zmiany aplikacji w funkcji smart

kecyrf

Member
Witam. Czy to jest reguła że producenci w funkcji smart tv po jakimś czasie usuwają najpopularniejsze aplikacje? Pytam, gdyż w samsungu u mojego taty zniknął (o ile pamieta c-650) zniknął youtube, kolega z pracy też mówił że u niego w sharpie też zniknął po czasie youtube? Czy to jest jakaś reguła czy tylko pojedyńcze przypadki? Jeśli są usuwane to jest jakiś określony czas czy różnie to bywa? Pytam gdyż chcę zakupić tv z tą funkcją i jeden z kandydatów (LG 32LF5800) ma ponad rok od premiery i stąd to pytanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest inaczej.
To Youtube zmienia warunki i nie ma wsparcia dla starszych modeli. Pisaliśmy o tym kilka razy. Zmiana taka wiąże się z dodatkowymi opłatami ze strony producentów, którzy do starych modeli już raz opłaconych nie chcą dokonywać kolejnych opłat wynikający z update Youtube.
Tańszym rozwiązaniem jest dokupienie dongla z androidem za 150 zł lub odtwarzacza bluray który ma aplikacje .
Działać będzie po podłączeniu do telewizora - normalnie.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Warunki to zmienił Microsoft ze Skype. Dlatego Skype znika ze wszystkich telewizorow
YouTube nie zmienilo warunkow tylko przeszlo z mało wydajnego flasha na html5. A to producenci sprzetu olali swoich klientow nie wprowadzając update
 

kecyrf

Member
Tańszym rozwiązaniem jest dokupienie dongla z androidem za 150 zł lub odtwarzacza bluray który ma aplikacje .
Działać będzie po podłączeniu do telewizora - normalnie.

Ale żeby ten dongle z androidem działał to musi być tv z internetem rozumiem? Tylko że jak jest z internetem to i tak ma smarta, czyli rozumiem że dongla to jest wyjście jak znikną aplikacje w smarcie?
P.S. one są pod usb i hdmi? Może ktoś podać linka pod sprawdzone.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Nie nie musi. To autonomiczne urządzenie które ma w sobie i system operacyjny i kartę sieciową

Wysłane z mojego SM-N910C
 
Do góry