Złącze HDMI dla Cyfry+

Andrzej1973

New member
Drodzy Forumowicze,

Stałem się posiadaczem LCD JVC 32 X70. Mam kablową TV w Wawce (sieć SPRAY) ale jakośc obrazu w programach TV jest tragiczna.Pomyślałem o Cyfra+ która zapewne w jakimś stopniu polepszyłaby jakośc obrazu. Poszperałem troszkę na forum i dowiedziałem się, że istnieje możliowść zakupu oddzielnego tunera cyfrowego który po primo będzie w przyszłości pozwalał na odbiór HDTV, a obecnie przy połaczeniu tegoż tunera z telewizorem poprzez łącze HDMI znacząco poprawi się obraz CYFRY nawet względem standardowego tunera który dołączają żabojady.
Prosze o pomocna odpwoiedz czy moje powyższe rozumowanie jest właściwe oraz jaki tuner sugerujecie nabyć , aby móc od ręki odbierać Cyfra.
Dziękuje z góry za pomoc w powyższych problemach.
Pozdra.
Andrzej
 

arsenal

Moderator
VIP
Po zakupie własnego tunera do Cyfry+ jakośc będzie oczywiście trochę lepsza ale cudów się nie ma co się spodziewać. Cyfra+ i Polsat to znane w całej europie upychacze kanałów na transponderach. C+ nadaje ich niemal dwa razy więcej niz powinna. Efektem jest pikseloza na ekranie podczas scen z szybkim ruchem na ekranie i obniżona rozdzielczość większości kanałów z braku miejsca.
Mając na uwadze powyższe i co najważniejsze start platformy ITI tej jesieni, gdzie tuner z obsługą HDTV i dyskiem twardym dostaniemy już na starcie trzeba się dobrze zastanowić. Czy jakiekolwiek inwestycje w sprzęt do C+ są opłacalne i czy wogóle opłaca się wykupić abonament. Ceny i obsługa klienta też nie należą do zachęcających.
Ale to tylko moje zdanie na ten temat.
 
Do góry