100 Hz w LCD - czy warto?

KKuba

New member
Bez reklam
Ja wiem. Zawsze się ktoś upierdliwy znajdzie. Fajna reklamówka, tyle, że nic się nie zgadza. Żeby to była prawda to czas reakcji panela musiałby być na poziomie ok. 0 ms. Przy czasie 6ms (lepszych paneli czarny-biały nie ma) to wychodzi, że 4ms jest wyświatlany obraz, reszta to właśnie smużenie. Jak ktoś chce to niech wierzy w tą rekalmówkę. Ale jeszcze raz. Naprawdę uważam, że ta technologia jest fajna i podtrzymuje to ;)
 

jtd

New member
Bez reklam
Watek ten stal sie tak popularny, ze jakis admin powinien go umiescic w "istotnych tematach".:cool:
 

lolek

New member
Na stronie nowetrendy.pl jest informacja o nowej serii X telewizorów JVC, w której można znaleźć m. in. takie zdanie:

"
Czas reakcji nowych paneli wynosi 8ms przy technologii 120 Hz, co według producenta zapewnia efekt końcowy zbliżony do tego jaki uzyskać możemy przy tradycyjnym odświeżaniu (60 Hz rynek amerykański) i czasie reakcji poniżej 1 ms."

Pozdrawiam.
 

kuba380

New member
kiki napisał:
witam
JVC jako jedyny / wejdzie model 37 P 80 / będzie oprócz 100 HZ ale również clear motion drive w poziomie i pionie.
A na dziś króluje Sharp RD2 , 37 Loewe Modus , 37 JVC M 70 . podaj maila -dostaniesz prezentację nt. 100 Hz.
pozdrawiam

kiki moglbys mi tez przeslac ta prezentacje ?? kubro@op.pl :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdjęcia bedą jutro, wymieniłem też kompa bo był za wolny. teraz idą szybko - a tak się dusił jak było do wysłania kilkaset zdjęć.
 

3ric

New member
Czy jest tu ktoś taki kto podałby mi jakieś najlepsze (albo chociaż 1) OBECNIE telewizory lcd hd 32 calowe ze 100 hz!!?? Byłbym niezmierny wdzięczny za każdą podpowiedź... help me:(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z pewnością do czołówki należą:
32 LX 70 Panasonic
32 LX 700 Panasonic
32 RD2 Sharp
32 P 80 JVC
ma być 32 M 86 Samsung

Są też Toshiby i Philipsy. Ale czołówka jest jak wyżej.
 

3ric

New member

3ric

New member
No i stało się. Zamówiłem Sharpa rd2e tylko, że 37 cali bo różnica (32<-->37) nie była taka duża. Zapłaciłem niewiele ponad 4000zl (422 funty), to chyba dobrze?? Pozdro dla wszystkich, którzy pomagają:)
 
Ostatnia edycja:

Kruger

New member
Witam,
przeczytalem caly temat, dowiedzialem sie wielu ciekawych rzeczy, ale i tak nie wiem czy jezeli bede kupowal LCD ~40` FullHD to jest sens zeby dokladac zlotowki po to zeby te 100 Hz miec jezeli bede mial zamiar go uzywac do telewizji cyfrowej, filmow dvd a z czasem ps3 czy xboxa 360?
 

Jaceux

New member
100hz tylko do PC

Witam. Być może mój umysł nie jest zbyt pojemny, ale nie potrafie zrozumieć jaki sens ma 100Hz w przekazie PAL: 'zwykłym' i HDTV, którego częstotliwość jest niewiększa niż 60Hz. Może ktoś mógłby mi to rzeczowo wyjaśnić...

Dla mnie jedynym sensownym zastosowaniem 100Hz byłoby podłączenie do PC, gdzie możemy osiągać większe 'realne' częstotliwości obrazu (np. w grach 80 - 100 kl/sek to normalka). Każdy posiadacz LCD może sobie zrobić prosty eksperyment: poruszajcie szybko myszką dookoła, powstaje wtedy szereg 'odbić' kursora. Dla większych częstotliwości odbicia te będą po prostu gęściej położone.
 

gigabit

New member
100 Hz jest niepotrzebne w przypadku cyfrowej transmisji obrazu w jakosci HDTV. Ta technologia opiera się na progresywnym skanowaniu obrazu i nie występuje tzw. efekt smużenia. Więcej przeczytacie na stronie w dziale: "Co to jest HDTV"

pzdr
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No nie wiem czy w przy meczu piłki nożnej na canale+ sport hd w 1080i lub 720p nie występuje smużenie.Na moim samsungu 32a451 jak oglądam piłke w hd (a mam "ostre oko") smużenie choć dla laika niewidoczne,to jest i tego nie da się ukryć.Nie mówię tu o piłce zostawiającej za sobą smugę bo tego nie widziałem już od paru lat ale o takim minimalnym rozmyciu np.piłkarza w sprincie.Miałem sony 32d3000 i przy szybkim ruchu z włączonym 100hz piłkarze byli mniej rozmyci i cały obraz był bardziej ostry w ruchu, ale jeśli ktoś nie ma halo na tym punkcie to 100hz jest absolutnie zbędne.Przy obecnych czasach reakcji już w takim 32a451 samsungu za małą cenę matryca jest na tyle szybka by "normalny człowiek" nie zauważył smużenia w ogóle.
 

Greystone

New member
I ja dodam swoje trzy grosze. Założyłem swój temat z zapytaniem, który z telewizorków LCD (100Hz oczywiście) najlepiej obrabia obraz ze względu na powstające zkłamania na obrazie. Technologia 100Hz powstała nie po to żeby eliminować smużenie na obrazie, ale po to by zlikwidować skoki w animacji obrazu poprzez utworzenie półklatki między wyświetlanymi standardowo w przekazie. Zamiast standardowych 50 klatek w sekundzie utworzonych będzie 100 tyle.

@Kruger: Czy jest sens kupować taki telewizor? Zagraj w Halo 3 na takim telewizorze i później odpowiedz sobie sam... ;P

@Jaceux: Jeśli chodzi o PCty to chyba nie tędy droga. 100Hz w LCD to raczej "chłyt marketingowy" aniżeli realne 100Hz. To tylko sposób tworzenia obrazu.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
zacytuje przewrotnie

Momencik... Przecież jeszcze niedawno trąbiono, że monitory LCD mają tą przewagę nad CRT, że nie ma w nich czegoś takiego jak odświeżanie obrazu, gdyż w LCD obraz "świeci" cały czas. A tu nagle wyskakują z jakimiś 100Hz,120Hz a nawet 240Hz.

nikt raczej jasno nie podał definicji 100 Hz dla LCD

bo jak dla mnie na pewno tonie dział na zasadzie jak w CTR-ach

bo 100 Hz dla (CTR-ów) wystarczyło po patrzeć na biały czy niebieski kolor i czuć było 100 Hz czy na huśtawkę rozhuśtaną(choć tu LCD właśnie się wykładaj smużenie no teoretycznie te 100Hz niby nie ciągną smug)

ale znowu Smużenie jest wypadkową czasu reakcji wyświetlacza


zmiany częstotliwości odświeżania na monitorach LCD może (?) mieć wpływ na jakość obrazu, a szczególnie smużenie i płynność obrazu ruchomego. Struktura ciekłokrystaliczna reaguje wolniej niż jest odświeżany obraz. Może zatem następować wytrącanie ciekłych kryształów w czasie trwania przejścia w inny stan koloru, przez "wchodzącą" w tym czasie następną klatkę. Z teorii budowy i działania LCD wynika, że będzie to miało miejsce tym czyściej, im większa będzie częstotliwość odświeżania.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Kolego Greystone-mylisz 100hz z funkcjami typu motion flow itp..!00hz JEST PO TO BY REDUKOWAC SMUŻENIE.Dopiero funkcje interpolacji (podwojenie liczby klatek) jak wspomniany motionflow zmniejszają szarpanie.Często producenci umieszczają 100h i ficzersy takie jak movie+,motionflow razem i stąd mylne pojęcie na temat działania 100hz.W np. sonym 32d3000 po włączeniu 100hz smużenie np na piłce nożnej było wyraznie mniejsze a po włączeniu dodatkowo trybu film(motionflow) ruch stawał się płynny.Nie mąć więc prosze ludziom w głowie jeśli czegoś nie wiesz na 100%.
 
Ostatnia edycja:

hydromeduza

New member
Jestem pod ogromnym wrażeniem technologii motionflow 240Hz.
Nic już innego nie wchodzi w grę (dosłownie, bo z PS3 szczękę zbierałem z podłogi). Do sportu w HD również rewelacja.
 

spanker

New member
ja w tej chwili nie kupilbym juz tv lcd bez 100hz, w grach jest naprawde duza roznica, jak gram w gearsy lub fallout 3 na xbox 360, a pozniej widze to samo u brata na lcd nie 100hz to mam wrazenie gry szarpia i chodza w gora 20 klatkach na sekunde, w skrocie zdecydowanie polecam
 
Do góry