Zmiana z LCD na plasme

bogbrush

New member
Witam,

Mój leciwy LCD zaczyna umierać, zatem czas na zmiany i tu pojawia się dylemat. Na początku myślałem o LED Samsung F7000 ale za dużo poczytałem o cloudingu w LEDach i mi przeszło. Zastanawiam się nad plasmą, mam swój typ Panasonic TX-P50VT50 lub VT60, zakupu zamierzam dokonać w ciągu 2 miesięcy o ile jeszcze będą te modele dostępne.

Prosiłbym o radę, co wybrać optymalnego.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
16m2

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
2-3m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
na wprost

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju ?
z prawej strony telewizora

-----TV-----
| ------- |
|--------- [okno] w sumie słońca brak, zasłania je blok
|-------- |
---------------

7.Jaki masz obecnie telewizor ?
32 cale, LCD samsung

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
3d

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
cyfrowa telewizja kablowa przez dekoder hd (upc, dekoder z nagrywarką Kaon)

10.Jakie urządzenia ?
popcorn hour a400
dvd
bluray
yamaha rxv 861

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
6

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
mat

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
filmy akcji, programy przyrodnicze,


14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
niekoniecznie, dostęp do youtube mam przez popcorn

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
możliwe że tak, 10% dziennie

16.Preferencje co do marki ?
nie

17.Preferencje co do wielkości ?
myślałem o 46 calach

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
brak koloru czarnego, w sensie szary czarny - brak ostrości i nienaturalne kolory

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
zdecydowanie wieczorami

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
5000zl

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
aktywne

pozdrawiam
bogbrush
 

pantomima

Banned
Vt50 raczje juz nie dostaniesz .
Powidoki , buczenia , bzyczenia sa wyolbrzymione max przez takich wlasnie typkow jak ten wyzej .

Bzyczenie plazmy przy jasnych scenach to juz taki urok tej technologii ale tak naprawde praktycznie nie wyczuwalne ,no chyba ze ogladasz tv przy totalnym wyciszeniu i konkretnie nastawiony jestes na to aby ow bzyczenie wylapac ...
Co do wyzej wspomnianaych "odblaskow" to nie do konaca rozumie o co typowi chodzilo ... pewnie na mysli ma odbicia , co jest juz rutyna bo zadko ktory tv posiada teraz matowa matryce ....

Buczenie ? hmm, cos tam buczy , sa to pracujace wentylatory ale wszystko zalezy od tego jak bardzo jestes wyczulony na delikatne świsty .

Ja akurat jestem i wyczuwam prace wentylatorow ale tylko w przypadku gdy stane naprawde bardzo blisko tv .
W przypadku zwyczajnego korzystania z tv nie ma szans abys to odczul .
Wszystkie te niby charakterystyczne przypadlosci maja miejsce ale zeby je wylapac muszisz zwyczajnie stuknac mute , a przeciezz nie o to kaman ;)

Powidoki ?? - mam g30 i wyskakuja po 15 minutach ogladania np tvn24 - kultowe paski informacyjne .
Mam rowniez vt30,vt60 i tutaj problemu powidokow nie doswiadczylem .Ostanio ogladam od poniedzialku po kilkanascie godzin Eurosport .
Na chwile obecna nie mam zadnej poswiaty po swiecacym logo , tak ze sam widzisz . Nie koloryzuje bo po co ... mowie jak jest :)

Nowe plazmy maja bardzo dobre zabespieczenia przed powidokami , wypaleniami - to nie sa te podatne modele z przed kilku lat .

Jezli zdecydujesz sie na model vt60 to bedziesz moga zadowlony ;)Pzdr
 
Ostatnia edycja:

B.D.

New member
posiadam vt60, czerń fantastyczna, kolory naturalne, żadnego buczenia ale... powidoki owszem i przede wszystkim słaba jasność przynajmniej z mojego punktu widzenia. Nawet wieczorem potrafi być problemem. Ale to moje indywidualne spostrzeżenia. A tak nawiasem to najpierw sprawdziłem 3 ledy w warunkach domowych i wymieniłem ze względu na wady podświetlenia clouding smugi i kąty. Wybór telewizora to naprawdę wyzwanie dzisiaj.
 

pantomima

Banned
posiadam vt60, czerń fantastyczna, kolory naturalne, żadnego buczenia ale... powidoki owszem i przede wszystkim słaba jasność przynajmniej z mojego punktu widzenia. Nawet wieczorem potrafi być problemem. Ale to moje indywidualne spostrzeżenia. A tak nawiasem to najpierw sprawdziłem 3 ledy w warunkach domowych i wymieniłem ze względu na wady podświetlenia clouding smugi i kąty. Wybór telewizora to naprawdę wyzwanie dzisiaj.

Zadne wyzwanie jezeli posiada sie jakas wiedze tego co sie dzieje na rynku , wystarczy sledzenie np. tego forum + konkretnie sprecyzowane wymagania co do tv, ktory chcemy kupic .
 
Ostatnia edycja:

Czarny Orzeł

New member
Witam wszystko zależy od człowieka i oczu ja mam dokładnie taki sam pokój jak ty czyli 16 mkw odległość od tv ok. 2,5m jak dla mnie tylko plasma najpierw kupiłem 42 cale Panasonic G10 potem kupiłem Panasonic 50 V10 jednak obecnie zmieniam na 65 cali też panasonic. Mam porównanie odnosnie LCD-LED a plasma. Rodziece do sypialni zakupili leda i to nie jest to co plasma naprawdę, konty boczne porażka a czerń to juz nie mówię widziałem też u znajomych. Nie kieruj się obrazem w marketach bo sprawdzałem jak to zobaczyłem ustawienia tv LED i Palasma jak zwykle plasma ustawiona na minimum możliwości a led na max. wg mnie jak dla ciebie min 50 cali lub 55 i wtedy się przekonasz. Lepiej osobiście doświadczyć wrażeń być może 50 cali będzie dla ciebie odpowiednie chodż Pozdrawiam
 
Akurat powidoki w plazmach panasa to w ostatnich seriach sie uwydatnily - tak przynajmniej na tym forum pisza (zmienili luminofor zeby nadazal w 3d)
A z wad plazmy trzeba dodac duza ilosc wydzielanego ciepla (latem to juz malo.fajne).
Jak plazma to tylko najwyzsze modele z dobrymi powlokami antyodblaskowymi i z czarnym ekranem - inaczej w dzien zamiast czarnego bedzie szary i permanentna lustrzyca :)

Pantomima - typkiem to moze Ty jestes.
 
Ostatnia edycja:

bogbrush

New member
Dzięki,

Właśnie jakie są najważniejsze różnice między VT a ST ? Czy warto dopłacać za THX ?

Aplikacje internetowe nie są mi potrzebne.

Pozdrawiam
bogbrush
 

pantomima

Banned
Akurat powidoki w plazmach panasa to w ostatnich seriach sie uwydatnily - tak przynajmniej na tym forum pisza (zmienili luminofor zeby nadazal w 3d)
A z wad plazmy trzeba dodac duza ilosc wydzielanego ciepla (latem to juz malo.fajne).
Jak plazma to tylko najwyzsze modele z dobrymi powlokami antyodblaskowymi i z czarnym ekranem - inaczej w dzien zamiast czarnego bedzie szary i permanentna lustrzyca :)

Pantomima - typkiem to moze Ty jestes.


Glupoty straszne opowiadasz z tym grzaniem !

Kazdy bez wyjatku potwierdzi ze model vt60 nie grzeje sie nawet odrobine :d , wystarczy popytac ludzi i to sie potwierdzi z kazda opinia .

Nie rozumie po co to robisz ...

Kupiles sobie pewnie jakiegos marnego leda , przesiadles sie na niego zapewne z jakiejs marnej plazmy i wymyslasz teraz by sobie zrekompensowac nideosyt haha
 

pantomima

Banned
Dzięki,

Właśnie jakie są najważniejsze różnice między VT a ST ? Czy warto dopłacać za THX ?

Aplikacje internetowe nie są mi potrzebne.

Pozdrawiam
bogbrush



Vt60 -
Technologia 3000Hz Focused Field Drive
Technologia Infinite Black Ultra
Panel NeoPlasma black 3000
Liczba odcieni gradacji koloru 30,720 stopni gradacji
Sześciowątkowy silnik programowy dla dwurdzeniowego procesora obrazu
Bezpośredni czysty standard 1080 tak
Funkcja DCI 98% Color Space tak
Procesor Hexa
Nowy Czerwony Fosfor

Kamera , drugi pilot itp itd




ST60
Technologia 2500Hz Focused Field Drive
Technologia Infinite Black Pro
Panel NeoPlasma
Liczba odcieni gradacji koloru 12,288 stopni gradacji
Bezpośredni czysty standard 1080 NIE
Sześciowątkowy silnik programowy dla dwurdzeniowego procesora obrazu BRAK
Tryb THX - Brak ------> vt60 posiada
Tryb Isf - Brak ------> vt60 posiada
Funkcja DCI 98% Color Space - Nie
Procesor Hexa - Brak

To sa roznice miedzy vt60 a st60 ktore glownie wplywaja na generowany obraz .
Po za tym vt60 to ten sam telewizor co zt60 - ten sam srodek , jedyna roznica miedzy nimi to panel Studio Master dzieki ktoremu zt60 oferuje najlepszą czerń w każdych warunkach.

Miedzy zt60 a st60 jest przepasc w generowanym obrazie , tak ze sam rozumiesz ;)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Dzięki,

Właśnie jakie są najważniejsze różnice między VT a ST ? Czy warto dopłacać za THX ?

Aplikacje internetowe nie są mi potrzebne.

Pozdrawiam
bogbrush
Witam
Roznic jest kilka. W vt60 jest podwojny tuner,mozliwosc nagrywania programow,sterowanie glosem,dwie pary okularow. W vt60 jest taki sam wydajny procesor jak w najwyzszym modelu plazmy zt60.Aplikacje internetowe sa od modelu st60 czyli w st60,gt60,vt60,zt60.
Mozliwosc nagrywania programow jest tez w modelu gt60.W st60 nie ma mozliwosci nagrywania programow przez usb.
 
Ostatnia edycja:
Glupoty straszne opowiadasz z tym grzaniem !

Kazdy bez wyjatku potwierdzi ze model vt60 nie grzeje sie nawet odrobine :d , wystarczy popytac ludzi i to sie potwierdzi z kazda opinia .

Nie rozumie po co to robisz ...

Kupiles sobie pewnie jakiegos marnego leda , przesiadles sie na niego zapewne z jakiejs marnej plazmy i wymyslasz teraz by sobie zrekompensowac nideosyt haha

Szkoda czasu na jakakolwiek polemike - fanatyk to fanatyk - nie dostrzeze nawet oczywistych wad wielbionego rozwiazania.
A tanie oledy mogly by byc alternatywa...
 

bogbrush

New member
Właśnie wróciłem ze sklepu, w którym chciałem zobaczyć jak wygląda kilka jpg, okazało się że format nieobsługiwany choć to normalne jpg, które spokojnie były odtwarzane przez inne ledowe telewizory. Wg sprzedawcy problem leży w aktualizacji firmware - zatem pytanie czy oby na pewno i jak wyglądają aktualizacje w VT, czy często się aktualizuje ?
 

pantomima

Banned
Szkoda czasu na jakakolwiek polemike - fanatyk to fanatyk - nie dostrzeze nawet oczywistych wad wielbionego rozwiazania.
A tanie oledy mogly by byc alternatywa...




Kupiles sobie pewnie jakiegos marnego leda , przesiadles sie na niego zapewne z jakiejs marnej plazmy i wymyslasz teraz by sobie zrekompensowac nideosyt haha
ty tanie oledy haha
 

bogbrush

New member
Dobra, z Panasonica dowiedziałem się że nie czyta jpg tylko jpeg.Pytanie jeszcze jedno, może dwa.

Czy są jakieś znaczące różnice między VT a GT?
Co wybrać by nie powielać funkcji popcorna a400?

Pozdrawiam
bogbrush
 

maxan

New member
Bez reklam
Vt50 raczje juz nie dostaniesz .
Powidoki , buczenia , bzyczenia sa wyolbrzymione max przez takich wlasnie typkow jak ten wyzej .

to wcale nie sa wyolbrzymienia tylko ogromne wady tej technologii- ale jak to sie mówi coś za coś.
Do autora tematu jesli byleś zadowolony z LCD to pozostałbym przy tej technologii LCD/LED
 

digitalus

Banned
Jesli kupisz gt60 to na pewno bedziesz zadowolony z jakosci obrazu.W vt60 jest wbudowana kamera i pilot touch pad.zdjecie z forum.
013_P1520488.JPG
 

pantomima

Banned
to wcale nie sa wyolbrzymienia tylko ogromne wady tej technologii- ale jak to sie mówi coś za coś.

Wlasnie ze sa zdrowo przesadzone ! Korzystam zwyczajnie z tv, ogladam kanaly z mocno swiecacym logo i do chwili obecnej nie dostrzegam zadnych duszkow itp. gram rowniez na ps3 i sytuacja wyglada podobnie .

Nie twierdze ze gdybym wrzucil tvn24 i zostawil ten kanal przez kilka h to powidoki nie mialy by miejsca !

Plazma na pewno nie jest wyswietlaczem ktory mial by sluzyc za monitor - to pewniak , ale jest doskonalym panelem do zwyczajnego korzystania z tv , czyli codziennego ogladania tego co kto lubi .

Niektorzy tak kreuja problem powidokow w swych opisach , ze az sie czytac tego nie chce ! Z takich wlasnie opisow wynika , ze po 20/30 minutach korzystania z tv pojawiaja sie powidoki przyslaniajace 60% powierzchni panelu , ginace w przeciagu kilku dni - a to przeciez nie tak !

Wlasnie dzis od 15 tej do chwili obecnej ogladam na Eurosporcie turniej ATP w Dausze , powtarzam -na Eurosporcie gdzie wyst mocno swiecace logo + praktycznie non stop widniejaca tabala wyniku spotkania tenisowego i co ? A no to , ze po prawie 5h , po zmianie kanalu na miejscu logo Eurosportu nie pozostal ślad ! to tyle ! (dodam ze nie korzystam z optymalnych ustawien .zanizylem kontrast na tyle aby obraz byl znosny , specjalnie pod katem statycznego logo itp. nie zmienia to jednak faktu ze po dluzszym okresie duszkow brak .

Nie przesadzajcie z tymi powidokami , buczeniem i cala reszta .
 
Do góry