Znikające kanały w 37PV80

arnipol

New member
Problem pojawia się po podłączeniu TV do komputera poprzez kabelek DVI-HDMI
Po obejrzeniu filmu z PC wyłączam TV. Po włączeniu brak jest większości kanałów.
Dziwne, że niektóre pozostają. Na niewidocznych kanałach widać szum. Ponowne przeszukanie pasma też nie daje pozytywnego rezultatu (odnajduje tylko te nieliczne)
Dopiero wyjęcie kabla HDMI i ponowne włączenie TV usuwa problem (kanały się pojawiają).
Wygląda tak jakby telewizor stracił zdolność przełączania pasm w głowicy.

Czy ktoś z Was natknął się na taki problem, albo domyśla się co może być przyczyną.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

vib

New member
wlasnie sie z tym problemem zetknalem :(

do tej pory moja konfiguracja wygladal tak: tuner aster hd polaczonyny hdmi-hdmi z tv(hdmi2), komputer polaczony z tv dvi-hdmi(hdmi2), do tego zwykla kablowka przez koncentryk(antenowe)

rzadko przelaczalem na tv analogowa, ale byla zaprogramowana w tv i wszystkie kilkadziesiat kanalow chodzily - az do dzis(wczoraj)

wczoraj podlaczylem do tego zestawu ps3 (hdmi3) i dzis przez przypdaek przelaczylem odbior na TV analogowe i okazalo sie ze nia ma wiekszosci kanalow, albo na wielu kanalach(kiedys zaprogramowanych) jest wyswietlana tylko jedna stacja (chyba polsat)

zdziwko :(
 

czlapul

New member
znikające programy w th-42py80p

witam serdecznie,,,u mnie jest ta sama sytuacja co u kolegi,,,znikaja programy a raczej wieksza ich czesc z tv kablowej oczywiscie po podlączeniu komputeraz kablem hdmi,,,,i dzieje sie tak na kazdym wejsciu hdmi z tylu telewizora,,,natomiast jesli podlącze komputer do tv wejsciem hdmi z przodu telewizora wszystko jest ok;;;tzn.programy z kablówki analog. nie znikają.a teraz najlepsze;;;;;wczoraj podlączylem dekoder z tv hd do wjscia hdmi na tyle odbiornika tv i wszystko jest ok,,,śmieszne,,,wygląda to tak jak gdyby komputer zaklucal niektóre czestotliwosci tv analog.zaznaczm ze podlączalem tez inny komputer i innym kablem hdmi.w serwisie mówią ze nie mozna podlączyc kablem hdmi komputera,,,tylko wejsciem pc,,,,,wobec tego jak mam zapodac na telewizor materialy w wysokiej rozdzielczosci,,np film w full hd????????????:???:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nie oznacza to jednak, że złącze PC danego telewizora może taką rozdzielczość przyjąć. Przykładowo dla PV80 jest to 1280x1024 oraz 1366x768. Zdaje się, że dla PY80 jest tak samo. Polecam sprawdzić w instrukcji.

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

albercikk

New member
Panowie i Panie - proszę spróbować tak:

1.Gdy skończymy oglądać na TV obraz z PC, zaznaczcie w opcjach karty graficznej aby był tylko jeden monitor to znaczy żeby PC nie przekazywał sygnału do TV.

Kanały nie powinny zniknąć, jeśli jednak znikną to wystarczy wyłączyć na chwilę PC i kanały powinny wrócić, spróbujcie póki co u mnie te sposoby działają.

Pozdrawiam
 

ptaszeczek

New member
Mam wielkie dylematy co do wielkości TV, najchętnie kupiłbym Panasonica 37PV80, tylko boję się iż będzie za duzy , pokój mam 3,5 na 5 . Sygnał C+ dekoder SD czy oglądanie z 2 metrów będzie komfortowe , jakie są opymalne odległości przy wilekości 37 cali
 

bobfet

New member
U mnie to samo !!!

U mnie jest podobna sytuacja - 42pv80 gubi programy na analogu. Dzwoniłem do serwisu i tam powiedzieli mi, że z niektórymi kartami graficznymi jest taki problem (dziwne:confused:) niestety nie udzielili mi odpowiedzi z jakimi działa. Napiszcie jeżeli macie podłączoną tv analog i połączenia dvi-hdmi (i oczywiście kanały wam nie znikają) jakie karty graficzne macie w swoich konfiguracjach. Ja używam GF8600.
 

habano

New member
od wczoraj mam to samo więc przyłączam się do problemu
gdzieś natknąłem się na problem właczania hdmi na "żywca" bez wyłączania tv i kompa co podobno ma skutkować spaleniem portu hdmi i bodajrze jednego euro ale nie wiem czy to ma związek i czy to prawda
pozdrawiam i czekam (-y) na jakieś pomysły speców, których na forum nie brakuje

qrde wróciłem do domu z roboty, załączam tv robie wyszukanie kanałów :hmm: wszystkie znalazł i grają bez zakłóceń, załączam kompa - dalej wszystko gra, przełączam na tv, potem hdmi (komp) zas tv zaś komp, reset kompa wł/wył tv i do teraz wszystko śmiga... zobaczymy co będzie dalej, jutro, za tydzień...
 
Ostatnia edycja:
Do góry