Zmiana 42pv80 na 50x60

mst99

New member
Witam serdecznie,
Jako iż moja obecna plazma Panasonic 42pv80 znalazła nowego właściciela, rozglądam się za jej następcą. Nie zależy mi ani na 3d ani na smart. Moim faworytem jest plazma Panasonic 50x60.
Jak się ma jakość obrazu tego TV do PV80? Powodem zmiany jest fakt iż poprzedni model stał się za mały. Jego jakość obrazu była bez zarzutu.
pozdrawiam
 

Galis

New member
Witam.
Przyłączam się do tematu.
Też zamierzam zmienić model 42PV80 na coś 50", podobnej klasy.
Dotychczasowy model, z którego byłem i jestem bardzo zadowolony, dostanie córka do swego pokoju, a ja chciałbym kupić coś większego, ale raczej w cenie około 2000zł.
Chciałbym też raczej pozostać przy plazmie Panasonica.
Mam pytanie, czy obraz w modelu TXP50X60E jest porównywalny z obrazem w modelu 42PV80?
Jaka jest różnica w zastosowanych panelach, czy odbicia w obu modelach są porównywalne czy w nowym modelu odbicia bardziej przeszkadzają?
Do tej pory odbicia jakoś specjalnie mi nie przeszkadzały, nawet w dzień.
Nie wiem jednak, jaki jest ten nowy panel w modelu 50X60.
Proszę o jakieś porady i rzetelne informacje o tym modelu, bo nie jest ich zbyt wiele w sieci.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam wzystkich forumowiczów.
 

mst99

New member
Witam ponownie,
Miałem okazję obejrzeć w akcji model TXP50X60E i porównać do Samsung 51F5000/5500 i powiem tak lepsze wrażenie zrobił na mnie Samsung. W tym panasie matryca po wygaszeniu jest zupelnie szara i TV wyłączony prezentuje się znacznie gorzej niż PV80. Różnicy jakościowej w obrazie raczej nie widzę, tylko ze względu na wielkość odczucia z oglądania są lepsze. Tak więc w porównaniu do 5 letniego Panasa PV80 szału nie ma. Za to seria ST60 jest bajka we wszystkich aspektach. Ale za te model to trochę inna pólka cenowa, ale za to godna jako następca PV80.

pozdrawiam.
 

digitalus

Banned
Witam
W pv80 jest powloka antyrefleksyjna .W x60 nie ma .W sklepie x60 moze prezentowac sie slabo ale poziom czerni w tym telewizorze jest na poziomie plazmy panasonic g30.G30 ma bardzo dobra czern.Mozna o tym przeczytac na polskim i zagranicznym forum.W testach x60 ma bardzo dobre wyniki.Samsung ma znacznie wieksze subpiksele od panasonica i moze to przeszkadzac jesli miales pv80.
x60 ma znacznie lepszy poziom czerni od cx3e.Cx3e tez nie ma filtra ale czern na dobrym poziomie.Zdjecie z kanalu sd
Wiecej zdjec w linku nizej

http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/98343-jaka-plazma-bez-bajerow.html


DSCF4469J_nerahws.JPG
 
Ostatnia edycja:

mst99

New member
Witam serdecznie,
TV Panasonic TXP50X60E zakupiony w dniu dzisiejszym moje wrażenia na szybko:
1. W warunkach wieczornych obraz bez porównania lepszy niż w 42pv80.
2. Przy oświetleniu górnym widać na TV odbicia ale nie przeszkadzają one, ja zmieniłem w pokoju oświetlenie na tylne ( za TV ) i jest obraz rewelacyjny.
3. Wygląd TV matryca jaśniejsza niż w PV80 bo nie ma filtra ale sam TV prezentuje się znacznie lepiej i nowocześniej.
4. Dźwięk w porównaniu do PV80 jest po prostu słaby, głośniki są sporo mniejszej mocy. Ale w przypadku kina domowego nie ma to znaczenia.
5. Przeskok z 42 na 50 porostu WOW, to jest już namiastka niezłej wielkości TV.
6. Mój drugi 42PV80 zagościł w drugim pokoju i mimo tego że ma 5 lat i przebieg prawie 10 tys godzin pewnie jeszcze posłuży trochę czasu.
7. Nie bawiłem się jeszcze dogłębnie ustawieniami obrazu ale na profilu prawdziwe kino po zmniejszeniu kontrastu na 50% jest ok.
8. Panasonic to Panasonic ......

Telewizor podłączony poprzez hdmi do tunera TV SAT. Testowane na kanałach SD i HD.
pozdrawiam i polecam X60 bo to tani i fajny TV.
 

mst99

New member
Witam ponownie,
TV został już dotarty, na dzień dzisiejszy przebieg to 400 godzin.
Niestety zauważyłem następujący problem. Podczas oglądania zarówno z DVBT, USB oraz HDMI występuje problem latających po całym ekranie jasno zielonych kropek. Jest nimi zasiany cały ekran co szczególnie widać na czarnym tle.
Nie wiem co to jest, ale efekt ten jest z lekka irytujący. Na PV80 mimo upływu 5 lat i tysięcy godzin przebiegu efekt taki nie występuje!!!
pozdrawiam
 
Do góry