Zniekształcony dźwięk w głośnikach surround - Denon 1713 + Obsidian 600 HCP + Cyfra+

nutd

New member
Cześć. Od kilku dni jestem posiadaczem zestawu kina Denon 1713 + Obsidian 600 HCP. Po podłączeniu całości wszystko ładnie zagrało, jednakże zacząłem szukać ustawień optymalnych - tutaj zgłośnić, tutaj ściszyć, etc. Zacząłem się też dokładnie przysłuchiwać poszczególnym głośnikom i pojawił się problem...

Chodzi o dźwięk płynący z tylnych głośników w trybie Dolby Pro Logic II. Jest on zniekształcony, tak jakby przez szum wody - trudno to opisać słowami. Najbardziej daje się we znaki w dialogach - wtedy brzmi to strasznie. Dodam, że problem nie występuje w Dolby Digital - dźwięk płynący z głośników Surround jest czyściutki. Dochodzi do takiej absurdalnej sytuacji, że oglądając na HBO film z polskim lektorem, problem występuje. Gdy przełączę się na ścieżkę oryginalną (następuje przełączenie z PLII Cinema na Dolby D.) to problem od razu mija. Dotyczy to wszystkich programów - TVP1, C+, HBO, itp. Amplituner połączony jest z tunerem Cyfry za pomocą kabla HDMI.

Z czym to może być związane? Głośniki chyba nie są źle podłączone - grają czysto w Dolby Digital. Wiem mniej więcej na jakiej zasadzie działa Dolby Digital i Pro Logic II. Skopany może być sygnał z C+? Stąd te problemy? Czy może amplituner jest uszkodzony i ma problem ze zdekodowaniem ścieżki na wszystkie głośniki? Czy może po prostu ten typ tak ma? Czy może jeszcze coś jest niedokonfigurowane? Ustawienia głośników zgodne z Audyssey EQ.

Pomocy!

Edit1.

Odpowiem sobie sam. Podpiąłem PS3 i tam, na TVN Player uruchomiłem byle jaki serial. Po zmianie z Stereo na Pro Logic II dźwięk poszedł na wszystkie głośniki. I w tym przypadku świstów i zniekształceń nie było.

No to teraz: wina dekodera, kabla HDMI, czy sygnału? Spotkał się kiedyś ktoś z takim problemem?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wiem o czym piszesz, to normalne zjawisko. Pamietaj, ze Pro Logic sztucznie stara sie "zdekodowac", lub wlasciwie rozdzielic sciezki zawarte w sygnale stereo na surround. Tak naprwde nigdy ich tam nie bylo, ale ProLogic wirtualnie je tworzy by miec namiastkę surround. W wielu przypadkach jest takie zjawisko jak piszesz - szum wody, lub podobne. Nic sie nie przejmuj, wszystko OK z Twoim sprzetem. Poprostu wtedy wylacz ProLogic i zostaw stereo lub jescze lepiej Dolby Digital, bo to pelne 5.1.
 
Do góry