Zmiana kabelków głośnikowych

ubudu

New member
Witam czy zmiana kabelków Z Procab ls25 na Monster Cable Z1R Reference lub Qed Revelation Signature spowoduje jakieś znaczące pozytywne zmiany warte zainwestowania dodatkowych pieniędzy.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Jeśli masz słuch jak Penderecki ,to być może odczujesz pozytywną różnicę w brzmieniu po zamianie kabli, tylko pytanie co oznacza według ciebie ta pozytywna różnica w brzmieniu systemu? Wiecej basu, średnicy, góry? Jak nie spróbujesz, się nie dowiesz...
W tej klasie sprzętu ja bym nic nie kombinował z kablami. Szkoda kasy. Wystarczą porządne, dobre przewody i tyle. Według mnie w zestawach do 10K mija się to z sensem. Bardziej działa efekt placebo. Ale to tylko moja opinia. Nie trzeba się z nią zgadzać. ;)
 

ubudu

New member
Dzięki za odpowiedź, bardzo możliwe w moim przypadku że nie usłyszę różnicy. Kaska w takim razie pójdzie na płytki. Zastanawiałem się czy przy przesiadce z procaba na queda nagle uslyszę to czego nie słyszałem do tej pory nie wiem możliwe, że za dużo oczekuję, przecie sprzęt budżetowy. Odpuszczam.
 

bady87

Member
Witam czy zmiana kabelków Z Procab ls25 na Monster Cable Z1R Reference lub Qed Revelation Signature spowoduje jakieś znaczące pozytywne zmiany warte zainwestowania dodatkowych pieniędzy.

Witam ,Mam te same głosniki co ty z wzmacniaczem denonem 710 .Miałem podłączone kablami profigold i zmieniłem na jantzen audio bas był a wiele mocniejszy jutro wypróbuje audionovy .Kable w cenie od 10 do 18zł.Dużo dał interkonekt audionovy meteor dzwiek stał się bardziej czysty a nie jestem audiofile to moje pierwsze stereo
 

ubudu

New member
Ja mam harmana podłączonego analogiem kabelkiem Atlas Element, słuchając tylko w pure direct basu mam w sam raz(klamki w łazience zaczynają drgać) z racji tego, że mogę kupić je w dobrych pieniążkach zastanawiałem się dlatego nad wymianą tylko nie wiem na który bo oba w tej samej cenie.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Jeśli masz słuch jak Penderecki ,to być może odczujesz pozytywną różnicę w brzmieniu po zamianie kabli, tylko pytanie co oznacza według ciebie ta pozytywna różnica w brzmieniu systemu? Wiecej basu, średnicy, góry? Jak nie spróbujesz, się nie dowiesz...
W tej klasie sprzętu ja bym nic nie kombinował z kablami. Szkoda kasy. Wystarczą porządne, dobre przewody i tyle. Według mnie w zestawach do 10K mija się to z sensem. Bardziej działa efekt placebo. Ale to tylko moja opinia. Nie trzeba się z nią zgadzać. ;)

Zgadzam się. Kiedyś czytałem wywiad z gościem który ma produkcję wysokiej klasy kabli (nie pamiętam nazwiska :sad: ) i sam stwierdził, że do pewnego pułapu cenowego lepiej kasę przeznaczoną na kable dołożyć do wzmaka lub cd czy kolumny niż wydawać na kable! Chyba że chcesz się lepiej poczuć i zaspokoić ego to wówczas ma to sens
 

bady87

Member
Ja mam harmana podłączonego analogiem kabelkiem Atlas Element, słuchając tylko w pure direct basu mam w sam raz(klamki w łazience zaczynają drgać) z racji tego, że mogę kupić je w dobrych pieniążkach zastanawiałem się dlatego nad wymianą tylko nie wiem na który bo oba w tej samej cenie.

Witam. Kupilem audionovy kable razem z pierwszą konfekcją druciki są polutowane
.Słysze wiecej szczegółów ,jest wiecej sopranu a bas bardziej punktowy .Mysle że zostane przy tych kablach denon jakby sie ożywił
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Nie chcę zakładać nowego tematu a tak mnie naszło... Można kupić osobno jakiś kabel głośnikowy, np. 4mm miedzi i do tego wtyk bananowy i moje pytanie: po prostu zakręcić/zacisnąć wtyk na kablu czy lepiej końcówkę kabla dodatkowo czymś zabezpieczyć/zalutować?? Miedź z czasem śniedzieje ale nie wiem czy ma to jakiś sens??
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
skręć i do banana jeszcze zależy jakie masz banany bo jeśli z boku skręcane na śrubki to lepiej nie lutować bo gwinty pozrywasz w bananie a tak się śrubka ułoży na miękkim kablu bynajmniej ja tak miałem z moimi bananami nie są szałowe prolinki jakieś i jak bym zlutował to bym pozrywał gwinty i nie mógł bym dobrze dokręcić i osłonki plastikowej bym nie wkręcił przez wystające śrubki, no chyba że masz jakieś lepiej przemyślane banany i na prawdę mocne
 

Madas

New member
Bez reklam
Witam. Kupilem audionovy kable razem z pierwszą konfekcją druciki są polutowane
.Słysze wiecej szczegółów ,jest wiecej sopranu a bas bardziej punktowy .Mysle że zostane przy tych kablach denon jakby sie ożywił
ja mam IC Audionova i powiem szczerza że rewelacyjne kabelki głośniowe mam Klotza bo na początek na takie było mnie stać powoli myślę nad zmianą i włąśnie myślałem na Audionova, Chorda lub Kimber
 

Bzik

New member
Obecnie posiadam kable głośnikowe Audionova Moonwalk-mk2. Kabel jest bardzo sztywny, lecz daje się go łatwo formować.
Największą zaletą kabla są wokale, brzmią przepięknie :mrgreen:
 
Do góry