Znawcy do boju!!! 46W5500 czy 46EX500?

Sławo

New member
Szanowni Panowie/Panie w związku ze zmianą modeli Soniacza chcąc zmieścić sie w sztywno skrojonym budżecie 5000.-(wiem, że maluskim) proszę o pojaśnienie mnie w odwiecznym pytaniu ten,czy tamten. LCD ma byc przede wszystkim do oglądania Polsatu cyfrowego i później DVD/kino domowe. Internet+PS mnie jie intieriesna na LCDku.:popcorn:
 

wasiur

New member
to prawie te same tv
matryca ta sama
elektronika ta sama
różnią się kilkoma drobnymi bajerkami, wyglądem zewn. i oczywiście ceną
 

Ares78

New member
Szanowni Panowie/Panie w związku ze zmianą modeli Soniacza chcąc zmieścić sie w sztywno skrojonym budżecie 5000.-(wiem, że maluskim) proszę o pojaśnienie mnie w odwiecznym pytaniu ten,czy tamten. LCD ma byc przede wszystkim do oglądania Polsatu cyfrowego i później DVD/kino domowe. Internet+PS mnie jie intieriesna na LCDku.:popcorn:
Znawcami to można określić osoby które trudnią się testowaniem danych modeli, ale ze wstępnych informacji możliwościami telewizory są podobne, od pierwszych nabywców można usłyszeć, że trochę usprawniono motionflow, doszło trochę opcji czy to internetowych czy długo oczekiwane DLNA przez wifi, usprawniono również USB gdzie doszło odtwarzanie divxów. Co więcej? Na razie telewizory dopiero wchodzą do sprzedaży i ciężko wysnuć jakoś daleko idące wnioski. Co do budżetu to 5000zł na 46 calowy telewizor to jak najbardziej ok, więc nie określiłbym go jako "maluśki" :)
 

Sławo

New member
Przynajmniej na Was mogę liczyć.

W krótkim czasie sam ruszam do Sony Centrum N.S. i na gorąco sprawdzę temat. Szkoda że EX500 leci na strych i cienkich PVA od samsunga, bo jej reakcja 8ms i słabe kąty nie są niczym pocieszającym.... ale pytanie extra? Czy EX500 ma BE2czy3? Na stronach usa podają 2, u nas wciskają kit że to pomyłka a firma Sony podobnie jak tow. Stalin są nieomylne. Kto rosztrzygnie?:?:
 

MAdam

New member
Już dostałeś odpowiedź w wątku o EX500. Myślisz, że ten wątek czytają inni? Widzę, że bez opamiętania wierzysz w to, że made in USA = lepsze. W Polsce EX500 jest na BE3, tak twierdzą sami użytkownicy, którzy kupili i cała Europa też, ale nie USA to USA. Byś uważniej popatrzył na modele w USA, to byś zauważył, że np. 40V5500 jest u nich na BE2, a jak potwierdzi setki użytkowników V5500 był/jest na BE3 w Polsce.
 

Ares78

New member
W krótkim czasie sam ruszam do Sony Centrum N.S. i na gorąco sprawdzę temat. Szkoda że EX500 leci na strych i cienkich PVA od samsunga, bo jej reakcja 8ms i słabe kąty nie są niczym pocieszającym.... ale pytanie extra? Czy EX500 ma BE2czy3? Na stronach usa podają 2, u nas wciskają kit że to pomyłka a firma Sony podobnie jak tow. Stalin są nieomylne. Kto rosztrzygnie?
clip_image001.gif

W5500 słabe kąty, nie przesadzajmy bo mam wrażenie, że rozmawiamy o innym telewizorze, jeśli chodzi o specyfikacje to zasadnicze różnice odnoszą się do możliwości multimedialnych o których pisałem już w drugim temacie. Według części opinii poprawiono układ 100hz, także może rewolucji nie ma, ale weź pod uwagę, że cenowo startuje niewiele wyżej niż był końcowy pułap w5500.
 

budasty

New member
waty

mało osób zwraca na to uwagę ale ex500 seria przynajmniej "tabliczkowo" bierze prądu mniej niż seria w5500...

ex500 40" -Pobór mocy (w domu) (W) - 106
Pobór mocy w5500 40" (w domu) (W) - 131 (dane ze strony Sony)
 

Ares78

New member
A to niezła ciekawostka, sam nie zwróciłem uwagi na pobór energii elektrycznej przez oba modele, chociaż z drugiej strony co roku nowe modele są poprawiane pod tym względem, dobrym przykładem jest chociażby zestawienie w4500 i w5500.
 
Do góry