zmiana parametrów nadawania cyfry + a rozdzielenie jej na tv

tristan202

New member
Wiem, że było sporo powiedziane o rozdzielenie cyfry + na kilka tv, jednak tematy były sprzed min. 2 lat. Chcę sobie na święta rozdzielić sygnał cyfry na 3 tv. Pytałem w sklepach o takie urządzenia, najbardziej zaciekawiła mnie wypowiedź: /w najbliższym czasie Cyfra i "n" łączą się i nastąpi zmiana parametrów nadawania, co może wiązać się później z brakiem możliwości odbioru na innych dekoderach/. Nie wiem o co chodzi.

Mam 2 prośby:
1. Czy kupując sprzęt do odbioru cyfry na 3 tv nie będę miał z tym problemów za rok czy 2?
2. Proszę o doradzenia jaki sprzęt mam kupić tj. dekodery, kable, konwertery

Posiadam dekoder Sagemcom DSI87, oglądam w większości kanały HD.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Fuzja cyfry i enki nastąpi najprędzej w pierwszej połowie 2013r ,trudno na dzień dzisiejszy powiedzieć jak to technicznie będzie wyglądać ,na pewno nie będzie tak że część osób zostanie na "lodzie " więc śmiało można inwestować w sprzęt

Sprawa rozdzielenia sygnału - najprościej to zrobić za pomocą splittera ,który bezprzewodowo rozdzieli sygnał na max.8 odbiorników ,tylko że jego zasięg w pomieszczeniach zamkniętych nie jest duży .Najtańszy Cardlink kosztuje ok.280zł ale nie współpracuje z dekoderami Sagemcom ,ewentualnie można kupić Clone + za ok.400zł w nim można równocześnie używać dwóch kart np.Cyfra + Telewizja na kartę ,albo MTV Unlimited ,albo kanały erotyczne kodowane w Viacess
 

Gie

Member
Bez reklam
Z dekoderem który masz żaden splitter nie będzie działał. Jeśli chciałbyś podzielić Cyfrę+ na 3 tv musiałbyś oprócz splittera kupić jeszcze 3 tunery. To już spora inwestycja a nie wiadomo jak długo splittery będą działać. Jeśli wystarczyłby Ci podział na 2 tv to najprościej zapytać Cyfrę+ o multiroom. Przy przedłużaniu umowy dają go praktycznie za darmo. Nie wiem jak jest w trakcie. Po przedłużeniu umowy jeszcze dzwonią i wciskają jakiś dekoder z pakietem bodajże Start za 10 zł/mc.
 

tristan202

New member
przecież masz w ofercie napisane
"Dekoder HD SagemCom DSI87 niestety na chwilę obecną nie działa z żadym splitterem!!!!"
Wiem, ale czy kupno tego splittera będzie dobrym zakupem. Do tego dokupię sobie 3 dekodery, chciałbym abyście mi to doradzili. Nie chcę kupić czegoś słabego, ani też za dobrego jak na domowe potrzeby.
Moje telewizory:
LG 42'' LCD LED
CRT
LG 47'' LCD LED
 

Gie

Member
Bez reklam
Od prawie trzech lat mam ten splitter
Splittery divISO - najlepsze splittery dla platform Cyfra+, TnK i innych
Bezprzewodowy - 1 karta na kablu + 3 bezprzewodowe. Profesjonalne wykonanie, dobry serwis. Dawniej przy jakichś zmianach w Cyfrze+ często wychodziły aktualizacje wsadów. Programowanie polega na podłączeniu urządzenia do USB w komputerze i paru kliknięciach. Mają też tańsze splittery przewodowe. Można do nich dokupić kartę na tasiemce, wtedy z tunerów z klapką nic nie wystaje.
 

erni111

New member
witam. mam problem z diviso. od 2 miesiecy prawie co dziennie zapala mi sie czerwona dioda i telewizorki nie maja obrazu. jak ruszam karta w spliterze to np dzisiaj po 15 minutach odpala obraz i dziala. co mam zrobic? wcześniej smigało bez problemu
 
Do góry