Harman/Kardon AVR 260 vs 255

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Opinia o Harman Kardon AVR 255

zakupilem amplituner okolo 3m-ce temu. jestem bardzo zadowolony i ciesze sie ze nie sugerowalem sie opinia zamieszczona powyzej:)))

z urzadzenia korzystam bardzo intensywnie , rewelacyjnie spisuje sie w kinie a stereo brzmi jak ze wzmacniacza :))))

bez zastrzezen uklad video skaluje i konwertuje bez zadnych zajakniec ale to co najbardziej podoba mi sie w Harmanie to menu ekranowe (bardzo czytelne i mimo tego ze nie znam angielskiego poradzilem sobie bez problemu z kalibracja systemu)

pilot na pierwszy rzut oka jest duuuzy ale bardzo funkcjonalny wczesniej korzystalem z yamaha gdzie pilot byl tragiczny
co do wiatraka o ktorym mowa wyzej nigdy nie zaobserwowalem glosnej pracy!!! ( dziwie mnie to ze ktos kupuje amplituner i nie slucha na nim muzyki a skupia sie na wiatraku hahahaha)

uwazam ze jest to najlepszy amplituner w tym przedziale cenowym !!!!

============================================
Opinia o Harman Kardon AVR 255


Długo nie mogłem się zdecydować, ale teraz po 2 miesiącach użytkowania, cieszę się że go kupiłem. Wizualnie prezentuje się rewelacyjnie, uważam że pasuje do każdego wnętrza. Pilot, największy jaki do tej pory widziałem, nie jest taki zły jak w opiniach poniżej,chociaż jego błyszcząca powierzchnia szybko się rysuje, upierdliwe jest nieco fakt iż nie jest podświetlany (poza pojedynczymi klawiszami głównych trybów). Byłem bardzo zaskoczony ilością wejść/wyjść. Używam go w wielu trybach (konsola, radio, muzyka z pc) i naprawdę jestem zadowolony z jakości audio-video. Mam kolumny Yamaha ns555 i graja rewelacyjnie, bardzo niski bass, wysokie tony też nieźle, chociaż lekko przytłumione. Z tym wiatrakiem o którym pisze po niżej to ja nie wiem czy mój w ogóle takowy posiada:) Ale za to mam inna denerwująca usterkę - tryb sleep nie działa dobrze, raz wyłączy tak jak ustawiłem (np 20 min) a innym razem gra całą noc i nie chce się wyłączyć. No i jeszcze jedno - faktycznie konkretnie się nagrzewa ( pomimo że wszystkie ścianki poza dolną są tak podziurawione że widać wszystkie bebechy), chyba bym go nie wstawił do żadnej szafki bo bał bym się żeby się zjarał. Podsumowując za te pieniądze uważam że lepszego nie można kupić.


===========================================
Opinia o Harman Kardon AVR 255

Myślę, że wart swojej ceny, długo myślałem co....skusiłem się na harmana, zastanawiałem się nad onkyo 606, niestety nie mogę ich porównać - ale powiedzieć mogę że HK gra bardzo czysto, nawet cichutko ma wyraźny bass i sopran, (to akurat lubię) ,pilot trochę duży, ale za to funkcjonalny, nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego guzika, za to bardzo dobre menu w HD, ostre, stonowane, korzystam z małych (frontów) głośników 5,1 JBL seria L - jestem w pełni zadowolony, teraz jak chodzę po znajomych denerwuje mnie jakość muzyki u nich -męczy mnie - to jest minus :) Polecam niezdecydowanym.


==========================================
Opinia o Harman Kardon AVR 255
To potężna maszyna, mocna i precyzyjna, dzwięk w kinie na 5!
Stereo 4 do 4+

Pilot ma wszystko co trzeba włącznie z zapisem makr do zestawu funkcji, warto poeksperymentować z SW i dobrze go ustawić, reszta jest poezją za te pieniądze.

Fakt, grzeje jak piecyk, warto zostawić mu nieco swobody.
Plusy:

  • - czysty dźwięk
  • - solidność
  • - dobra moc
=============================================
Opinia o Harman Kardon AVR 255



Przede wszystkim świetny dźwięk, ciepły co bardzo cenię w amplitunerach. Spotkałem opinie o trudnym jego użytkowaniu, że jest skomplikowany, nic podobnego, ampli ma rewelacyjne menu ekranowe, maksymalnie uproszczone. Może bez menu ekranowego jest rzeczywiście trudniej go obsługiwać, ale kto i po co miałby z niego rezygnować. W kinie domowym wymiata.
Plusy:

  • - precyzyjne pokrętła
  • - czysty dźwięk
  • - solidność
  • - dobra moc
=============================================



Myślę, że wart swojej ceny, długo myślałem co....skusiłem się na harmana, zastanawiałem się nad onkyo 606, niestety nie mogę ich porównać - ale powiedzieć mogę że HK gra bardzo czysto, nawet cichutko ma wyraźny bass i sopran, (to akurat lubię) ,pilot trochę duży, ale za to funkcjonalny, nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego guzika, za to bardzo dobre menu w HD, ostre, stonowane, korzystam z małych (frontów) głośników 5,1 JBL seria L - jestem w pełni zadowolony, teraz jak chodzę po znajomych denerwuje mnie jakość muzyki u nich -męczy mnie - to jest minus :) Polecam niezdecydowanym.

==========================================
zakupilem amplituner okolo 3m-ce temu. jestem bardzo zadowolony i ciesze sie ze nie sugerowalem sie opinia zamieszczona powyzej:)))

z urzadzenia korzystam bardzo intensywnie , rewelacyjnie spisuje sie w kinie a stereo brzmi jak ze wzmacniacza :))))

bez zastrzezen uklad video skaluje i konwertuje bez zadnych zajakniec ale to co najbardziej podoba mi sie w Harmanie to menu ekranowe (bardzo czytelne i mimo tego ze nie znam angielskiego poradzilem sobie bez problemu z kalibracja systemu)

pilot na pierwszy rzut oka jest duuuzy ale bardzo funkcjonalny wczesniej korzystalem z yamaha gdzie pilot byl tragiczny
co do wiatraka o ktorym mowa wyzej nigdy nie zaobserwowalem glosnej pracy!!! ( dziwie mnie to ze ktos kupuje amplituner i nie slucha na nim muzyki a skupia sie na wiatraku hahahaha)

uwazam ze jest to najlepszy amplituner w tym przedziale cenowym !!!!

najwiekszym plusem jest tryb stereo!!!
p.s kolumny Monitor Audio br-6, br-2, br-lcr, dvd marantz dv4003 :))

==========================================

AVR 255 mam już rok, i nie żałuję zakupu. Nie będę się tu rozpisywał nad jakością dźwięku, bo jest ona po prostu zadowalająca. Zrobiłem sobie raz porównanie w stereo z Rotelem RA-05, i oczywiście wzmak stereo za 2,5k wygrał, ale... takie porównania są z góry przesądzone. Chcę tylko przez to powiedzieć, że jeśli ktoś oczekuje super dźwięku od amplitunera za 2000 zł, niech nie podtrzymuje zbyt długo nadziei.

Poza tym, sprzęt super - wygląd powala, funkcjonalność bardzo dobra, duża ilość wejść, pilotem się nie przejmuję, bo mam Harmony... A co do wentylatorów - owszem, są - nawet dwa - po zakupie nie było ich słychać. Zauważyłem ich pracę po miesiącu od rozpakowania. Na początku mnie to wkurzało niebotycznie, potem słuch się już przyzwyczaił. Słychać je było u mnie tylko wieczorem, przy niskiej głośności.

Na Harmanie gram w gry, oglądam telewizję i słucham muzyki z PC. Podłączyłem pod niego nawet PC. Z Windowsem 7 się gryzie, co prawda, ale w końcu się udało. We wszystkich tych czynnościach, AVR255 spisuje się generalnie świetnie. Za te pieniądze - sprzęt miodzio.
======================================
W tej cenie jest najlepszy.

W "nie dla idiotów" w Bydgoszczy sprawdziłem amplitunery kilku firm w porównywalnych cenach.Odtwarzanie tej samej płyty CD na tych samych kolumnach.HK brmiał najlepiej. Opinie inne nie mają dla mnie już zadnego znaczenia.
=======================================
Na tle innych wielokanałowych amplitunerów urządzenia HK zwykle wyróżniały się śladami audiofilskich przymiotów. Sprzęt tej marki z powodów wizualnych podoba się coraz szerszemu gronu odbiorców, jest więc szansa na wychowanie ich w atmosferze porządnego dźwięku. AVR255 kontynuuje dobre tradycje poprzedników. Mimo pozornie niewielkiej mocy wyjściowej, AVR255 potrafi zagrać głośno i dynamicznie.
Harman Kardon - AVR255 - Amplitunery AV - Testy sprzętu audio

==========================================
http://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,harman-avr-255.html
==========================================

też polecam






Opinia o Harman Kardon AVR 255

zakupilem amplituner okolo 3m-ce temu. jestem bardzo zadowolony i ciesze sie ze nie sugerowalem sie opinia zamieszczona powyzej:)))

z urzadzenia korzystam bardzo intensywnie , rewelacyjnie spisuje sie w kinie a stereo brzmi jak ze wzmacniacza :))))

bez zastrzezen uklad video skaluje i konwertuje bez zadnych zajakniec ale to co najbardziej podoba mi sie w Harmanie to menu ekranowe (bardzo czytelne i mimo tego ze nie znam angielskiego poradzilem sobie bez problemu z kalibracja systemu)

pilot na pierwszy rzut oka jest duuuzy ale bardzo funkcjonalny wczesniej korzystalem z yamaha gdzie pilot byl tragiczny
co do wiatraka o ktorym mowa wyzej nigdy nie zaobserwowalem glosnej pracy!!! ( dziwie mnie to ze ktos kupuje amplituner i nie slucha na nim muzyki a skupia sie na wiatraku hahahaha)

uwazam ze jest to najlepszy amplituner w tym przedziale cenowym !!!!

============================================
Opinia o Harman Kardon AVR 255


Długo nie mogłem się zdecydować, ale teraz po 2 miesiącach użytkowania, cieszę się że go kupiłem. Wizualnie prezentuje się rewelacyjnie, uważam że pasuje do każdego wnętrza. Pilot, największy jaki do tej pory widziałem, nie jest taki zły jak w opiniach poniżej,chociaż jego błyszcząca powierzchnia szybko się rysuje, upierdliwe jest nieco fakt iż nie jest podświetlany (poza pojedynczymi klawiszami głównych trybów). Byłem bardzo zaskoczony ilością wejść/wyjść. Używam go w wielu trybach (konsola, radio, muzyka z pc) i naprawdę jestem zadowolony z jakości audio-video. Mam kolumny Yamaha ns555 i graja rewelacyjnie, bardzo niski bass, wysokie tony też nieźle, chociaż lekko przytłumione. Z tym wiatrakiem o którym pisze po niżej to ja nie wiem czy mój w ogóle takowy posiada:) Ale za to mam inna denerwująca usterkę - tryb sleep nie działa dobrze, raz wyłączy tak jak ustawiłem (np 20 min) a innym razem gra całą noc i nie chce się wyłączyć. No i jeszcze jedno - faktycznie konkretnie się nagrzewa ( pomimo że wszystkie ścianki poza dolną są tak podziurawione że widać wszystkie bebechy), chyba bym go nie wstawił do żadnej szafki bo bał bym się żeby się zjarał. Podsumowując za te pieniądze uważam że lepszego nie można kupić.


===========================================
Opinia o Harman Kardon AVR 255

Myślę, że wart swojej ceny, długo myślałem co....skusiłem się na harmana, zastanawiałem się nad onkyo 606, niestety nie mogę ich porównać - ale powiedzieć mogę że HK gra bardzo czysto, nawet cichutko ma wyraźny bass i sopran, (to akurat lubię) ,pilot trochę duży, ale za to funkcjonalny, nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego guzika, za to bardzo dobre menu w HD, ostre, stonowane, korzystam z małych (frontów) głośników 5,1 JBL seria L - jestem w pełni zadowolony, teraz jak chodzę po znajomych denerwuje mnie jakość muzyki u nich -męczy mnie - to jest minus :) Polecam niezdecydowanym.


==========================================
Opinia o Harman Kardon AVR 255
To potężna maszyna, mocna i precyzyjna, dzwięk w kinie na 5!
Stereo 4 do 4+

Pilot ma wszystko co trzeba włącznie z zapisem makr do zestawu funkcji, warto poeksperymentować z SW i dobrze go ustawić, reszta jest poezją za te pieniądze.

Fakt, grzeje jak piecyk, warto zostawić mu nieco swobody.
Plusy:

  • - czysty dźwięk
  • - solidność
  • - dobra moc
=============================================
Opinia o Harman Kardon AVR 255



Przede wszystkim świetny dźwięk, ciepły co bardzo cenię w amplitunerach. Spotkałem opinie o trudnym jego użytkowaniu, że jest skomplikowany, nic podobnego, ampli ma rewelacyjne menu ekranowe, maksymalnie uproszczone. Może bez menu ekranowego jest rzeczywiście trudniej go obsługiwać, ale kto i po co miałby z niego rezygnować. W kinie domowym wymiata.
Plusy:

  • - precyzyjne pokrętła
  • - czysty dźwięk
  • - solidność
  • - dobra moc
=============================================



Myślę, że wart swojej ceny, długo myślałem co....skusiłem się na harmana, zastanawiałem się nad onkyo 606, niestety nie mogę ich porównać - ale powiedzieć mogę że HK gra bardzo czysto, nawet cichutko ma wyraźny bass i sopran, (to akurat lubię) ,pilot trochę duży, ale za to funkcjonalny, nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego guzika, za to bardzo dobre menu w HD, ostre, stonowane, korzystam z małych (frontów) głośników 5,1 JBL seria L - jestem w pełni zadowolony, teraz jak chodzę po znajomych denerwuje mnie jakość muzyki u nich -męczy mnie - to jest minus :) Polecam niezdecydowanym.

==========================================
zakupilem amplituner okolo 3m-ce temu. jestem bardzo zadowolony i ciesze sie ze nie sugerowalem sie opinia zamieszczona powyzej:)))

z urzadzenia korzystam bardzo intensywnie , rewelacyjnie spisuje sie w kinie a stereo brzmi jak ze wzmacniacza :))))

bez zastrzezen uklad video skaluje i konwertuje bez zadnych zajakniec ale to co najbardziej podoba mi sie w Harmanie to menu ekranowe (bardzo czytelne i mimo tego ze nie znam angielskiego poradzilem sobie bez problemu z kalibracja systemu)

pilot na pierwszy rzut oka jest duuuzy ale bardzo funkcjonalny wczesniej korzystalem z yamaha gdzie pilot byl tragiczny
co do wiatraka o ktorym mowa wyzej nigdy nie zaobserwowalem glosnej pracy!!! ( dziwie mnie to ze ktos kupuje amplituner i nie slucha na nim muzyki a skupia sie na wiatraku hahahaha)

uwazam ze jest to najlepszy amplituner w tym przedziale cenowym !!!!

najwiekszym plusem jest tryb stereo!!!
p.s kolumny Monitor Audio br-6, br-2, br-lcr, dvd marantz dv4003 :))

==========================================

AVR 255 mam już rok, i nie żałuję zakupu. Nie będę się tu rozpisywał nad jakością dźwięku, bo jest ona po prostu zadowalająca. Zrobiłem sobie raz porównanie w stereo z Rotelem RA-05, i oczywiście wzmak stereo za 2,5k wygrał, ale... takie porównania są z góry przesądzone. Chcę tylko przez to powiedzieć, że jeśli ktoś oczekuje super dźwięku od amplitunera za 2000 zł, niech nie podtrzymuje zbyt długo nadziei.

Poza tym, sprzęt super - wygląd powala, funkcjonalność bardzo dobra, duża ilość wejść, pilotem się nie przejmuję, bo mam Harmony... A co do wentylatorów - owszem, są - nawet dwa - po zakupie nie było ich słychać. Zauważyłem ich pracę po miesiącu od rozpakowania. Na początku mnie to wkurzało niebotycznie, potem słuch się już przyzwyczaił. Słychać je było u mnie tylko wieczorem, przy niskiej głośności.

Na Harmanie gram w gry, oglądam telewizję i słucham muzyki z PC. Podłączyłem pod niego nawet PC. Z Windowsem 7 się gryzie, co prawda, ale w końcu się udało. We wszystkich tych czynnościach, AVR255 spisuje się generalnie świetnie. Za te pieniądze - sprzęt miodzio.
======================================
W tej cenie jest najlepszy.

W "nie dla idiotów" w Bydgoszczy sprawdziłem amplitunery kilku firm w porównywalnych cenach.Odtwarzanie tej samej płyty CD na tych samych kolumnach.HK brmiał najlepiej. Opinie inne nie mają dla mnie już zadnego znaczenia.
=======================================
Na tle innych wielokanałowych amplitunerów urządzenia HK zwykle wyróżniały się śladami audiofilskich przymiotów. Sprzęt tej marki z powodów wizualnych podoba się coraz szerszemu gronu odbiorców, jest więc szansa na wychowanie ich w atmosferze porządnego dźwięku. AVR255 kontynuuje dobre tradycje poprzedników. Mimo pozornie niewielkiej mocy wyjściowej, AVR255 potrafi zagrać głośno i dynamicznie.
Harman Kardon - AVR255 - Amplitunery AV - Testy sprzętu audio

==========================================
http://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,harman-avr-255.html
==========================================
http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/48689-h-k-avr-255-czy-denon-avr-1910-a.html
==========================================

fusion napisał(a):Czytałem klika testów, w których HK AVR255 zebrał bardzo dobre oceny
Masz tu test AVR255
Audio Video

To bardzo dobre amplitunery. W stereo cię nie zawiedzie.
Co do kolumn to proponuję Infinity albo Cantonhi-fi.com.pl
==========================================
ceneo.pl
audio.com.pl
 

McMatheo

New member
Brawo! Nadal widzę kompletny brak rozumienia - no chyba, że mamy do czynienia z perwersyjną manipulacją...

No to spróbujmy jeszcze raz.

Klient posiadający np. HK255 ma absolutne prawo bycia zadowolonym. Kupił sprzęt działający, spełniający zazwyczaj swe funkcje.

Problem leży natomiast zupełnie gdzieś indziej. Otóż w tym, że za podobne pieniądze może uzyskać znacznie więcej niż uzyskał a to, że nie ma świadomości tego stanu nie wyklucza cytowanych powyżej opinii. Trudno bowiem odnosić się do czegoś o czym się nie wie.

Jeśli więc do tej pory nie rozumiesz mych intencji to piszę wprost - Ty i paru użytkowników uparcie polecacie bardzo wąski krąg urządzeń, które owszem są sprawne i w pewnym sensie dobre ale nie doradzacie obiektywnie co przy danym budżecie jest najlepszym wyborem. Rola FORUM chyba jest inna niż Wam się wydaje - z założenia powinno się obiektywizować swe wypowiedzi a nie realizować partykularne interesy.

Przykładowy HK255 to dobry sprzęt ale jest przy podobnym budżecie dużo lepszego sprzętu a Wy tłoczycie ludziom w mózgi jedno i to samo. Zastanawiające jest również to, ze na tym forum toleruje się jawnie zawieranie sprzedaży. Nawet w nickach podaje się nazwy sklepów. Jestem użytkownikiem innych platform, w róznych branżach i nigdzie tego nie wolno robić.

Sorry kiki - Ty z założenia nie jesteś w stanie obiektywnie podpowiadać użytkownikom tego, co jest dobre. Ty nie jesteś hobbystą, który dzieli się przemyśleniami.

Ty i przynajmnij jeden inny użytkownik realizujecie własne interesy i dla Was dobre to nie to co jest najlepsze tylko to co się najlepiej sprzedaje.

Kończąc... daruj sobie te wklejanki tylko poczytaj zagraniczne fora. Opinia z What HiFi nt. brandów HK/JBL nie jest odosobniona. A dla Ciebie to jakies cudo.

Trochę więcej skromności i szacunku dla ludzi, którzy nie mają czasu obserwować tego typu poczynań. Oni naprawdę chcą rzetelnych opinii.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
McMatheo tak masz rację,jest tu parę osób które są sprzedawcami ale kupić możesz od nich każdy dostępny na rynku sprzęt nie ważne czy to Yamaha,Onkyo czy Marantz w dodatku taniej.W polecaniu danej marki nie ma nic złego ale jeżeli ktoś kupuje sprzęt tylko na podstawie sugestii choćby mającego najlepsze intencje sprzedawcy jest "głąbem" i może potem sam sobie pluć w twarz.
Zarzucasz Kikiemu brak obiektywizmu a pisząc,że Harman to chinski hamburger uważasz,że się nim wykazałeś?
Jak ktoś na ty forum napisze,że Onkyo to dno to ślepo w to uwierzysz czy sam pójdziesz na odsłuch i sprawdzisz?Ja raczej sam sprawdzę a jak ktoś uwierzy na słowo to jego problem i raczej nie polecającego/negującego masz winić a tego co wierzy w takie brednie bez sprawdzenia danej tezy.
Ja przychodząc na forum znałem Yamahę i Denona.Po zapoznaniu się z forum poznałem inne marki takie jak Harman czy Marantz,dwie firmy które cenię najbardziej choć maja zupełnie inne podejście do świata audio/video.Wiem,że z tego sprzętu który odsłuchałem żadne modele Onkyo,Yamahy,Denona czy Pioneer mi nie odpowiadały ale stwierdzam to po wielu porównawczych odsłuchach wykonanych w sklepach czy w domach znajomków którzy maja podobne zainteresowania.Nie wierzyłem na słowo żadnemu sprzedawcy czy najlepszemu koledza a uwierz każdy ma jakieś swoje ulubione marki które mimo Twojej woli będzie polecał.To forum nie jest w tym żadnym wyjątkiem i nie wiem o co bijesz tyle piany.
 
Ostatnia edycja:

Trakkah

New member
McMatheo u Ciebie też widać ciągle brak zrozumienia...
Nie dociera do Ciebie jedna prosta ale jakże ważna rzecz... To nie Ty decydujesz co ktoś wybierze... Ani Kiki ani inny sprzedawca tutaj... W 95% przypadków sprzęt wybiera Kupujący po zapoznaniu się z nim (odsłuch)... Nie wyobrażam sobie wydać 2, 3 czy więcej tysięcy na elektronikę czy kolumny tylko na podstawie opinii Twojej, Kikiego czy kogokolwiek innego przeczytanej na tym czy innym forum... Napisałeś że sprzęt marki X jest rewelacyjny, ktoś inny że firmy Y a ktoś poleca firmę Z... Idę słucham, porównuję i wybieram to co mi najlepiej odpowiada, wg swoich kryteriów, wg swoich potrzeb oceniam sprzęt... Powtórzę wg SWOICH!!! Skumaj to w końcu bo widzę że użytkowników tego forum traktujesz jak jakiś półgłówków którzy biegną kupować sprzęt tylko i wyłącznie po opiniach wyczytanych tutaj bo ktoś coś napisał, polecił... I nie ważne kto był polecającym... Uważasz że ludzie traktują to forum jako wyrocznie?
Klient który kupił jakikolwiek sprzęt ma prawo być zadowolonym, to jego wybór, jego pieniądze, to u tej osoby sprzęt będzie grał w domu, to jemu się podoba... Obojętnie czy to sprzęt marki X czy Y...
Tak z ciekawości.... "Przykładowy HK255 to dobry sprzęt ale jest przy podobnym budżecie dużo lepszego sprzętu" Lepszego dla kogo? Bo Ty tak uważasz? Dużo lepszego pod jakim względem? Co mogę więcej uzyskać? Podaj konkretnie, przykłady...
A ten link z whathifi? Uważasz że jak tam dostał jakiś sprzęt ileś gwiazdek to od razu się biegnie go kupić lub nie? Bo "fachowiec" tak ocenił? A czytałeś opinie użytkowników??
Najpierw jechałeś po Harmanie, teraz po sprzedawcach... Faktycznie nie wiadomo o co bijesz tyle piany...
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Panowie "harmatalibowie" ,bardzo sie ciesze ze jestescie zadowoleni ze swojego sprzetu i ze po
dlugo wyczekiwanym upgradzie stal sie on w pelni uzywalny.Zycze wam dlugotrwalej, bezusterkowej eksploatacji.Mowie to szczerze , bez zadnego sarkazmu i naprawde nie zalezy mi na tym aby ktos po wydaniu ciezko zarobionych pieniedzy nie mial poczucia wlasciwego,jedynie slusznego wyboru.
Nie zmienia to jednak faktu ,ze model AVR 255 o ktorego toczy sie ta "swieta wojna" byl w momencie wypuszczenia na rynek niedopracowanym bublem z masa usterek.Potwierdzenie tego faktu znalesc mozna bezproblemowo chocby na tym forum , w co najmniej kilku watkach i kilkudziesieciu jesli nie kilkuset wypowiedziach jego uzytkownikow. Nie przecze ,ze na dzien dzisiejszy wszystkie te problemy zostaly usuniete jednak czas jaki byl potrzebny serwisowi tej firmy opowaznia do okreslenia jego dzialania jako "kpina" a nie "sprawnosc"....
Wracajac do tematu watku, na tak zadane pytanie odpowiedzialbym jednoznacznie- kup stary model AVR 255 bo moze sie okazac ,ze nowy AVR 260 rowniez uzyska pelna sprawnosc dopiero za dwa lata.

btw.cytowanie opinii z ceneo.pl na poparcie swoich wypowiedzi odbieram jako traktowanie nas,uzytkownikow tego forum jak idiotow i przypomina mi argumentowanie w stylu -"g..no jest napewno bardzo dobre ,bo przeciez tysiace much nie moze sie mylic !"
 
Ostatnia edycja:

sanctrum

New member
Panowie. Przestańcie się zachowywać jak dzieci. Cała ta dyskusja przypomina mi czasy walki między Commodore i Atari - co moje to lepsze i już. Cytując "klasyka" nikt mi nie wmówi, że białe jest białe!

Co to, mało jest nawiedzonych Marantz'owców, Danonowców i innych fanatyków, snobów audiofili-debili, którym jak podczas odsłuchu zasłoni się oczy, to nie potrafią odróżnić jednego od drugiego?

HK nagle nie ma prawa się podobać bo 2 lata temu wypuścili model, który pięknie gra ale był z błędami w sofcie?

Nie podoba się jak HK AVR-255 gra, to go nie kupuj - KROPKA. Coś mi się widzi, że Wszyscy tu Panowie są z konkurencyjnych sklepów/marek, bo nie widzę żadnego sensu w oczernianiu od czapy HK, jak tylko i wyłącznie interes promowania innych marek. Nie traktujcie nas jak lobotomów.

Mnie osobiście zwisa czy mam w domu HK, Onkyo, Denona, Marantza, NAD'a, itd... Leję na marki. Ich marketing doprowadził do tego, że teraz to wszytsko jeden pies. Liczy się czy konkretny zestaw gra, tak jak JA LUBIĘ i czy mnie na to stać. Tobie się podoba to, mnie tamto i KROPKA. Z opinią na forach mogę się liczyć wyłącznie przy zawężaniu listy sprzętu do odsłuchania i tyle. Idę do sklepu gdzie mogę posłuchać wszystkich opcji jakie sobie zaplanowałem i podejmuję decyzję bądź szukam dalej. Czy znalazłem zestaw, który gra lepiej? Oczywiście, że znalazłem. I to kilka. Czy na tamten czas podejmowania decyzji różnica była warta ceny? W mojej opinii nie. Nawet już nie pamiętam marek i modeli ampli oraz kolumn, które grały ładniej... bo i po co. Kupiłem i mam to co mi się podobało. KROPKA. Jak będę zmieniać sprzęt to będzie inna epoka i także nie będę patrzeć na marki, a jedynie jak sprzęt gra. Osobiście nie polecam ŻADNEGO sprzętu ani zestawu. Każdy musi przekonać się sam na odsłuchach. Jak ktoś na nie nie chodzi to jego sprawa i jego strata.

Oczernianie jakiejś marki to kompletna dziecinada. Doszukiwanie się jakiś forumowo marketingowych teorii spiskowych, to kolejne przedszkole.

P.S. A publikowanie na forum tendencyjnych i od czapy ankiet, w stylu "Jakiej firmy byście wybrali amplituner HK czy Marantz?" jest kompletnym nadużyciem. Bo po pierwsze, powinny być podane dalsze opcje: nie mam zdania, mam to w dupie, nie wspominając o innych markach. Po drugie, jaki to ma sens? Liczą się konkretne klasy sprzętu i ich zastosowania. Po trzecie, co komu dadzą takie głupie ankiety, gdzie nawet pytania są tak sformułowane aby 90% ludzi nie mogło znaleźć opcji pasującej do siebie?
 
Ostatnia edycja:

McMatheo

New member
Panowie

Ja znakomicie wiem o co mi chodzi i proszę darować sobie ewentualną rozmytą logikę. Zbyt długo żyję na tym świecie by nie dostrzec dziwnych rzeczy.

Z matem74 pełna zgoda.

Co do pozostałych wypowiedzi niekoniecznie. Otóż wystarczy spojrzeć na tych "słynnych użytkowników" a raczej na ilość ich postów a potem na jakość wypowiedzi. Siła tego przekazu jest potworna bo ONI traktują to FORUM jako część zawodu, co nijak się ma do statystycznego Kowalskiego, który sięga po porady, napisze 10-20 czasem 40 postów i na tym koniec. A co ten statystyczny Kowalski przeczyta?

Delikatnie mówiąc zakrzywioną "prawdę", która obok prawdy nawet nie leżała. Nie piszmy więc, że można nabyć coś w dobrej cenie bo tego nie podważam. Dotykam natomiast elementarnej uczciwości, której po prostu brak na etapie procesu decyzyjnego. To jest po prostu manipulowanie obrazem rzeczywistości. Potem jak ktoś sobie kupi coś tak poleconego oczywiście ma prawo być zadowolony ale gdyby posiadał szerszą wiedzę byłby jednak zawiedziony.

Pokazujmy więc rynek takim jaki jest a nie takim jakim chcą go kreować wybrani użytkownicy. JEżeli ktoś się mimo wszystko zdecyduje na symbolicznego już HK255 to jego sprawa. Ba! Nawet niech go kupi na "tym bazarze" bo wierzę, że ceny są OK.

Piszmy więc ludziom, co jest naprawdę dobre. Od ponad 20 lat jestem pasjonatem dobrej muzyki w systemach stereo. Kilka miesięcy temu zacząłem analizować rynek KD mając niezłe podstawy z przeszłości. Jak zawsze w tego typu sytuacjach nie spieszy mi się z wyborem... Przyglądam się, słucham. czytam. Co ciekawe już prawie kupiłem HK255 a pod JBL ES250 zrobiłem sobie u stolarza specjalną konstrukcję/podstawę.

I co? kompletnie poszedłem w innych kierunkach!!! Bo szereg tutejszych wypowiedzi nie pokrywa się z światowym ocenieniem. A przyczyna jest oczywista - zamiast szczerze oceniać reprezentuje się jakąś dystrybucję.

Po drugiej stronie tutejszych ocen HK/JBL jest np. Sony, które nie ma szans na obiektywne opiniowanie w oczach dystrybucji bo Sony ma inną niz wszyscy dystrybucję - typowo korporacyjną i poprzez własne salony. Dla konsumenta jest to jednak neutralne ale w Polsce jest problem z rzetelna oceną ich produktów.

Po środku jest jeszcze Marantz, Onkyo, Yamaha czy Denon - kazda firma ma swój pomysł na biznes ale są to firmy zdecydowanie wyżej cenione niż brand HK. Tutaj oczywiście bywa z tym różnie.

Nie wspomnę o tym jak zażarcie umniejsza się zakupom poza Polską, gdzie ceny są zazwyczaj wyraźnie niższe. Wytacza się wówczas bzdury typu polskość gwarancji. Strach też ogarnia jak polecamy zakupy bezpośrednie np. w BKelec, gdzie można za rozsądną cenę kupić świetne maszyny. Wówczas natomiast walą się wątpliwości "przecież nie da się tego u nas przesłuchać". Może się nie da ale zamiast JBLE ES250 można kupić tum suba z o wiele wyższej półki.

Kończąc - zabawne są teksty "tu jest desygnowany HK", albo "Yamaha świszczy"

Po raz kolejny proszę więc o umiar i szacunek dla ludzi.
 

sanctrum

New member
ale Drogi Sanctrum...

Przeczytaj najpierw cały wątek. Jeśli trzeba to jeszcze raz. Po zrozumieniu intencji porozmawiamy.
Póki co mam wrażenie, że komentujesz inna dyskusję.

Drogi McMatheo, nie ja rozpocząłem tą infantylną OT dyskusję o markach i o talibach, więc daruj ale będę komentować posty opublikowane w TYM wątku tak jak ja zechcę.

A co do Twojego przedostatniego posta odnośnie ogólnej fachowości wypowiedzi na forum i zakrzywionej "prawdzie"... To litości, błagam :blagam: Na jakim świecie żyjesz? Czego się spodziewałeś, że nagle wszyscy będą pisać elaboraty i obiektywne testy w temacie, który z gruntu rzeczy jest SKRAJNIE SUBIEKTYWNY, bo w ostateczności przecież chodzi o indywidualny odbiór muzyki? :D

A co czyni z Ciebie wyrocznię co do tego aby twierdzić co "na prawdę jest dobre"? To, że o mały włos kupiłeś chybiony moim zdaniem zestaw AVR255 z JBL ES250? Też go słuchałem. I jak dla mnie jest to totalna Kicha. Ale każdy ma swój gust i każdy powinien sam ocienić. A nie od razu robić ideologiczną pogadankę i pouczać wszystich o swojej jedynie słusznej racji.

Nie masz możliwości przesłuchania sprzętu, to sobie taką możliwość stwórz, a nie kupuj na pałę i nie buduj ze stolarzem konstrukcji/podstaw bez wcześniejszego ocenienia kilku zestawów. A tak to sam sobie jesteś winien.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Ja wtrącę swoje 0,02PLN: sprzęt idealny nie istnieje (albo kosztuje fortunę). Każda wypowiedź, która coś wnosi (ja lubię czytać o np. wadach sprzętu, dzięki czemu mogę wyeliminować cechy dla mnie niepożądane) jest mile widziana. Mam tylko jedno "ale": jedyną formą wyboru sprzętu audio powinien być odsłuch - w innym przypadku będziemy nawet zadowoleni, dopóki nie posłuchamy sprzętu kolegi (ja wybrałem Yamahę 661 z dwóch powodów - kosztowała na wyprzedaży połowę tego co AVR255 i miała pre-out, brak dekoderów HD mi nie przeszkadzał przy multichannel PCM z PS3 - gdyby kino było dla mnie ważniejsze niż jest wziąłbym coś innego, może Onkyo 805 lub 905?).
Co do problemów z AVR255 - dobrze, że firma widzi problemy i je naprawia, niedobrze, że tak długo - czas życia amplitunera w sklepach to jeden sezon, potem jeszcze jeden na wyprzedaż - akceptowalna wersja softu weszła dopiero niedawno, co oznacza, że produkt nie został dobrze przetestowany przed wypuszczeniem na rynek...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Co do problemów z AVR255 - dobrze, że firma widzi problemy i je naprawia, niedobrze, że tak długo - czas życia amplitunera w sklepach to jeden sezon, potem jeszcze jeden na wyprzedaż - akceptowalna wersja softu weszła dopiero niedawno, co oznacza, że produkt nie został dobrze przetestowany przed wypuszczeniem na rynek...

no dokladnie ... o nic wiecej mi nie chodzilo...

Trakkah- poprostu nie zrozumiales sedna mojej wypowiedzi.Mimo to odpowiem na zadane przez ciebie pytanie.
Tak !- uzylbym tego stwierdzenia rowniez w przypadku gdyby zacytowano opinie z ceneo.pl dotyczace kazdego dowolnego modelu wyprodukowanego przez dowolna ,wymieniona przez ciebie marke.
Czy teraz rozumiesz o co mi chodzilo w tej wypowiedzi ? Jesli masz jednak w dalszym ciagu jakies pytania jej dotyczace - slucham...
 

Trakkah

New member
Mat74.. zrozumiałem wcześniej, chodziło mi tylko o to co napisałeś w odpowiedzi.. dziękuję.. :)
Tak z ciekawości tylko... Z ceneo.pl użyłbyś a gdyby zacytowano z np whathifi?? ;)
Nie mam więcej pytań bo ta cała "rozmowa" powoli nie ma sensu... Z każdym wpisem coraz bardziej tylko wszyscy upierają się przy swoim już nawet nie starając się zrozumieć o co chodzi... Wiem co chce pokazać McMatheo, ma rację, Ty też masz pisząc o AVR255 sprzed 2 lat ale rację też ma reszta która jest po "drugiej stronie" i co najdziwniejsze jest zadowolona... Czy to źle?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tak z ciekawości tylko... Z ceneo.pl użyłbyś a gdyby zacytowano z np whathifi??

to zalezy co z tego "what is hi-fi ?" zacytowano - fachowo przeprowadzony obiektywny test ,czy sonde uliczna...

"a czy to zle ?" - czy ja napisalem gdzies ,ze "to zle " ? czy ja zaatakowalem w jakikolwiek sposob nie tylko uzytkownikow tego sprzetu ,ale chocby ich swiadomie podjety wybor ? czy sklamalem ?
jesli tak to w ktorym zdaniu ?

o "harmatalibow" nikt sie chyba nie obrazil ? :D jesli tak to przepraszam.
 

sanctrum

New member
Co do problemów z AVR255 - dobrze, że firma widzi problemy i je naprawia, niedobrze, że tak długo - czas życia amplitunera w sklepach to jeden sezon, potem jeszcze jeden na wyprzedaż - akceptowalna wersja softu weszła dopiero niedawno, co oznacza, że produkt nie został dobrze przetestowany przed wypuszczeniem na rynek...

Masz oczywiście rację. Ale dla uczciwości należy dodać, ze problemem nie było jakieś skrajne niedopracowanie AVR-255 w chwili jego wypuszczenia na rynek, lecz raczej kolejne wersje softu, które poprawiając jedną rzecz psuły dwie kolejne (co było wielce irytujące)... więc to był raczej długotrwały proces, a nie jakaś koszmarna niedoróbka na początku.

Dodatkowo też muszę napisać, że gdybym nie czytał tego forum to wcale nie zainteresowałbym się problemami z AVR-255 gdyż w moim wypadku nie były uciążliwe i zaczęły mnie irytować dopiero po lekturze postów innych właścicieli tego ampli (po prostu nagle zacząłem na nie zwracać uwagę). Ale skoro już HK próbował je naprawić kolejnymi wersjami softu to czemu miałem nie skorzystać?
 
Ostatnia edycja:

sanctrum

New member
Wiem co chce pokazać McMatheo, ma rację.
Też się z Tobą zgodzę ale jeśli ktoś kupuje sprzęt sugerując się wyłącznie postami na forum to chyba sam sobie jest winien. A już największą utopią jest zakładanie z góry, że ludzie są uczciwi i bezinteresownie coś doradzą... i to w szczególności na forum, gdzie co drugi fachowiec to sprzedawca/dystrybutor z promocjami z rękawa. Każdy goni za kasą.
A już kompletnym kuriozum jest wplątywanie w tą kwestię tematu jakości marki HK bądź też innych marek, bo ktoś się naciął na nieuczciwym handlowcu/doradcy zamiast pójść i posłuchać jak te super rewelacje w rzeczywistości grają. Może się spodoba, może nie. Każdy ma własny gust, każdy ma własne indywidualne ucho. Jeden poczuje się wpuszczany w maliny i obrazi się na całą markę... a drugi powie, że jest ok i niczego lepszego nie słuchał. Robienie z tego teorii spiskowych i bicie piany trąci mi Maciarewiczostwem w czystej formie.
 
Ostatnia edycja:

Trakkah

New member
Dobra, mat74 dajmy spokój bo teraz rozpocznie się dyskusja na temat co jest "obiektywnym testem" a co "sondą uliczną"... Czy wierzyć opinii jednego człowieka z "fachowego" pisma czy opiniom "z ulicy"... Dla mnie ani jedno ani drugie nigdy nie będzie obiektywną miarą czy wyznacznikiem co powinienem kupić... W tym przypadku polegam tylko na sobie, na swoim słuchu...
Zadałem proste pytanie: czy to źle że ktoś kto świadomie wybrał sprzęt Harmana jest z niego zadowolony? Dlaczego na moje pytanie odpowiadasz pytaniami? Ponoć nie odpowiada się pytaniem na pytanie ;)
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Trakkah- nie czytasz moich wypowiedzi w calosci ,lub robisz to niedokladnie !:x
pozwol ,ze zacytuje sam siebie (z poprzedniej strony)

bardzo sie ciesze ze jestescie zadowoleni ze swojego sprzetu i ze po
dlugo wyczekiwanym upgradzie stal sie on w pelni uzywalny.Zycze wam dlugotrwalej, bezusterkowej eksploatacji.Mowie to szczerze , bez zadnego sarkazmu i naprawde nie zalezy mi na tym aby ktos po wydaniu ciezko zarobionych pieniedzy nie mial poczucia wlasciwego,jedynie slusznego wyboru.

jak widzisz na twoje pytanie odpowiedzialem ,jeszcze zanim je zadales.
 

Trakkah

New member
To się cieszę że się cieszysz że ktoś jest zadowolony:) Jeden fragment bym wyciął z tej wypowiedzi ale... już nie ważne, nie ma co o tym pisać, bo temat był o czym innym i my piszemy o czym innym ;)
Pozdrawiam! :)
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Panowie zróbcie sobie testy ABX na jakiejś większej grupie ludzi która jakiś tam sprzęt już posiada i zobaczymy jakie będą rezultaty.Dla mnie osobiście głównym i najlepszym recenzentem jest moje własne ucho bo niby jakim prawem ja mam wierzyć w słowa jakiegoś recenzenta z What HI-FI,innej równie poczytnej gazety czy ludzi z forum lub serwisu "opiniotwórczego".Niby jakim wzorcem kieruje się ten recenzent,do czego on porównuje,niby dlaczego według niego ja mam uwierzyć,że Yamaha lepiej,wiernej "zagra" mi dźwięk gitary,pianina czy kontrabasu od Onkyo(wstaw co chcesz).Czy ten recenzent ma jakieś doświadczenie z "żywymi" instrumentami a nawet jeśli to czy percepcja ludzkiego ucha pozwoli mu tak dobrze zapamiętać barwę danego dźwięku żeby jednoznacznie stwierdzić po odsłuchu amplituner,że te właśnie gra "prawdziwym basem"itd.itp.Tak samo jest ze smakowaniem potraw.Żeby ją ocenić trzeba spróbować a nie tylko o niej przeczytać i uwierzyć na słowo.Jak wierzyć to tylko własnym uszom i już.
Tak szeroko omawiana i krytykowana praktyka polecania sprzętu prze niektórych użytkowników forum mnie śmieszy.A kto mi udowodni,że producent Yamahy nie wysyła tego recenzenta na super wycieczkę a przy okazji nie każe mu "dobrze" i "rzetelnie" ocenić tego sprzętu?Oczywiście proszę to czytać z lekkim dystansem ale tak samo można zarzucić brak obiektywizmu temu recenzentowi jak i Kikiemu to ze polecając sprzęt danej marki chce go tylko i wyłącznie sprzedać z zyskiem a już dobre samopoczucie klienta mu jest całkowicie obojętne.
Panowie dajmy spokój.Każdy ma swój rozum i sam powinien wiedzieć co jest mu potrzebne a jakaś misja w obronie "niewinnych" którzy dają się naciągać "polecaczom" jest niepotrzebna i mija się z celem.
 
Do góry