Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

lamka

New member
Slygado poczekaj trochę. Pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł. Ja też noszę się z takim zamiarem kupna tego tv jednak jak na razie dopiero sie pokazują w sklepach i i jak to u nas w Polsce sprzedawcy windują ceny do góry jako nowość. Dlatego w jednym sklepie jest mniej a w drugim troche inaczej .
 

Slygado

New member
Slygado poczekaj trochę. Pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł. Ja też noszę się z takim zamiarem kupna tego tv jednak jak na razie dopiero sie pokazują w sklepach i i jak to u nas w Polsce sprzedawcy windują ceny do góry jako nowość. Dlatego w jednym sklepie jest mniej a w drugim troche inaczej .
Ja się nigdzie nie palę :D moje pudełko stoi u znajomego w sklepie i czeka na spadek cen i komentarze ;)

Ale dzięki za czujność ;)
 

Kacper20

New member
Witam!:))
Jestem zainteresowany kupnem samsunga, już od kilku miesięcy wyczekuję na nowe modele(55C8000 odpuściłem sobie, skoro na horyzoncie widać nowe TV).
A więc pytanko: czym się różni konkretnie 7000 od 8000? Podświetlone logo, pilot...? Co jeszcze?:)
Wielkie dzięki za odpowiedzi i czekam na test:> Jestem cholernie ciekaw jak wypada 8000 i czy 7000 odbiega czymś więcej poza bajerami.
Myślę, że poczekam jeszcze chwilkę na spadek cen i będzie można zakupić, oby D8000 był w jakichś rozsądnych cenach, jak nie to 7000 raczej :)
Pozdrawiam!
 

tokland

New member
Ja mysle ze roznia sie tylko designem, i tym logo podswietlanym

Notabene Design D7000 mi sie bardziej podoba niz D8000
Z tego co wiem niestety wersja Samsunga d 8000 gorzej sie prezentuje jeśli chodzi o jakość obrazu od wersji c 8000 zaletą ma byc piekny dizajn i multimedialność, i na tym samsung sie skupił jesli chodzi o jakość obrazu jest w tyle za modelem c 8000 pozdrawiam.
 

julianoz

New member
Ja mysle ze roznia sie tylko designem, i tym logo podswietlanym

Notabene Design D7000 mi sie bardziej podoba niz D8000
Dziś miła konsultantka z infolinii Samsunga wytłumaczyła mi dokładnie, że jedyna różnica między seriami D7000 i D8000 tkwi w rodzaju materiału użytego do wytworzenia ramki okalającej matrycę oraz to, że w D8000 logo świeci się, a w D7000 nie. Dla takiej różnicy osobiście nie widzę powodu płacić ok 1000zł więcej. Wolę ramkę z przeźroczystego (podobno) tworzywa niż aluminium. Widziałem to aluminium i jakoś mnie swym okrzyczanym designem nie przekonała. Konsultantka Samsunga dodała, że właśnie jest świeżo po szkoleniu z tematyki dotyczącej serii D ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z tego co wiem niestety wersja Samsunga d 8000 gorzej sie prezentuje jeśli chodzi o jakość obrazu od wersji c 8000 zaletą ma byc piekny dizajn i multimedialność, i na tym samsung sie skupił jesli chodzi o jakość obrazu jest w tyle za modelem c 8000 pozdrawiam.

Witam po czym doszedles do takiego zdania ?Bo na forach zagranicznych kazdy mowi ze d 8000 lepiej sie zachowuje jak c 8000..... wiec chyba cos musi byc w tym skoro ludzie chwala nawet ci ktorzy za samsungiem wczesniej nie przepadali :)
Lolek
 

Kacper20

New member
Świetnie, w takim razie już niedługo zakupię D7000. Chociaż aluminium wygląda fajnie to myślę, że nie na ponad 1000zł różnicy. Sam nie wiem, która lepsza, bo po fotkach mało można wywnioskować, musiałbym zobaczyć je na żywo.
Aluminium pasuje do dość nowoczesnego salonu myślę.
Także czekam na stabilizację cen, jak myślicie, jeszcze spadną? Jaką cenę D7000 prognozujecie? 55 cali.
 

julianoz

New member
Świetnie, w takim razie już niedługo zakupię D7000. Chociaż aluminium wygląda fajnie to myślę, że nie na ponad 1000zł różnicy. Sam nie wiem, która lepsza, bo po fotkach mało można wywnioskować, musiałbym zobaczyć je na żywo.
Aluminium pasuje do dość nowoczesnego salonu myślę.
Także czekam na stabilizację cen, jak myślicie, jeszcze spadną? Jaką cenę D7000 prognozujecie? 55 cali.
Ja celuję w 46 cali i już mnie korci, co do ramki z tworzywa to myślę iż skoro ma być z przeźroczystej materii to znakomicie lepiej będzie się prezentowała ze względu na przenikające ją światło jakie będzie wydowywało się z ekranu i ewentualnie z otoczenia Jestem fanem światła więc osobiście polecam to rozwiązanie. Metal kojarzy mi się z chłodem. No i 1000 pln różnicy można dołożyć do kina domowego, które ma się pojawić do serii D w okolicach maja.:-D
 

tokland

New member
Witam po czym doszedles do takiego zdania ?Bo na forach zagranicznych kazdy mowi ze d 8000 lepiej sie zachowuje jak c 8000..... wiec chyba cos musi byc w tym skoro ludzie chwala nawet ci ktorzy za samsungiem wczesniej nie przepadali :)
Lolek
lolek126 po tym twierdze to co twierdze po wiadomosciach z bardzo pewnego żródla którego nie moge ujawinic bo do tego sie zobowiazałem a sam sie o tym przekonasz pozdrawiam cie badz cierpliwy a sam sie przekonasz
 

michalmichalmic

New member
Wg testu ze strony digitalversus to kontrast d7000 czyli to samo co d8000 ma sredni 2610:1 ale naprawde problemem jest dalej nierownomierne podswietlenie jak w poprzdnich edge ledach. Oto zdjecie

http://img1.lesnumeriques.com/produits/36/10671/UE46D7000_clouding.jpg
Samsung UE46D7000
Wiec C8000 z local dimming bedzie pierwszym i ostatnim edge led samsunga z rownomiernym podswietleniem i przygaszaniem lokalnym. Kto nie kupil niech zaluje. Micro dimming to tylko poprawiacz kontrasu w oprogramowaniu tv wiec do podswietlenia nic nie ma.
 

redlum

New member
Bez reklam
przed wyjściem serii D wszyscy narzekali że C8000 jest słabszy od C7000 - a tu nagle taka zmiana poglądów...


EDIT: mój błąd - pomyliłem to z C9000 (na którą wszyscy narzekali, że jest gorsza od C8000)
 
Ostatnia edycja:

tokland

New member
Wersja samsunga c 8000 została przez samsunga uznawana za serie gdzie postawiono pierwszy raz na bezkompromisową jakość obrazu jest to sztandarowa seria samsunga Samsung c 8000= super jakość obrazu i lepszego lcd samsunga nie ma na razie napewno d 8000 nie ma szans .
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
michalmichalmic
tokland


Chyba naprawde nie widzieliscie C8000 jak go tak wychwalacie...

a napewno nie mieliscie porównania face to face C8000 z D7000

Owszem model C8000 był ok, ale bez przesad

A seria D7000 i D8000 ma lepsza jakosc obrazu plus super design

Niestety chyba wszystkie bardzo płaskie edge LED ma problem z rownomiernym podswietleniem matrycy, kupilem rok temu do testow Sony NX800 i było to samo, w TV za 8500 zł na tamte czasy ( i to 40 cali )

ladne płaskie toshiby mają to samo, LG takze a d otego niby Full LED maja a efekt Halo jak w swoich TV sprzed 2 lat

Philips ma szereg innych wad, Shar brzydal i lustro jak w u mnie łazience wiec nie ma co wybrac

A to zdjecie co wkleiles było juz na forum i wcale tak nie ma w prawdziwym uzytkowaniu - efekt jest znikomy lub go wogole nie ma bo ja nie zauwazylem i to samo potwierdzily inne osoby
Specjalnie na pena wrzuciłem sobie to zdjecie by przetestowac

Ktos napisal ze chyba zrobili to w trybie PC gdzie wszystkie jasnosci sa wysrubowane

do testu pewnie wszystko na maxa podkrecili i aparat tez przekłamuje

A mysle ze local dimming nie sa w stanie zrobic juz w tak płaskich TV ( niestety głupia moda )

A jak pisalem wczesniej seria C8000 miała sporo innych wad wiec ja nie załuje zakupu ze wymienilem na D7000

Niestety cos za cos - mamy lepsza jakosc, design, mamy niestety problem z rownomiernym podstwietleniem a clouding jak juz jest to minimalny a nie to co na tym zdjeciu pokazali
 
Ostatnia edycja:

julianoz

New member
Dzięki Fan, uspokoiłeś mnie, bo już się nastawiłem na zakup D7000, a tu taka "piąta kolumna" w kontrargumentach ;-) Oko ludzkie i tak dopasowuje się do ogłądanego obrazu, że wszystkie te wyśrubowane niedoskonałości przestają być jakkolwiek dostrzegalne podczas normalnego użytkowania. Te różnice za i przeciw trochę mi przypominają sporty "na czas", w których ktoś wygrał z kimś o.... jedną tysięczną sekundy!!! Dla oka obaj minęli metę w identycznym czasie. Sporo też na forach komentarzy, że ktoś zniechęcony czytaniem negatywów poszed, pooglądał w sklepie na żywo i...kupił. Czekam więc jeszcze na lekką obniżkę cen. ;-)
 
Do góry