Zna ktoś Philipsa 42PF5521D/10?

rzaba

New member
Witam,
Udało sie żone przekonac ze czas juz kupic nowy telewizor - mieszkamy w Irlandii wiec ceny telewizorow tutaj to zupelnie inna bajka...bylem przekonany do Panasonica 42PV60E (który tutaj kosztuje 2000 euro!!!), ktorego chcialem kupic w niemieckim sklepie za 1400euro z wysylka (nie znalazlem polskiego sklepu ktory chcialby wyslac telewizor do IE...). Wczoraj zobaczylem jednak tego Philipsa 42PF5521D/10 za 1399euro...cena ta sama a uniknalbym ryzykownej (?) wysylki i problemow gwarancyjnych. Problem w tym ze naprawde malo w sieci jest na temat tego modelu, nie jest on dostepny w PL chyba nawet, nie ma PixelPlus i innych polepszaczy. Jest tu moze ktos kto mógłby napisac pare słow na temat tego modelu (lub tej serii) vs PV60? Ignorancja tutejszej obslugi sklepow ze sprzetem RTV jest na o wiele wyzszym poziomie niz w PL wiec pytanie tutaj o cokolwiek mija sie z celem. Telewizor bedzie sluzyl do Xboksa360 oraz cyfra + SD (pozniej moze HD). Z gory dzieki.
 

pyrzan

New member
Witaj!
Moim zdaniem odpuść sobie,masz rację ,że ignorancja sprzedawców jest tu bardzo duża co poparte jest dużą niewiedzą niestety i lenistwem(jeden ze sprzedawców upierał się ,że matryce LCD dla Samsunga produkuje Sony...)
Ten tv jest starym modelem (DUNNES Stores -sieć marktów w których jest sprzedawany o czymś świadczy)na Twoim miejscu wziąłbym Panasa tylko poczekaj.
Drugiego dnia świąt w CURRYS jest jednodniowa wyprzedaż.
Pozdrawiam z Galway i Wesołych Świąt!
 

rzaba

New member
witam,

Pojade zobaczyc ale u nas w Limerick nie ma Panasonica w Currys niestety...jest za to shop@Panasonic ale 2000 nie dam, nie ma bata...sie zastanawiam nad inna marką ale nie mam pojecia co wybrac...pozdrawiam z Limerick
rzaba
 

pyrzan

New member
Witam!
Daj sobie spokój z Panasem, jesteśmy zdani na tutejsze sklepy bo nawet dostawa z UK to też koszty. Wal do Currys-a i bierz SAMSUNGA PS42C7HD, jest w wyprzedaży za bardzo dobrą kasę, jest na drugim miejscu za Panasem w/g forumowiczy a kosztuje o wiele mniej.
Ja byłem dzisiaj i stałem rano w małej kolejce, Irole też stali ale oni brali jakieś byle co za większą kasę no i grille elektryczne :lol:
Obecnie oglądam sobie N przez HDMI na tej plażmie :lol: , HD jest miodzio gorzej z SD.
Jak masz jakieś pytania to pisz na priva.
Pozdrawiam i zapraszam do Galway.
 

pyrzan

New member
Aha , Panas jest w Currys ale w UK bo to angielska firma, jako ciekawostkę powiem Ci ,że PC World i CURRYS to ten sam właściciel.
 

rzaba

New member
witam,

Nawet mnie nie denerwuj...pojechalem do Currys, ogladam, ogladam i wypatrzylem tego wlasnie Samsunga! Zona mowi OK, moze byc - ide po kogos z obslugi, mowie ze biore ten TV, gostek znika na pare minut po czym wraca aby mi oswiadczyc ze Samsung jest 'out of stock'....mieli 20 sztuk, wszystko poszlo...wkur.. sie na maxa. Na dodatek wchodze na forum a tu post od ciebie zeby brac tego samsunga. Napisz cos wiecej jak to jest z tym SD np. w porównaniu z TV CRT. Kurde moze jeszcze cos wyhacze jak tutaj rusza poswiateczne wyprzedaze...
Currys, PCWorld i do tego jeszcze Dixons to ten sam wlasciciel - najsmieszniejsze jest to ze czasami maja rozne ceny na ten sam towar.

pozdrawiam
 

pyrzan

New member
Cóż, jechałem dotychczas na Sanyo 28" wide screen,zwykłym kineskopowcu więc na pewno SD było lepsze (ten tv ma rok, jest kupiony tu i chcę go sprzedać za rozsądne pieniądze, papiery, karton itd, może masz chętnego?)
N nadaje TVP1,2 i inne państwowe ze słabszego transpordera więc są klocki na ekranie przy np: przejściahc tonalnych, inne kanały SD są zdecydowanie lepsze, ja wyłączyłem jeszcze w menu cyfrowy odszumiacz bo on też swoje dokładał "zniekształacając" jakość.
Poustawiałem parametry obrazu: kontrast itd i już jest lepiej ale klocki są dalej.
Da się przeżyć, miałem brać LCD ale w SALE, w Currys nic w ciekawej cenie nie było i może to dobrze bo obawiam się ,że nie byłbym zadowolony z efektu, jednak plazma trochę lepiej sobie radzi z SD.
Jestem bardzo zaskoczony super jakością HD na moim już teraz SAMSUNGU:p , (pisałem CI żebys leciał drugiegio dnia świąt do CURRYS?) , głównie na LuXE HD (francuski program w super jakości HD),za nim Discovery HD i MGM pseudo HD.
Rewelacja choć trzeba zwrócić uwagę ,że HD na tym TV jest upscalowane w dół do rozdziałki 1028 (tv HD ready)
Dzwoń do Galway rano i rezerwuj sprzęt jak będzie jeszcze....jak masz problem z transportem to Ci pomogę.
Pozdrawiam
 

pyrzan

New member
Cóż, jechałem dotychczas na Sanyo 28" wide screen,zwykłym kineskopowcu więc na pewno SD było lepsze (ten tv ma rok, jest kupiony tu i chcę go sprzedać za rozsądne pieniądze, papiery, karton itd, może masz chętnego?)
N nadaje TVP1,2 i inne państwowe ze słabszego transpordera więc są klocki na ekranie przy np: przejściahc tonalnych, inne kanały SD są zdecydowanie lepsze, ja wyłączyłem jeszcze w menu cyfrowy odszumiacz bo on też swoje dokładał "zniekształacając" jakość.
Poustawiałem parametry obrazu: kontrast itd i już jest lepiej ale klocki są dalej.
Da się przeżyć, miałem brać LCD ale w SALE, w Currys nic w ciekawej cenie nie było i może to dobrze bo obawiam się ,że nie byłbym zadowolony z efektu, jednak plazma trochę lepiej sobie radzi z SD.
Jestem bardzo zaskoczony super jakością HD na moim już teraz SAMSUNGU:p , (pisałem CI żebys leciał drugiegio dnia świąt do CURRYS?) , głównie na LuXE HD (francuski program w super jakości HD),za nim Discovery HD i MGM pseudo HD.
Rewelacja choć trzeba zwrócić uwagę ,że HD na tym TV jest upscalowane w dół do rozdziałki 1028 (tv HD ready)
Dzwoń do Galway rano i rezerwuj sprzęt jak będzie jeszcze....jak masz problem z transportem to Ci pomogę.
Pozdrawiam
 

pyrzan

New member
Cóż, jechałem dotychczas na Sanyo 28" wide screen,zwykłym kineskopowcu więc na pewno SD było lepsze (ten tv ma rok, jest kupiony tu i chcę go sprzedać za rozsądne pieniądze, papiery, karton itd, może masz chętnego?)
N nadaje TVP1,2 i inne państwowe ze słabszego transpordera więc są klocki na ekranie przy np: przejściahc tonalnych, inne kanały SD są zdecydowanie lepsze, ja wyłączyłem jeszcze w menu cyfrowy odszumiacz bo on też swoje dokładał "zniekształacając" jakość.
Poustawiałem parametry obrazu: kontrast itd i już jest lepiej ale klocki są dalej.
Da się przeżyć, miałem brać LCD ale w SALE, w Currys nic w ciekawej cenie nie było i może to dobrze bo obawiam się ,że nie byłbym zadowolony z efektu, jednak plazma trochę lepiej sobie radzi z SD.
Jestem bardzo zaskoczony super jakością HD na moim już teraz SAMSUNGU:p , (pisałem CI żebys leciał drugiegio dnia świąt do CURRYS?) , głównie na LuXE HD (francuski program w super jakości HD),za nim Discovery HD i MGM pseudo HD.
Rewelacja choć trzeba zwrócić uwagę ,że HD na tym TV jest upscalowane w dół do rozdziałki 1028 (tv HD ready)
Dzwoń do Galway rano i rezerwuj sprzęt jak będzie jeszcze....jak masz problem z transportem to Ci pomogę.
Pozdrawiam
 
Do góry