 HZ

Wiec jeszcze raz was pytam i przepraszam ze tak mecze :D ale chce miec pewnosc bo jednak to troche kaski

Pozdrawiam
 

robin26

New member
hmm kurcze ludzie ktorzy kupili ten model na skapiec.pl nie daja mu za dobrych opinii

jestem troche zelony a musze szybko wybrac cos do 3300 i zeby dobrze dzialalo

z tego co czytalem to ten 32 cale ma matryce 8 a te 40 - 10 :

No i najwazniejsze czy patrzec na te 100 Hz i czas reakcji ???

Bo jak to porownuje to ten 32 cale sony ma 8ms i brak 100 Hz, a ten np. 37 cali LG5000 albo LG6000 seria scarlet ma niby 5ms i 100 HZ

Wiec jeszcze raz was pytam i przepraszam ze tak mecze :D ale chce miec pewnosc bo jednak to troche kaski

Pozdrawiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Sony 32w4000 i samsung 32a656 ZJADAJĄ POD KAŻDYM WZGLĘDEM Lg 6000 i w ogóle każde LG. Pozdrawiam.

ps. Na skąpcu KAŻDY może dodać opinię, nawet ktos kto tego tv na oczy nie widział. Zobacz sobie na pierwszej stronie fotki z mojego a656 - sony na bank nie jest gorszy.
 

robin26

New member
dzięki za tak szybką odpowiedź to jeszcze mam pytanko bo posiadasz samsunga: czy jak byś miał teraz do wyboru kupic tego soniacza czy samsunga a656 to co bys wybral bo jak przeczytalem to samsung ma 100Hz i 5ms czas reakcji wiec juz sam nie wiem a jeszcze zobaczylem ze w tej cenie dam rade miec samsunga 37 cali a656
 

kimbo

New member
Chłopie musisz jechać i obejrzeć na żywo LCD które Cię interesują. Nie ma innego wyjścia. Ja tak zrobiłem i nie mam już takich rozterek. Co do 8bit -> 10bit nie ma to najmniejszego znaczenia. Przy obecnych sygnałach podobno nie ma możliwości dostrzec jakichkolwiek różnic. Oglądałem 46W3000 oraz 32W3000 i skłamałbym jakbym powiedział, że widziałem gdzieś te 2bit różnicy :) Co do LG to się nie wypowiadam bo w sklepach i wyborach je omijam.

Samsung nie ma 100Hz. To niestety bajka. Pisałem w tej sprawie do Samsung Polska. Jednak mimo tego A656 też bardzo fajna propozycja - no i lepsza cena :)
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ja nadal wybrałbym sama 32a656 gdyż uważam że różnica w obrazie (nie widziałem różnicy) nie uzasadnia 5 stówek różnicy w cenie. A i miałem d3000 z panelem 10 bit i potwierdzam że przejścia tonalne kolorów miały taki sam banding jak na panelach 8bit. Nie zwracaj uwagi na parametry bo one są dla "Johna Doe" czy "Kowalskiego" a dla tych którzy chcą mieć najlepszy sprzęt są oczy i porównywanie na żywo. Pozdrawiam.

Jak tam Panie Kimbo idą zakupy?
 
Ostatnia edycja:

robin26

New member
dobra to chyba skusze sie na soniacza dziekuje wam chlopaki za odpowiedzi

i dam zanc co zakupilem i jak to odbiera jak pojawi sie u mnie w domu :)
 

kimbo

New member
Ano coś właśnie powoli im to załatwianie idzie :/ Mógłbyś mi podesłać wyraźną fotkę tej faktury, o której wcześniej rozmawialiśmy? Swoje prywatne dane oczywiście możesz zamazać. Byłbym bardzo wdzięczny.

Robin - nie kupuj w ciemno! To, że nam się coś podoba nie znaczy, że Tobie będzie! Jedź, oglądaj, sprawdzaj, pobaw się i wybierz z głową.
 
Ostatnia edycja:

robin26

New member
wiem ale u mnie w miescie same gowniane TV w sklepach praktycznie brak FULLHD wiec ciezko sie bawic a jak sa to jakies badziewie najtansze
 

Evillus

Member
A może by jakiś teścik na zużycie rzeczywiste prądu, te podane w instrukcji (200W) nie pociesza. No i jak toto chodzi w SD ?????
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mój a656 gra w sd jak mój poprzedni sony 32d3000 uznany na całym świecie za wzór odbioru sd, a a656 to przecież full hd. O pobór pądu się nie martwię bo rachunki nie wzrosły a tak jak już wiele razy zaznaczalem parametry na karteczce od producenta mało mnie interesują. Mogę zrobić foty sd ale z cyfry+ jakby był ktoś zainteresowany.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Foty zrobię i jutro będą bo przesadzona wichura w moim mieście i nie wiem czy mi anteny nie urwie... Cyfry nie mam więc chwilowo ale to standard. Postaram się dzisiaj je dzisiaj zamieścić.
 

pawel86ck

New member
kimbo - :confused: nie no brak słów, z odpowiedzi na pytanie (retoryczne lub nie) zawarte w poście zrobiłeś wielką tragedię. Odpowiedz dotyczyła zachowania podobnej do twojej karty w trybie 1080p, czyli z trybem jaki chcesz uzyskać na tym tv, trochę więc jak widzisz powiązania z tematem o tym tv jest jeśli już tak kurczowo trzymasz się tych forumowych zasad ;). Co do podłączenia w4000 do pc napisałem problem a nie rzecz nie możliwa !!, w MM za Chiny nie dało rady wymusić 1080p na tym tv przez dvi na hdmi mimo że na innych nie było z tym problemów, to czy była to wina karty graficznej czy sterów mnie nie interesuje:grin:.
Mniej przed kompem panie "znafco" a więcej w książkach
:D zabawne zwłaszcza ze napisane przez osobę która jest na tyle nie poważna by chociaż brać pod uwagę zamianę tak dobrej karty jaką jest 8800gtx na nową a ZWŁASZCZA przy małych zarobkach a to już coś więcej niż maniactwo komputerowe. Przy takiej fascynacji nowoczesnym sprzętem pewnie jedynie kiedy wychodzisz za ram swojego pokoju to moment kupna nowej grafy lub tv buahahaha;)
 
Ostatnia edycja:

kimbo

New member
Proszę cię daj se już sianka bo wypisujesz coraz większe głupoty. Widzę, że powoli próbujesz mnie też obrażać, a nikt takich bezwartościowych wypocin tu nie chce czytać. Nie psuj ciekawego tematu dla wielu osób. Jak masz jakieś dalsze problemy to wysyłaj sobie na PW i nie rób tu śmietnika.

Harris - jak tam z tą obiecaną fotką fv?
 
Ostatnia edycja:

Digitalpl

New member
@pawel86ck
Na twoim miejscu to bym się bujną do dobrego psychologa, do póki nie jest za późno:spam:
Ty chłopie masz poważny problem ze zrozumieniem tego, że tu jest temat o "32" pod PC czyli Sony 32W4000 vs Samsung LE32A656", a nie o kartach graficznych:fool:
Raz już uwagę Tobie zwracałem, a ty dalej to samo!
 
Ostatnia edycja:
Do góry