Zmiana kamery MiniDV na HD do 1000zł - warto?

profesorekzsl

New member
Witam!
Od wielu lat użytkuję kamerkę MiniDV SONY MV900 lecz od kiedy mam w domu LCD HD zastanawiam się nad inwestycją w kamerę HD. Generalnie filmuję amatorsko swoje dzieci na wyjazdach i generalnie najczęściej w dobrych warunkach oświetleniowych. W starej SONY denerwuje mnie zgrywanie filmów przez Firewire - wolałbym mieć kartę pamięci, wsadzić do laptopa i pracować nad materiałem. Ponieważ nie jest to dla mnie priorytetowy zakup to mógłbym na kamerę wydać max 1000zł...
Proszę wyjaśnijcie mi czy jakość filmu będzie lepsza niż na mojej SONY MV900. Czy taka zamiana w ogóle ma sens np na Toshiba Camileo H30? Czy rzeczywiście będzie lepsza jakość filmu czy pozostać przy starej i w przyszłości zainwestować w godziwy sprzęt???

Pozdrawiam!
 

sei

New member
Na Camileo akurat bym nie wymieniał (wiem bo jeszcze mam ale niedługo pójdzie za grosze na "popularnym serwisie aukcyjnym") Nawet jeśli mam ją sprzedać za 100PLN to pójdzie bo akurat kupiłem Samsunga HMX-T10. Jakość bez porównania lepsza, poza tym ogólnie akceptowalny kodek h264. Camileo posługuje się jakąś jego "mutacją" bo niczym nie idzie tego obrobić. Samsunga jak się pospieszysz to znajdziesz w sieci "w kropki";) za 549,- Warta każdej złotówki :)
W porównaniu z miniDV zyskujesz wygodę szybkiego kopiowania plików do kompa lub odtwarzanie bezpośrednio z kamery po miniHDMI albo po podłączeniu np. do WD TV Media Player-a odtwarzanie przez tegoż całej zawartości pamięci w kamerze. Poza tym nie mogę się przyzwyczaić, że na "stand-by" głowica mi się nie zdziera ;)
Jeśli nie nagrywasz w ciemnościach to z kamerki będziesz super zadowolony. Dodać muszę, że żadna ze znanych mi kamer z małymi obiektywami (typowe amatorki) nie zachwyca obrazem przy słabym świetle.
 

profesorekzsl

New member
Rzeczywiście wprowadziłem Was w błąd - posiadam Canon MV900 :) Nie wyciągałem kamerki od dłuższego czasu i przekonany byłem że mam SONY ;)

Dziękuję za odpowiedzi - jutro zwiedzę wszytkie sklepy w "kropki" czy jeszcze mają wspomnianego Samsunga HMX-T10. Wydaje się to niskobudżetowa wersja spełniające moje wymagania :)

Brałem jeszcze pod uwagę Sony HDR-CX115 ale to już wydatek rzędu 1200 zł.
 

sei

New member
Jak do tej pory byłem wierny Sony i do innego celu mam jeszcze w planach zakup w jej "stajni" (HXR-NX5 lub jej następca :evil:). Miałem dwie Hi8-ki potem VX-2000 i jeszcze HDR-FX1 oraz w międzyczasie DCR-HC90 na wakacje. Teraz stwierdzam, że nie warto aż tyle dopłacać za kamerę w tym segmencie. Obrazek w "szajsungu" więcej niż przyzwoity i zero "galarety" w obrazie zauważalnej w wielu tanich kamerach z CMOS-ami. Na wakacje i do codziennego kręcenia pociech - aż nadto. Poza tym w przypadku kradzieży czy banalnego zgubienia bardziej byłoby mi żal nagrania niż samej kamery w tej cenie. Minusem o którym już pisałem jest stosunkowo słaba bateria (ok.120min zabawy).
 

profesorekzsl

New member
Właśnie kupiłem ostatnią sztukę Samsunga HMX-T10 za 549zł:)
Gdy kupię kartę to rozpocznę testy - na razie jestem szczęśliwy z zakupu :)

Pozdrawiam!
 
Do góry