Zmiana ampli na nowszy

baton_dk

New member
Witam. Już zakładałem podobny post na tyn forum, niestety nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi. Posiadam kino domowe,

kolumny Jamo s506 5.0
subwoofer JBL ES250PW
ampli Yamaha RX-V395RDS - ok 10lat, który chcę wymienić

Co polecacie do kwoty 1500zł max. Głównie do filmów, Bluray (LG BD350V)

Zastanawiam się nad:
Yamaha 467
Denon 1311, 1611
Onkyo

Chciałbym oprócz waszych propozycji dowiedzieć się jeszcze czegoś na temat upscalling'u do 1080p przez hdmi, jak to wygląda, czy jest lepsza jakość np gdy podłącze Bluraya którego posiadam czy nie będzie różnicy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli bariera nie przekraczalna i głównie do kina to Denon 1611 do tego się powinien dobrze spisać.
O ceny pytaj Blackninja
 

Garf

New member
Przepraszam, że tak się wetnę ale KIKI, gdyby maksymalną cenę zwiększyć o parę stówek, to co jeszcze byś polecił?
 

krisder

New member
Bez reklam
Upscallingiem w ampli nie zawracaj sobie głowy. Posiadasz odtwarzacz bd, który zrobi to lepiej. Ogólnie upscallery w bd i tv działają lepiej niż te w budżetowych amplitunerach.
 

baton_dk

New member
więc denon 1611 jest najlepszym wyborem? zastanawia mnie jeszcza Yamaha rx-v467...ewntualnie jakiś Pioneer?
 
Ostatnia edycja:

MORALISTA

New member
jeśli bariera nie przekraczalna i głównie do kina to Denon 1611 do tego się powinien dobrze spisać.
O ceny pytaj Blackninja

Naganiacze nie są mile widziani na forach. Na żadnym innym forum nie ma takiego fałszu i subiektywnego polecania jak tutaj!!!!! Panowie o nicach KIKI, BLACKNINJA, KILPIT(tzw HD-wazelina) JESTEŚCIE ŻAŁOŚNI !!!!! Naganiacie laików i wciskacie im to co zostało na stanie i trzeba to opchnąć. Często czytam wasze posty i jesteście po prostu BEZCZELNI. Na każdym innym forum byście byli skończeni. Powiem szczerze, że celowo zarejestrowałem się na tym forum aby to napisać i rozpocząć BANICJĘ takich 2-go rzędnych handlarzy bez absolutnie żadnej KLASY !!!!!!!
 

MORALISTA

New member
Żaden z n/w. Jak dobrze poszukasz to za niewiele większe pieniądze znajdziesz Marantz SR5004
- nieporównywalnie lepszy niż poniższe propozycje(o stereo nawet nie wspomnę). Na twoim miejscu bym powiększył o 300 zł budżet i kupił właśnie ten klocek.
 

MORALISTA

New member
Zawsze można budżet podciągnąć o parę złotych - i nie mówię o nieskończoności tylko o granicach rozsądku. Wierzę, że będzie stać autora tego wątku na dołożenie 300 zł i dokonanie właściwego wyboru, który przełoży się na satysfakcję(wieloletnią nadmienić trzeba - przecież on ma służyć przez kilka lat).
 

Cyborg65

New member
Witam

Ciężkie czasy naganiaczy.:cry:
A miało być konkretnie.
To poleć do sklepu i posłuchaj kilku firm, dowiesz się jaka charakterystyka dźwięku ci pasuje bo każda firma zagra ciut inaczej a tego to za ciebie nikt nie dokona. Jeśli słuchasz sporo muzyki to na odsłuch weź ulubioną płytę.
Podłącz wszystko po kolei pod głośniki o jakich nawet nie śniłeś i szybko się zorientujesz co w trawie piszczy . I raczej nie trzymaj się sztywno pułapu cenowego przynajmniej przy odsłuchu tzn nie dysproporcje o 1kPLN ale tak cena zaakupu 1,5 - 2k
Dojdzie kilka naprawdę ciekawych propozycji.
Dowiesz się przy okazji czy oby nie warto wyskrobać parę zaskórniaków.
Takie pisanie to o d... potłuc lepsze to lepsze tamto.
Masa ludzi kupiła Onkyo za sprawą naganiaczy i chwalą bo mają ja bym tego raczej nigdy nie kupił i oto sedno każdy ma inny gust (czytaj ucho)
Albo pytaj dalej na forum i coś ci tam doradzą nieraz szczerze tylko czy to akurat będzie najlepsze rozwiązanie dla ciebie WĄTPIĘ.
P:lol:zdrawiam
PS
MORALISTA nawet cię nie znam a już cie lubię:popcorn:
 
Ostatnia edycja:

Kuman

New member
Imho

Bierz Marantza albo Yamahę, najwyższe modele, na jakie Cię stać. Jeśli chodzi o Yamahę, to ampli tej firmy zaczynają grać dopiero od modelu RX-V7xx.
Marantz'e są nieco lepsze w stereo, ale znacznie odstają w kinie domowym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w klasie wyższej cenowej będziesz miał kilka extra modeli:
Pioneer 1020
Harman avr 260
Onkyo 608
Denon 2311
Marantz 5005
Pioneer 1025
 

MORALISTA

New member
Marantz jest jedyną rozsądną alternatywą. Nie daj sobie wcisnąć kitów od ,,NAGANIACZY". Zawsze dostaniesz odpowiedz ,,magazynową" a nie obiektywną.
 

kret020573

New member
witam,
i tutaj muszę się zgodzić co do Marantz-a super sprzęcik i za rozsądną cenę. Mam 5005 i gra suuuper w kinie też suuuper. Teraz do 2kPLN kupisz model 5004 w sieci AudoKlanu (swoją drogą nie mam najlepszego zdania o ich serwisie). Zawsze jest jeszcze model 1601 co prawda tylko 50w na kanał ale za to ma usb które w moim przypadku spełnia swoje oczekiwania. Tak się zastanawiam czy w przypadku gdybym zamiast 5005 kupił 1601 to poczuł bym jakąś wielką różnicę? Mam satelitki radiusa 4xHD90, 1x180, 1x370HD. Chciałbym kupić jeszcze jeden amplit. ale mniejszy gabarytowo może 1601 wystarczy ale to już pytanie do ekspertów czy zagra to z moimi głośnikami?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Cyborg65

New member
Witam

Kol kiki (z którym praktycznie nigdy się nie zgadzam akurat tu wyjątek)
podał ci listę co warto posłuchać.
Natomiast wypowiedzi w stylu kup to bo ja mam i jest świetne.
To dozbieraj i kup Nad t747 bo ja mam i jest niezły albo jeszcze dozbieraj i kup Pionka lx83 bo jako oszołom na niego choruję i jest prawie świetny.
To jest świetne dla Wicka tamto dla Wacka ty musisz posłuchać żeby się dowiedzieć co jest świetne dla ciebie.
P:lol:zdrawiam
PS
zenobiuszek1
Jak się ma Yamaha do Onkyo dla jednej połowy lepszy jest ten dla drugiej tamten.Musisz posłuchać i samemu zdecydować do której grupki dołączysz.Oczywiście mowa o KD do do stereo to się onkyo całkowicie nie nadaje
 
Ostatnia edycja:
Do góry