Harman/Kardon AVR 260 vs 255

Amra Lew

New member
Bez reklam
McMatheo ja rozumiem,że nie pałasz miłością do Harmana ale bądź obiektywny.Na tą chwilę z żadnym modelem Harmana nie ma najmniejszych problemów a jak trafisz starszy model wystarczy aktualizacja softu i już.Problemy były ale się skończyły.Serwis działa sprawnie i to jest raczej plus i nie bardzo wiem o co chodzi.Każdy sprzęt ma prawo się popsuć i sprawność serwisu jest raczej plusem a nie minusem jak tu dajesz do zrozumienia.A może twierdzisz,że Harmany się psują częściej od reszty stawki?Jak tak to daj jakieś linki do statystyk czy czegoś co udowodni,że może to być prawdą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow , wow.
wszystkie szanujące się firmy wprowadzają aktualizację i o ile mi wiadomo to świadczy wyłącznie o tym ze firma w okresie żywotności produktu cały czas go monitoruje i dba o rzetelną jakość. Jakoś u innych tego nie widać .
I to ma być wada ?
Sony, Samsung, Panasonic, Toshiba - to między innymi firmy które postępują zgodnie ze światowymi standardami.
O cierpieniach serwisu też nie wiele słyszałem a znam setki a może tysiące osób użytkujących Harmana. Nie dotyczy to osób które kupują sprzęt po serwisowy na własne ryzyko .

Nie wymieniłeś Pioneera, Arcama, Nada, Rotela , Cambridge Audio, Carta, Primare - czy uważasz że ten sprzęt jest gorszy od tych klasyków co wymieniłeś ?
 

McMatheo

New member
aktualizacje?

OK - jako dodanie nowych funkcjonalności, które w momencie wypustu nie były znane.
Natomiast usuwanie błędów oraz dodawanie funkcji znanych realizowane przez kolejne softy to wielka porażka.

Cyfryzacją cyfryzacją ale sprzęt AV to nie otwarta architektura typu PCet, która z założenia jest non-stop programowana. Kupujemy sprzęt gotowy do użycia a upgrade softu ma być czymś wyjątkowym. Jeśli zaś nie jest mamy do czynienia z jawnym olewaniem klienta, któremu pod płaszczykiem otwartości i Bóg wie jakich możliwości daje się coś co jest na starcie niedorobione.

Proponuję więc w podobny samochód produkować samochody. Nic to, że coś nie działa - zawsze można zrobić jakiś upgrade. Hamulce nie działają? Nowy sofcik temu zaradzi hehehehe.

Tak więc bez jaj.

Ponadto śmiać mi się chce jak się chwali dobry serwis HK. Ja naprawdę nie uznaję tego za przewagę konkurencyjną... w obliczu dużej awaryjności.


A co do opinii nt. HK - zdaje się, że to jedna z najbardziej kontrowersyjnych marek niezależnie od tego ile osób ją chwali. To, że trafiamy na konfigurację bezproblemową nie oznacza, że inny użytkownik będzie miał podobną sielankę. Ktoś kto regularnie czyta to forum już dawno nabrał wątpliwości do HK. Zachęcam do poświęcenia czasu i zapoznanie się z tymi opiniami.






McMatheo ja rozumiem,że nie pałasz miłością do Harmana ale bądź obiektywny.Na tą chwilę z żadnym modelem Harmana nie ma najmniejszych problemów a jak trafisz starszy model wystarczy aktualizacja softu i już.Problemy były ale się skończyły.Serwis działa sprawnie i to jest raczej plus i nie bardzo wiem o co chodzi.Każdy sprzęt ma prawo się popsuć i sprawność serwisu jest raczej plusem a nie minusem jak tu dajesz do zrozumienia.A może twierdzisz,że Harmany się psują częściej od reszty stawki?Jak tak to daj jakieś linki do statystyk czy czegoś co udowodni,że może to być prawdą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w samochodach jest dokładnie to samo tylko inaczej się nazywa. Sprawdź ostatnuie słynne działania Toyoty.
Nie słyszałem nigdy że jak koncern przyznał się do uszkodzonych hamulców to auto jest wyrzucane na złom.
Nie . Jest ogłoszenie producenta dla posiadaczy .
Tyle że tu zawsze możesz sam (AV) a w autach w serwisie.
Nie wiem jakie masz doświadczenie z serwisem Harmana - ale ja jakieś 15 lat. Z pewnością masz większe.
I zero , zero problemów.
I tyle.
Możesz pisać co chcesz ale nie zmienia to meritum sprawy Harman należy do czołówki światowej producentów.
Harman od lat ma nieporównywalnie większe stoisko na targach niż inni producenci Audio - prezentując różnorodną gamę produktów równie specjalistycznych których jest producentem. Zwiększa gamę i jakość produktów.
YouTube - Harman International Booth @ IFA Berlin 2006
 

McMatheo

New member
cóż za brak zrozumienia mego tekstu...

Można zapytać czy robiłeś kiedyś samemu upgrade w samochodzie? Nie mieszaj więc w to akcji serwisowych bo odniesienie jest bezsensowne.

Ponadto jak coś kupuję to ma działać i nie wmawiajmy ludziom, że coś co jest niedoróbką jest zaletą bo sprzęt ma super opcję upgrade'u. 90% użytkowników każe się wypchać takim producentom bo płaci się za sprawny sprzęt a oni nie mają ochoty zastanawiać się jak taki upgrade się robi. Myśl więc Wielmożny kiki kategoriami przeważającej masy użytkowników a nie fanatyków.

Harman należy do czołówki tak jak restauracje McDonalda. Ale zdaje się, że trudno nazwać cheesburgera wykwintnym daniem. Ty coś wiesz o serwisie HK 15 lat ja zaś pamiętam o strategicznych decyzjach Harmana sprzed ok. 15 lat , który zdecydował się wejść w niezwykle masowy segment produktów zdecydowanie poświęcając temu jakość. To w tamtych latach zaczęto na nich wieszać psy. Oni oczywiście zmierzali w innym kierunku i nie przejmowali się tym.

Ten kierunek widać nadal - widać m.in. wyprane mózgi sprzedawców, którym opłaca się handel HK/JBL. Widać to również na tym forum, gdzie kilku użytkownik bez jakiegokolwiek umiaru tłoczy w mózgi niedoświadczonych klientów jakiż to wspaniały sprzęt robiąc im wielką krzywdę.

Ocknijcie się więc i zacznijcie porządnie radzić bo subiektywizmem zalatuje z daleka.

To, że jakiś producent ma kasę na masę ulotek, banery, neony i inne tego typu pierdoły nie przesądza o jego jakości. Dobrze zapakowana w opary marketingu "chińszczyzna" cały czas "chińszczyzną pozostanie.

Na koniec przypomnę wszystkim, że produkty HK/JBL są w Polsce sprzedawane szczególnie drogo - opłaca się więc bronić owej marketingowej mgiełki. Polecam przejrzenie tego zacnego forum również w tym temacie - ileż to przepłacamy za te hamburgery w porównaniu do wybranych zachodnich sąsiadów :blagam:

A ponadto czy to forum jest areną sprzedawców?



w samochodach jest dokładnie to samo tylko inaczej się nazywa. Sprawdź ostatnuie słynne działania Toyoty.
Nie słyszałem nigdy że jak koncern przyznał się do uszkodzonych hamulców to auto jest wyrzucane na złom.
Nie . Jest ogłoszenie producenta dla posiadaczy .
Tyle że tu zawsze możesz sam (AV) a w autach w serwisie.
Nie wiem jakie masz doświadczenie z serwisem Harmana - ale ja jakieś 15 lat. Z pewnością masz większe.
I zero , zero problemów.
I tyle.
Możesz pisać co chcesz ale nie zmienia to meritum sprawy Harman należy do czołówki światowej producentów.
Harman od lat ma nieporównywalnie większe stoisko na targach niż inni producenci Audio - prezentując różnorodną gamę produktów równie specjalistycznych których jest producentem. Zwiększa gamę i jakość produktów.
YouTube - Harman International Booth @ IFA Berlin 2006
 

killpit

New member
Chciałbym zauważyć że na Targach IFA coraz mniej firm się już wystawia w zeszłym roku były Pioneer,Onkyo,Teac,Sherwood dziwne prawda? z tych przynajmniej co ja znałem chodzi głównie o audio-video.
Oszczędności,kryzys czy jak :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak się nie ma argumentów to trzeba pisać terrady słów. Ale użytkownicy nie są w ciemnie bici.

Widać że nie masz nawet pojęcia co koncern produkuje - bo mówiłeś o hamburgerach . Widać głodnemu chleb na myśli.
http://www.harman.com/EN-US/Pages/Home.aspx - poducz się .
Expo%20hanging%20array.jpg
Expo%20outdoor%20stage.jpg
Expo%20sound%20tower.jpg


Wysokie modele aut wyposażone w głośniki (Infinity) koncernu .
2010-hyundai-equus-interior.jpg


Największe kina na świecie ( JBL) wyposażenie koncernu.
professionalapplications.jpg
PROFESSIONAL AUDIO


Największe kina w Polsce wyposażone w głośniki HCI .
HCI produkuje wiele produktów na które przypuszczam że Cię nie stać.
Świadczy to bezsprzecznie o wysokiej technologii producenta.
marklevinson1.jpg
Mark Levinson®

lexiconpro2.jpg
Lexicon® - Professional






Harman Jako jedna z nie wielu firm audio jest notowana na Giełdzie nowojorskiej.
PSP_highlight.jpg
JBL® - Professional


To nie jest bełkot ale fakty bez sprzeczne.

Skoro dla Ciebie McDonald jest źródłem wyżywienia - to gratuluję.
Ale nie znajduję żadnej analogii BO:

Harman Consumer International (HCI) to wiodący projektant, producent i dystrybutor szerokiej gamy głośników hi-fi oraz komponentów audio video, a także systemów multimedialnych do zastosowania w domu i samochodzie oraz przy komputerze. Do grupy HCI należą następujące marki: JBL, Infinity oraz Harman Kardon.
HCI to część Harman International Industries, Inc. Harman International, wiodącego producenta wysokiej jakości produktów audio i video na rynek konsumencki i profesjonalny (Revel, Audio Access, Lexicon, Mark Levinson, Madrigal Imaging, Proceed, AKG, Amek, Becker, BSS, Crown International, Custom Central, DBX, DIGITECH, DOD, Harman Multimedia, JBL PRO, Soundcraft, Spirit by Soundcraft, Studer). Akcje firmy są notowane na giełdzie nowojorskiej NYSE pod symbolem "HAR". Więcej informacji o firmie Harman można znaleźć na stronie HARMAN - Premium audio and entertainment for automotive, home, and professional. Speakers, amplifiers, headphones, microphones, home theater and personal audio..
Misją naszej firmy jest dostarczanie najwyższej klasy urządzeń elektroakustycznych, które na świecie od dziesiątek lat są symbolem najwyższej jakości i stanowią źródło inspiracji dla rozwoju przemysłu audio. Ponieważ jesteśmy częścią wielkiego światowego koncernu, który aktywny jest także na polu sprzętu profesjonalnego, mamy do zaoferowania prawdziwie istotne i legendarne marki JBL, Infinity i Harman Kardon.

http://www.harman.com/EN-US/Newscenter/Pages/OfficialSoundSponsorWorldExpo.aspx

I na koniec .
Być może że takie nazwiska Ci nic nie mówią, ale wiele osób je zna w Polsce. I wolę polecenie produktowe od Bruce Springsteen, Taylor Swift, U2 and Metallica - niż Twoje.

Celebrating the History of Rock & Roll With artists like Bruce Springsteen, Taylor Swift, U2 and Metallica deploying Crown amplifiers, 2009 was another landmark year for Crown Audio. Nowhere was Crown more influential than the concert for the 25th anniversary of the Rock and Roll Hall of Fame.
Otóż te Zespoły i Ci artyści korzystają z tych produktów HCI .
Pewnie
 
Ostatnia edycja:

McMatheo

New member
nadal nie rozumiesz człowieku

Koncern jest olbrzymi, kupił wiele marek, niejednego jeszcze dokupi... Widać też w Twym poście coś, o czym piszę między wierszami - mianowicie segmentację produktów wg docelowych rynków. Toyota ma Lexusa, Honda Accurę, kiedyś Philips miał Marantza itd. itp.

W żadnym ze swych teksów nie oceniałem koncernu tak jak w żadnym ze swych tekstów nie przeczyłem, że McDonald to bodaj największa restauracja świata. Oceniam natomiast produkty w obrębie marki, która kilkanaście lat temu miała zupełnie inaczej modelowany segment docelowy. Zdecydowanie wyżej jakościowo a niekoniecznie zdecydowanie wyżej cenowo.

W segmencie KD dostępnego przeciętnemu zjadaczowi i nieco wyżej chleba podaje się brand HK, który w swym obrębie jest w przeciętnym stopniu konkurencyjny natomiast stoi za nim siła koncernu. Ta siła sprawia to co m.in. widać na tym FORUM.

Kupując HK kupuje się niezłe produkty ale w kategorii jakość/cena, po rozebraniu ich oferty na czynniki pierwsze oferta mocno blednie. Trzeba tylko przetrzeć oczy z mgiełki marketingu oraz zdobyć się na obiektywną ocenę techniczną. Zresztą chyba nikt nie wierzy w to, że ta cała papka marketingowa jest za darmo. Nie raz na tym FORUM trwała dyskusja o marżach HK w Polsce, co widać po cenach.

Ile jest zresztą marek, które mają podobne ceny w Polsce i w UE?
Ile jest ciekawszego sprzętu niż taki HK a z niższą cenę?

Co jeszcze trzeba napisać by FORUM pozostało FORUM a nie platformą handlową, gdzie mamy więcej partykularnych interesów niż prawdziwego i wynikającego z pasji oraz doświadczeń doradztwa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie rozumiem toku rozumowania - co ma piernik do wiatraka. Albo są dobre albo nie.
Wg nas i wg użytkowników do pewnych warunków pomieszczeń są bardzo dobre i do takich warunków będą polecane.
I miło byłoby jakbyś czytał tytuł wątku i odnosił się merytorycznie do pytania ?
A pytanie brzmiało :
Planuje zakup jednego z dwóch - obecnie jest interesująca promocja na 255. O ile 260 jest lepszy od 255 - opisy są na tyle nieścisłe że trudno znaleźć różnice. Czy 255 ma skalowanie do 1080p?

I proszę o odpowiedź . Chyba ze nia masz takiej wiedzy w tym pytaniu - to złóż inny wątek.
I tam możemy dyskutować merytorycznie co może zagrać lepie w określonych warunkach i potrzebach.

Harman (podobnie jak inni uznani producenci ) realizuję misję .
Misją naszej firmy jest dostarczanie najwyższej klasy urządzeń elektroakustycznych, które na świecie od dziesiątek lat są symbolem najwyższej jakości i stanowią źródło inspiracji dla rozwoju przemysłu audio. Ponieważ jesteśmy częścią wielkiego światowego koncernu, który aktywny jest także na polu sprzętu profesjonalnego, mamy do zaoferowania prawdziwie istotne i legendarne marki JBL, Infinity i Harman Kardon.
Próba zdewaluowania uznanych jakości Harmana i innych producentów jest po prostu śmieszna.
 

McMatheo

New member
1.Śmieszne to jest cytowanie marketingowego bełkotu typu misja firmy.

2.HK jako symbol najwyższej jakości to kolejne nieporozumienie. Dlaczego w sondzie o HK jest tylu niezadowolonych użytkowników?

3.Co jest lepsze: HK255 czy 260? to błędne w założeniu pytanie... lepsze są pierwsze z brzegu Marantze, Onkyo czy Yamahy itp.
 

McMatheo

New member
...skrytym parówkożercom mówimy nie. Bravo Kiki.

A w czym tu bravo? W reprezentowaniu dystrybucji na forum? Czy przypadkiem od tego nie są sklepy?
Bravo dla zaślepienia? Może kiki wyjaśni nam również znaczną różnice w cenach HK/JBL w Polsce VS chociażby Niemcy?

Może więc trochę rozeznania i obiektywizmu drogi pentakonta he?
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
A w czym tu bravo? W reprezentowaniu dystrybucji na forum? Czy przypadkiem od tego nie są sklepy?
Bravo dla zaślepienia? Może kiki wyjaśni nam również znaczną różnice w cenach HK/JBL w Polsce VS chociażby Niemcy?

Może więc trochę rozeznania i obiektywizmu drogi pentakonta he?

A wyjaśnij mi dlaczego ten sam projektor marki Panasonic kosztuje w USA w przeliczeniu 9 tysięcy a w Polsce 13 tysięcy?Jeśli uważasz,że takie dysproporcje są tylko w przypadku marki Harman Kardon to Twoja "zawiść" do sprzętu tej firmy totalnie cię zaślepia.
W prezentowaniu czy zachęcaniu do kupna danego sprzętu nie ma nic złego,każdy może sam zweryfikować poprawność takiej zakupowej sugestii "nausznie" podczas odsłuchu i zadecydować.Problem polega na tym,że jak takowej sugestii udzielał by osobnik taki jak Ty skrajnie negatywnie nastawiony do jednej konkretnej marki to była by ona mało obiektywna.Powiedzieć,że Harman jest be to jedno a udowodnić swoje stwierdzenie to drugie.Każesz śledzić forum by wyrobić sobie opinie o marce czy danym modelu?Na jednym ten sam model jest zachwalany a na innym mocno krytykowany tak,że sprawa z zakupem po czytaniu postów jest mocno problematyczna a może tylko skrzywić moją czy Twoją percepcję.Ale jak kto woli.
 

Trakkah

New member
McMatheo... Półtora roku temu szukałem amplitunera... trafiłem między innymi na to forum, przeczytałem wiele, bardzo wiele wątków i szerokich opisów jaki Harman to jest badziew... Po przeczytaniu wpisów np jak Twoje nie uprzedziłem się jednak do tej marki i mimo wszystko odsłuchałem ich amplituner... Wyselekcjonowałem sobie trójkę - HK, Marantz i Denon. I co się okazało? Dla mnie w stereo Harman zagrał najlepiej... I pomimo że ponoć pyka, że wiatrak, że coś tam jeszcze kupiłem właśnie Harmana... Przede wszystkim dlatego żeby być zadowolonym z tego co słyszę... Pasował brzmieniem idealnie do muzyki którą lubię... Dlatego grał u mnie on a nie Marantz czy Denon... I nie miałem z nim ŻADNYCH tak szeroko opisywanych problemów :)
Mnie spodobało się jak gra Harman, kumplowi inny ampel, każdy ma swój gust muzyczny, tak samo tyczy się to wyglądu więc wpisy typu "wygląda jak chiński hamburger" olewałem gorącym moczem i nie podchodziłem z powagą do wpisów osoby która tak się wypowiada... Sorry, ale to nie jest argument za czy przeciw... Więc gdy ktoś pyta co wybrać HK 255 czy 260 a Ty nie masz nic do powiedzenia w tym temacie, to się nie wypowiadaj... Skoro ktoś pyta o dwa modele tej samej firmy to w jakiś sposób wybrał właśnie ją, czy to się Tobie podoba czy nie... Jeżeli pyta co wybrać np Onkyo czy Harman to napisz rzeczowo jakie są różnice, techniczne niuanse, co powinno lepiej zagrać, z jakimi kolumnami itp itd...
Tym co napisałem nie bronie tutaj marki Harman, po prostu denerwujące sa Twoje wpisy, które bardzo często nic, absolutnie nic nie wnoszą do tematu oprócz tego że pokazują Twoje uprzedzenia...
 

kapsell

New member
Bez reklam
Skoro ktoś pyta o dwa modele tej samej firmy to w jakiś sposób wybrał właśnie ją, czy to się Tobie podoba czy nie...
Tym co napisałem nie bronie tutaj marki Harman, po prostu denerwujące sa Twoje wpisy, które bardzo często nic, absolutnie nic nie wnoszą do tematu oprócz tego że pokazują Twoje uprzedzenia...

Dokladnie.
 

sanctrum

New member
Panowie, spokojnie. Każdy także choć raz wkurzył się na tą bądź inną markę. Każdy kiedyś przechodzil etap nawiedzonego nawracania na "jedynie słuszną" swoją stronę. Na szczęście z tego się wyrasta. :)

A co do jakości H/K, to chwała im, że dali nam możliwość upgrade'u firmware!

Już dawno ampli to nie są zwykłe wzmacniacze, tylko zaawansowane PROCESORY dźwięku i obrazu działające w czasie rzeczywistym na kodowanym wg standardu HDMI strumieniu dannych. Już dawno minęły czasy kiedy ampli nie wymagały firmwearu... lub miały jakiś ich kadłubek. Chwała H/K za możliwość upgraedu bo bez tego zostalibyśmy w cz-ar-ne-j d-u-p-i-e już tylko i wyłącznie z powodu problemów z handshaking'iem HDMI między ampli a różnymi źródłami, które także mają problemy z przestrzeganiem sandardów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry