źródła materiałów HD (internet)

Status
Zamknięty.

carel

New member
Co się stało z HDBits?

Kurcze, zmartwiłem się trochę że HDBits od czworaj (tak, od wczoraj, tj. od godzin popołudniowych) nie działa. Ciekawe co się stało. :confused:
W każdym razie, jak ktoś będzie wiedział co jest grane to baaardzo proszę o info w tym wątku.... (od tej pory na bierząco będę siledził co tu piszecie)
Pozdrawiam wszystkich użytkowników HDBits ;)
 

Fanek

New member
Bez reklam
carel napisał:
Kurcze, zmartwiłem się trochę że HDBits od czworaj (tak, od wczoraj, tj. od godzin popołudniowych) nie działa. Ciekawe co się stało. :confused:
W każdym razie, jak ktoś będzie wiedział co jest grane to baaardzo proszę o info w tym wątku.... (od tej pory na bierząco będę siledził co tu piszecie)
Pozdrawiam wszystkich użytkowników HDBits ;)
siema carel ;)
jejku strona nie działa jakieś 24h i wszyscy szaleją , ludzie take it easy , relax :D
 

carel

New member
NIGDZIE nie mam tak dobrze wyrobionego konta jak tam...
Tyle czasu poświęciłem na to...
Miejmy nadzieję że to zwykła, kontrolowana przerwa....
p.s. Cały czas mam jednego aktywnego torrenta z HDB i jak włączą tracker to ikona torrenta zaskoczy z czerwonej na zieloną...
Jeśli chcecie to dam wtedy znać tutaj, na forum
pozdrawiam ;)

-------ADDED--------
Wiecie co? Chyba się domyślam co jest grane....
Pamiętacie konkurs na nowy desing strony? Pewnie nadszedł czas aby przebudować site i nowy wygląd wdrożyć w życie. Tak przynajmniej mi się wydaje.... A co wy o tym sądzicie? Ta moja myśl jest dość czy mało prawdopodobna??
 
Ostatnia edycja:

carel

New member
quitry napisał:
Pewnie aplikują ten szpanerski design.
To fakt, mi ten skin który wygrał, też mi się nie podoba...
Nie wiem co ludzie w nim widzą :confused: i jak długo zajmie im ponowne uruchomienie strony
 

IceBreaker

New member
Witam.
Czy ktoś ma pomysł jak pojedynczy plik o wadze 8,5GB w formacie .mkv nagrać na dwie płyty DVD 4,7 GB? :confused:
Tylko błagam nie mówcie, żeby spakować rar'em bo nie bardzo mi się widzi czekać 7h. Płyta dwuwarstwowa też odpada - za droga.

dziękuję z góry i pozdrawiam
 

depesz

Member
Podzielić chociażby Total Commanderem. A później w celu odtwarzania ponownie połączyć na dysku.

Robisz to tak: Menu Pliki -> Podziel Plik
Tam wybierasz z rozwijalnej listy puste miejsce po płycie 700 MB i ręcznie wpisujesz wielkość plików.

W drugą stronę - Menu Pliki -> Scalaj Pliki

Proste jak drut:D


P.S.
Total Commandera możesz pobrać pod adresem:
http://www.idg.pl/ftp/pc_9940/Total.Commander.6.54a.pl.html
 
Ostatnia edycja:

carel

New member
depesz napisał:
Proste jak drut:D
CHYBA ŻARTUJESZ!! Po co sobie życie utrudniać? :niewiem:
Strata czasu...kopiować obie dvd....łączyć w jeden duży plik....w wtedy oglądać....i miej tyle miejsca na dysku...

Oto bardziej wygodny i szybszy sposób:
1. Ściągnij sobie "mkvmerge";
2. Po uruchomieniu przejdź do zakładki "global";
3. W sekcji "Splitting" zaznacz "Enable splitting..." i wybierz jak ma mkvmere podzielić dany plik. Np. wg. rozmiaru;
4. Później już tylko "start muxing" i jazda...beż żadnego reenkodowania (starty na obrazie), zwykła operacja na pliku.
TO, drogi depesz'u, JEST PROSTE JAK DRUT. :eek:k:
pozdrawiam
 

depesz

Member
Każdemu wg. potrzeb - ja sobie np. NIE WYOBRAŻAM takiego zniszczenia klimatu jak potrzeba w połowie filmu (znając złośliwość rzeczy martwych będzie to akurat najbardziej pasjonująca scena) podejścia do laptopa i zmiany płytki w napędzie - nie wyobrażam tego sobie.
Kupujemy zestawy KD i duże telewizory po to, aby maksymalnie wczuć się w klimat filmu, co potęguje jeszcze materiał HD - i mam tutaj nagle wstać, zapalić swiatło, zmieniać płyty itp?? Nieee, dziękuję, wolę sobie PRZED filmem zgrać oba pliki i połączyć na dysku.
 

carel

New member
Ok, tym się zgadzam ale równie dobrze można film, podzielony moim sposobem, skopiować na dysk do jednego folderu. Dobry odtwarzacz zapoda odrazu drugi plik bez konieczności wstawania do komputera (chodzi mi po prostu o pokazanie że twój sposób jest bardziej czasochłonnny, wymagający dużo miejsca na dysku i dodatkowych programów)
 

depesz

Member
Zgadzam się, myślałem już o tym, że można by pliki do folderu... Ale w momencie zmiany plików zawsze niestety nastąpi zgrzyt. I jak ja mam sę z tym pogodzić, ja, którego maksymalnie wku!@#$% jeden zabłąkany makrobloczek w skądinąd doskonałym materiale HD?;)
Ja tam już wolę sobie stracić te 5 minut czasu i 8 giga na dysku.
Ale jeśli komuś nie przeszkadzają takie drobiazgi - owszem, zgadzam się, Twoja metoda jest lepsza:)

P.S.
Natomiast z zarzutem wymagania dodatkowych programów przez moją metodę nie mogę się zgodzić - wszak i w Twojej metodzie potrzebny jest zewnętrzny program, i to dość egzotyczny, w odróżnieniu do Total Commandera, którego większość użytkowników już posiada na swoich dyskach:)
 

carel

New member
Każdy woli tak jak mu wygodnie. Kwestia usposobienia.
BTW IceBreaker będzie miał jakąś alternatywę...jak nie jeden sposób to drugi...
pozdrawiam :wink:
 

carel

New member
Depesz, widzę że Cię interesują w filmy w HD. Jak nie masz konta na HDBits a stronka ruszy (na razie nie działa) to mogę poczęstować Cię zaproszeniem.
 

IceBreaker

New member
Ok.
Wybrałem metodę Depesza (Total C. 7.0) - efekty ocenię wieczorem.
Bardzo chciałem podziękować zarówno Depeszowi jak i Carelowi za poważne podejście do tematu i niezwykle szybką odpowiedź.
Punkty reputacji dodane :)

P.S. Natomiast ja, jeżeli to możliwe byłbym wdzięczny za zaproszenie na HDBits.
 

depesz

Member
Niestety, od dwóch dni HDbits.org 'leży'.
Podaj na PW adres email na który chcesz otrzymać zaproszenie, jeśli (oby!!!) wstanie, podeślę:)
 

me_th_od

New member
IceBreaker napisał:
Witam.
Czy ktoś ma pomysł jak pojedynczy plik o wadze 8,5GB w formacie .mkv nagrać na dwie płyty DVD 4,7 GB? :confused:
Tylko błagam nie mówcie, żeby spakować rar'em bo nie bardzo mi się widzi czekać 7h. Płyta dwuwarstwowa też odpada - za droga.

dziękuję z góry i pozdrawiam
mozesz podzielic plik rowniez RAREM i nie musisz czekac 7h ;)
metoda ta ma mala przewage nad dzieleniem TC gdzie musisz zrzucic wszystkie czesci podzielone i dopiero je scalac (przynajmniej ja nie znam innej mozliwosci).
w RARze w ustawieniach dajesz brak kompresji (jakos tak to sie nazywa) i wielkosc woluminu na np DVD-R badz DVD+R i RAR "pakuje" Ci plik bez zmenijszania jego wielkosci - czyli dokonuje tylko podzialu na zadane wielkosci tak naprawde ...
potem mozesz bezposrednio z plyty DVD rozpakowywac na HDD i jak rozpakuje Ci plik nr1 to zazada wlozenia kolejnej plyty do napedu - tak wiec nie potrzebujesz duzo miejsca na HDD zeby zrzucic podzielony plik i go potem scalic tylko "scalasz" plik bezposrednio z plyt DVD ;)

tak wiec masz juz trzecia metode ;)
szczegoly jezeli Cie interesuja badz sobie nie poradzisz moge Ci opisac z domu bo nie pamietam dokladnie zakladek w ustwieniach RARa a obecnie nie mam jak tego sprawdzic ;)
 

quitry

New member
IceBreaker - naprawde nie widzę powodów by kombinować.

WinRar. Metoda kompresji : BEZ KOMPRESJI
Czas: około 20minut (centrino 2ghz)

I wygoda bo nie trzeba potem tych plików zgrywac na dysk jak w przypadku wielu super splitterów.

peace
 

xeero

New member
quitry napisał:
IceBreaker - naprawde nie widzę powodów by kombinować.

WinRar. Metoda kompresji : BEZ KOMPRESJI
Czas: około 20minut (centrino 2ghz)

I wygoda bo nie trzeba potem tych plików zgrywac na dysk jak w przypadku wielu super splitterów.

peace

Też uważam że ta metoda jest najlepsza nie trzeba się bawić w dzielenie i dopasowywanie napisów. A jak pomysle ze mam spędzić 15 mnut na dopasowaniu napisów to mi sie odechciewa ogładać. Chyba że wszyscy ogładaja filmy bez napisów. :eek:k:
 
Status
Zamknięty.
Do góry