Znawcy pomóżcie z wyborem TV!!!

bart3k

New member
Przeczytałem na Waszym forum wszystkie interesujące mnie posty i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na mój problem.

Jak wchodziły do Polski LCD to kupiłem Samsunga HD READY 32 cale. Generalnie jestem z niego zadowolony oprócz rozmiaru oraz rozmyć zawodników podczas meczów piłki nożnej.

Chciałbym kupić:
42-45 cale, nie wiem co wybrać, LCD, plazmę czy tylną projekcję, mimo iż przeczytałem porównania na forum oraz plusy i minusy.

Zależy mi na:
Jakości obrazu, kolorach oraz na braku rozmyć i smużenia podczas szybkiego zmieniającego się otoczenia jak np. mecze piłki nożnej.

TV będę wykorzystywał do:
- oglądania Cyfry +, niekoniecznie kanały FULL HD bo jest ich mało
- oglądania filmów DVD oraz Divix
- konsoli Playstation 3
- chciałbym wejść w temat filmów HD DVD i zakupić odtwarzacz

Zastanawiam się również czy wybrać HD READY czy FULL HD?
Czy jako zwykły użytkownik zobaczę różnicę? Powoli chciałbym z filmów DVD i Divix wchodzić w filmy FULL HD ale siłą rzeczy będę oglądać Divixy i boję się czy na TV FULL HD da się to oglądać czy będzie mega pikseloza oraz jak będzie w przypadku sygnału zwykłego a nie FULL HD ponieważ w sklepach tylko prezentacje FULL HD na HD DVD włączają na takich telewizorach, a nie zwykły sygnał telewizyjny. Wiem z doświadczenia jak zmieniłem monitor w kompie na 22 cale to przy divixach widać ogromną pikselozę.

TV oglądany będzie w:
- dzień i w nocy
- w pomieszczeniu dość dobrze nasłonecznionym
- z odległości ok. 3m ale może być większa lub mniejsza, jest to bardzo duży salon i mam możliwość przesunięcia TV bądź kanapy

Koszty:
ok. 7 tyś. zł. ale jeśli będzie potrzeba to mogę wydać mniej lub więcejJ byle bym był z tego zadowolony i nie zmieniał za 2 lata

Napiszcie mi proszę co będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem jako dla zwykłego użytkownika do celów jakie opisałem wyżej. Chciałbym iść z techniką do przodu ale jeśli coś nowego droższego będzie gorsze od starszego to jaki w tym sens???

Pozdrawiam

bart3k

P.S.
Z góry dziękuję za pomoc. Zanim napisałem tego posta czytałem przez kilka dni forum. Nie wiem czy umieściłem posta w odpowiednim dziale także jeśli nie to proszę moderatora o przeniesienie.
 

Dio

New member
Sprawdź:

Pioneer 428xd
Sony KDL 40 w 3000
Panasonic 42 pz lub pv

Obejrzyj na własne oczy i pamietaj że Full HD wcale nie znaczy lepszy, bo HD jest nawet przy 720p, a najbardziej liczy sie jak TV poradzi sobie z SD.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Przecież nikt nie wybierze za Ciebie technologii, a to jeden z ważniejszych kroków podczas podejmowania decyzji, przeanalizuj sobie + i - i jak wybierzesz technologie to łatwiej będzie doradzić.
 

bart3k

New member
ar2 napisał:
Przecież nikt nie wybierze za Ciebie technologii, a to jeden z ważniejszych kroków podczas podejmowania decyzji, przeanalizuj sobie + i - i jak wybierzesz technologie to łatwiej będzie doradzić.

A Ty jaką byś technologie wybrał i dlaczego?
 
Do góry