Znamy już ceny TCL Qledów serii C815 na rok 2020

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rusek26- tak jak podałeś cena na końcu 5999 zł
Nie poganiam ale promocja tylko do wyczerpania zapasów.
 

sagi79

New member
Własne, kombinuje jak mogę. Jak by ktoś miał kalibrację bym był wdzięczny. Wydaje mi się że HDR coś chrzani. Dziś zadzwonię do serwisu

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka
Mam od dziś ten dekoder 4k od nc+ i problem raczej jest po stronie tv lub dekodera bo nie ma możliwości wyłączenia HDR czy w tv czy w dekoderze a to HDR się załącza od samego początku jak tylko włączy się dekoder i każdy kanał czy to HD czy SD jest z HDR, chodź nie są nadawane w takiej jakości ,jak kto ma jakiś pomysł jak go wyłączyć czy to w dekoderze czy tv
 

Pawisnia

New member
I tu jest problem ze dekoder nie powinien wysyłać informacji do tv że dany kanał jest w HDR jak nie jest. Trzeba męczyć Cyfrę.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka
 

sagi79

New member
Przynajmniej w tv powinna być opcja wyłączenia HDR a jej nie ma a raczej cyfra nic nie zrobi tak więc dekoder muszę oddać,bo nie da się oglądać a ustawienia obrazu nic nie dadzą, bo nie da się ustawić czegoś czego nie ma. I mam pytanie ogólne czy w nowym sofcie jest może możliwość wyłączenia HDR
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Po pierwsze nie cytuj postów gdy odpowiadasz bezpośrednio po poście

Z argumentu podanego nie jest to jednoznaczne. W branży przyjęto, że urządzenia mają się dogadać a nie ręcznie zalaczac.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

sagi79

New member
Po pierwsze dziękuję za odpowiedź która nic nie wniosła do rozmowy. I tak sprawdzałem różne opcje nic nie daje efektu
 

firefl

Active member
Bez reklam
Takie to już forum, czasem zdażają się bezsensowne skargi, życzenia i zażalenia. Czasem zdarzają się bezsensowne komentarze i rady oczywiste.
C'est la vie.
 

sagi79

New member
No właśnie nie ma nic żadnych ustawień, tylko zmiana rozdzielczości ,nawet jak ustawie 720p wyłączę dekoder i włączę pokazuje HDR 10 nawet przy tak niskiej ,każdy kanał czy to SD czy HD wygląda tragicznie
 

sagi79

New member
Wymiana dekodera na pierwsze modele ultrabox pomogła ,dzięki za chęć pomocy ...A i pytanko czy w nowym sofcie poprawnie działa dolby atmos na Netflix czy Netflix wykrywa go ??
 

Pawisnia

New member
Zmiana rozdzielczości nie pomogła, tak samo soft 333. Będę dzwonił do Cyfry zobaczę co powiedzą? pewnie nic i że wszystko jest ok :)))
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
podobno systemowy player potrafi niektóre kontenery z atmos odtworzyć.
Nie wiem tylko jak to ma przekazać do amplitunera bo z innych informacji wynika, żę dla atmos potrzeba e-arc. Podobnie nie potrafię zrozumieć jak to ma zadziałać jeśli nawet w android 10 atmos rozpozna się w netflix...
 

andyd970

Member
podobno systemowy player potrafi niektóre kontenery z atmos odtworzyć.
Nie wiem tylko jak to ma przekazać do amplitunera bo z innych informacji wynika, żę dla atmos potrzeba e-arc. Podobnie nie potrafię zrozumieć jak to ma zadziałać jeśli nawet w android 10 atmos rozpozna się w netflix...

Z zewnętrznego źródła metadane Dolby Atmos z pliku Dolby Trud HD telewizor widzi i pokazuje że jest Dolby Atmos oraz przepuszcza do amblitunera na 100 % w moim amplitunerze Pioneer VSX932 wyświetla się taka wiadomość, natomiast z wbudowanego odtwarzacza i zainstalowanych apel np. Kodi czy Nova Video Player tv zgłasza brak obsługi kodeka Dolby Trud HD z metadanymi Dolby Atmos.Może odczyta Dolby Atmos z plików Dolby digital Plus z metadanymi Dolby Atmos ale wątpię skoro w taki sposób nadaje Netflix i telewizor sobie z tym nie radzi.Najciekawsze jest to że te telewizory Tcl wysyłają tylko dźwięk dolby digital + do amplitunera nawet jeżeli źródłem jest dźwięk stereo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry