Zmieniac ampli, a jeśli tak to na jaki?

Koriolan

New member
Witam
Mam w tej chwili amplituner Sony QS bez wsparcia dla formatów HD -MA oraz BR Panasonica.
Odtwarzacz ma dekodery HD Master Audioi mozna wyprowadzić je analogowo na amplituner.

Głośniki to Tonsile Maestro II 180 (nie S-ki) fronty, i na razie małe JBLe SGS 168- reszta.

Pytanie: czy ktos podłączał dekoderyHD-MA z odtwarzacza do amplitunera po analogu i jaki był efekt?

Czy może lepszą opcją będzie wymiana amplitunera ?
Jeżeli nowy ampli to który?
Onkyo 609?
Pioneer 1912?
Yamaha 671 czy 771?

W Sony korzystam z DSP i bardzo mi to odpowiada.
Mile widziana możliwość wpięcia ampli do sieci bezprzewodowej oraz obsługa z wyświetlacza a nie przez OSD.

Nie mam szans na odsłuch z Tonsilami.
zastosowanie: 70% kino ( w tym koncerty), 20% radio, 10% muzyka z CD.
raczej z tych energicznych.
pomieszczenie około 25 m2 ale odległość frontów od siebie to ok 2 m.


z góry dziekuję za wszelkie wskazówki.
 

Koriolan

New member
Kiki- wydać kasę to jest najłatwiej :)
widzisz jakie amplitunery wymieniam
Onkyo 609 można bez problemu kupić około 2tys PLN- nowy z gwarancją, AVR 1912-podobnie.
Nie wydam więcej niż jestem w stanie usłyszeć :))

czekamtez na opinię : dekodery w dość dobrym odtwarzaczu vs amplituner.

jest jeszcze jedna kwestia - skaler w BD uważam za dobry ale mam tylko jedno HDMI, tak więc musiałbym puścić obraz też przez amplituner.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Po analogu nie uzyskasz dźwięku HD tylko po kablu HDMI. Co do amplitunera to Onkyo jest sprzętem typowym do KD i tam zagra świetnie w stereo lepszy jest Denon 1912. Co do dekoderów to przecież amplituner i tak dekoduje, więc jak będziesz miał dekodery w odtwarzaczu a w ampli nie to i tak nie uzyskasz dźwięku na kolumnach. Zresztą teraz nowe ampli jak i odtwarzacze BD mają wszystkie potrzebne. Jeżeli nie zależy Ci na dźwięku HD to możesz BD podłączyć kablem HDMI do TV a kablem optycznym do amplitunera. Ale przeważnie i tak oglądasz filmy przez KD więc podłącz normalnie HDMI przez amplituner.
 

Koriolan

New member
Krzysiek, przeczytaj raz jeszcze mój post. :)
Odtwarzacz BR ma dekodery HD i wyjścia analogowe-
However, the DMP-BD10A is still worth considering as it has built-in decoding for Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, and DTS-HD High Resolution Audio, plus it has 7.1 analog multichannel outputs
Read more: Panasonic DMP-BD10A Review - Watch CNET's Video Review

Mój obecny amplituner NIE MA dekoderów dźwięku HD.

czyli mam nastepujące opcje
a) wyprowadzić dźwięk analogowo z BR.
b) kupic nowy amplituner i podłączyc go przez HDMI z odtwarzaczem.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sorki, pobieżnie przeczytałem post. Ja bym był ostatecznie za zmianą amplitunera. Co by nie było Sony nigdy nie był w czołówce ampli do KD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koriolan

New member
Modele o których pisze to tez nie jest jakaś wielka czołówka, głośniki tez nie.
Moje uszy- zwłaszcza nie :)
A ten Sony w czasach gdy wyszedł, był dobrze oceniany, ja tez jestem z niego zadowolony,
 

armi

New member
Bez reklam
a wg mnie jeśli pasuje Ci brzmienie itd to tylko wyrzucisz kasę w błoto ...
bo jedyne co uzyskasz więcej to znaczek nowy na wyświetlaczu ampli
 

Koriolan

New member
Po przeczytaniu instrukcji BD jest jeszcze gorzej.
Ten BD w ogóle nie wypuszcza HD-MA nawet po HDMI, ścieżkę wypuszcza w zwykłym DTS... Obsługuje natomiast zdaje się Dolby True HD.
Czyli - jeżeli miałbym cieszyć uszy dźwiękiem formatu HD, to musiałbym wymienić także odtwarzacz.
Hmm...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No właśnie ja też jestem ciekaw, bo nigdy nie testowałem, czy jak ma się odtwarzacz bez dekoderów i podłączony do amplitunera posiadającego dekodery, to dźwięk będzie rozkodowany? Czy również odtwarzacz musi je też posiadać? Z drugiej strony format dźwięku zmieniam pilotem od DVD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ranczo

New member
Bez reklam
na płycie ścieżki audio zapisane są w różnych strumieniach danych (w zależności od jakości)
DVD wysyła do amplitunera dowolny strumień audio wybrany przez Ciebie pilotem DVD a amplituner przy pomocy swoich dekoderów dekoduje dane.
 

Koriolan

New member
@Krzysiek
na drodze odtwarzacz->ampli->głośniki jedno z urządzeń musi mieć dekodery określonego standardu Audio.
Głosniki to raczej w cenie i zastosowaniach komputerowych- odpuśćmy je.

Mój BD10A ma dekodery i komplet wyjść analogowych- moge podłączyć do wejść wzmacniacza i ominąć jakiekolwiek dekodery w amplitunerze.
Natomiast wg instrukcji- w ogóle nie czyta DTS-HD Master Audio(nie potrafi przesłac go przez HDMI ani zdekodować i wypuścić przez wyjścia analogowe.
Czyli wymiana samego wzmacniacza (który też nie posiada dekoderów dźwieku HD) nic mi nie da.

Musze doliczyc nowy odtwarzacz BR


Co do amplitunera: w jednej cenie są Yamaha 671 i Onkyo 609.
Nie słyszałem ani jednego ani drugiego.

waham się który wybrać.
 
Do góry