Harman/Kardon AVR 260 vs 255

piotr_zg

New member
Witam,

Planuje zakup jednego z dwóch - obecnie jest interesująca promocja na 255. O ile 260 jest lepszy od 255 - opisy są na tyle nieścisłe że trudno znaleźć różnice. Czy 255 ma skalowanie do 1080p?

Piotr
 

chopingorzow

New member
Piotrze tak jak Ty jestem laikiem, ale po przeczytaniu miliona postów na tym forum wiem już, że 255 ma skalowanie do 1080. Tyle co czytałem w opisach HK 355 nie ma dolby volume a niektórzy z Was piszą, że ten model posiada ową funkcję- jak to w koncu jest? I co z dolby volume w 260 bo w jednych opisach napisane jest, że jest a w innych, że nie!

A co dolvy volume to zdaję sobie sprawę, że jest to system, który "utrzymuje" głośność na jednym poziomie bez względu na źródło odtwarzania. Ciekawi mnie jednaj jak to jest w rzeczywistości. Czy naprawdę przy zmianie kanałów w TV będę miał te same natęzenie dzwięku??
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
A ja po przeczytaniu miliona postów na tym forum nigdy nie kupił bym HK 255 bo jest to niedopracowany i awaryjny bubel a do tego serwis pozostawia wiele do zyczenia. No i te całe 12 miesięcy gwarancji, naprawde zachęcające.

Kazdy może przczytać tu to co chce ;)
 

igoor1983

New member
igoor1983

powiem tak:
na poczatku chcialem onkyo kupic, pozyczylem od szwagra i od razu wiedzialem ze juz nie chce i zastanawialem sie nad wyborem hk lub denon , wybralem hk ze wzgledu na to ze ma preout w razie wu, no i jestem szczerze zadowolony, troche pykalo wiadomo jak to harman ale po zmianie softu na nowy cisza i ogolnie w porownaniu do onkyo to troche jak przesiadka z 19 na 20 wiek (nawet pod wzgledem brzmienia w stereo, bo wiadomo w kinie to sa male roznice i kazdy zagra przynajmniej dobrze), a z tego co czytalem to 255 w porownaniu do 260 ma wlasnie ten preout (dla kazdego w razie wu) i ogolnei to praktycznie zadnych roznic nie ma, aha a co do tych rzekomych "problemow" to faktycznie moze ci sie tracic tak ze bedzie pykal lub wiatraczek glosny byl, no ale przecie wtedy mozna wyslac do serwisu i w 2 tygodnie miec z powrotem z naprawionymi wszelkimi problemami tak wiec jak dla mnie w tej chwili juz problemy z hk nie istnieja, a jednak 500zl w kieszeni (bo jednak te modele sa nimal identyczne). czytaj dalej moze faktycznie istnieja jakies inne roznice typu dolby volume itd (choc szczerze powiem ze kolega to ma i wypowiem jedno "zbedny bubel ktorego nie bedziesz uzywal"), ale poza tymi bajerami lepiej kupic sprawdziny kombajn z jakims starzem i poprawionymi praktycznie wszelkimi usterkami czy nowosc ktora niby ma to samo a jednak wazy 1,5kilo mniej (dziwne, czyzby kryzys?), sam zdecyduj mysle ze tak czy tak bedziesz zadowolony
 

chopingorzow

New member
Pytam się Was bo po pirewsze na róznych stronach róznie opisują a po za tym może ten sprzet ma taki system ale inaczej się nazywa a funkcjonuje tak samo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jejek78

New member
Ja też jestem zadowolony z 255 bardzo prosty w obsłudze co dla mnie wielki plus ja nie lubie choinek ze sprzętu jak moi sąsiedzi co naklejek nie zrywają z TV bo tam jest napisane 200Hz 1080p jest czym się chwalić co , ale tacy są ludzie dalej o sprzęcie bardzo łatwe i ładne meni ekranowe wada to pilot jest spory i błyszcząca czerń to mi się nie podoba i troszke się grzeje ale to chyba przez mój stolik bo od bocznych ścianek mam tylko 2mm luzu. wielka zaleta ma tylko 2x65W a na prawdę potrafi namieszać w 30m pokoiku i naprawde dobry dzwięk w stereo wybieralem po miedzy Cambridge Audio Azur 540 Onkyo TX-SR607 i jestem bardzo zadowolony dla mnie wystarczający Pozdrawiam.
 

kravietz007

New member
Z tego co wychwyciłem na stronce Harmana, oba modele różnią się od siebie wymiarem(260 nieco większy), masą(400g różnicy) i złoconymi wejściami z tyłu(260).
 

greq333

New member
Witam wszystkich :)
Mam podobny dylemat, wybieram pomiedzy 260 a 255. Jakie sa faktyczne roznice miedzy tymi modelami? (Poza tymi podanymi juz w tym temacie - waga, rozmiar, menu)
Czy wszystko bedzie sie dobrze sprawowac kiedy podlacze po HDMI komputer, dekoder HDTV oraz konsole? Chodzi konkretnie o obraz z pelnym 1080p. Czy nie bedzie zadnego smuzenia ze wzgledu na "repeater"?
Myslalem, zeby skompletowac 260/255 z kolumnami Jamo S606 HCS3, czy wszystko bedzie smigac?
Jakies specjalne kable nalezy zastosowac?
Przepraszam za lawine pytan, i prosze uprzejmie o odpowiedz :)
Pozdrawiam Serdecznie
GreQ
 

psp

New member
posiadam avr 255 chyba ze dea miesiące. zadnych opisywanych na forum problemów nie zauważyłem.Chodzi jak trzeba.
 

McMatheo

New member
różne rzeczy można polecać tylko nie HK - jak można przechodzić do porządku dziennego nad tekstem "... po aktualizacji softu jest OK...". Przecież to jednoznacznie wystawia świadectwo bylejakości - na rynek wypuszczają niedopracowany sprzęt. I nie zmienia tego fakt, że są zadowoleni użytkownicy - nie znacie bowiem dnia ani godziny kiedy wyjdzie jakiś pasztet i być może aktualizacja softu coś da. No a gwoździem do trumny są teksty blackninji, że serwis HK działa sprawnie.

Zdaje się nie o to chodzi.

Jeśli ktoś lubi niespodzianki niech wybiera HK. Może będzie dobrze, może znakomicie.

Może.

To prawie jak z prawie. Czyli może czyni wielka różnicę.


Zerkaj na klasyki, czyli Denon/Marantz/Yamaha/Onkyo. Nie pomijaj również Sony - nie lubiane w Polsce przez tradycyjną dystrybucją bo sprzedaż leci kanałem korporacyjnym. Nie dając się na to nabrac zauważymy, ze w dalszym ciągu potrafią zrobić kawał niezłego sprzętu.
 
Do góry