Zgrzyt z doborem 40" LCD sony

yomi

New member
Robilem sobie analizy sprzetu w dziedzinie 40" no i droga dedukcji wyszlo mi ze KDL-40Z4500 bedzie najlepszy w swojej klasie (chociaz wczesniej zamiescilem podobny topic czy aby EX1 nie jest lepszy od Z4500). Dzis poszedlem drugi raz do Sony Centre w Szczecinie i drugi raz obsluga tego sklepu namawiala mnie na... KDL-40X3000
"Nie wiem czy Pan wie, ale seria "X" jest flagowa seria firmy Sony, zreszta elektronika X3000 jest o niebo lepsza niz Z4500 - z iksie ma pan 9 procesorow obslugujacych wyswietlanie obrazu a w zetce sa tylko 4"
Lekko zdebialem i teraz nie wiem sam co o tym wszystkim sadzic - ekspedient ustawil tv na te same ustawienia, bez zadnych ulepszen i rzeczywiscie X jakby mial troche zywsze kolory. W sumie przy porownaniu bralem 3 tv 40": Z4500, X3000 oraz X4500. Z moich obserwacji wyniklo, ze Z jest lekko ciemniejszy i w tle widac wieksza kaszke niz na pozostalych dwoch - tam drugi plan byl gladszy ( jakby bardziej rozmazany).
Porownujac X4500 do X3000 jednak ten pierwszy byl lekko lepszy w detalach podczas klatki stopu jakiejs prezentacji z Blue-ray'a.
To co bylo dla mnie oczywiste w jednej chwili stalo sie wielkim znakiem zapytania - czy na prawde seria X jest lepsza od serii Z (X3000 jest lepszy od Z4500) ? :hmm: (nie pytam sie o obraz bo sam widzialem, podczas prezentacji ekspedient ustawil na obraz podstawowy bez zadnych wspomagan, a z wypowiedzi czy innych testow wiem ze wspomaganie obrazu w Z4500 dziala znakomicie). Moze sie bardzo myle, ale mam wrazenie jakby sklep chcial sie pozbyc z magazynow starszych modeli.
Prosze o Wasze opinie bo w poniedzialek chcialbym pojsc do sklepu i definitywnie zakupic telewizor.
 

gonzo1961

New member
No to chyba trafiliśmy na tego samego sprzedawcę i do tego samego sklepu. Mnie także polecano serię X3000, jednak kiedy zainteresowałem się serią 46X4500 Pan sprzedawca wyraźnie zmienił ton i zaczął zachwalać właśnie ten model. Również odniosłem takie wrażenie, że chcą się pozbyć starej serii i wciskają klientowi właśnie model serii X3000. Ja dość długo planowałem zakup telewizora i między innymi wybrałem się do Berlina aby pooglądać różne modele telewizorów.
W jednym ze sklepów w Berlinie pobawiłem się modelami 46Z4500 i 46X4500. Sprzedawca był na tyle uprzejmy,że kiedy poprosiłem go aby podłączył sygnał ze zwykłej anteny uczynił to bez żadnego problemu. Porównując modele Z4500 i X4500 według mnie model 46X4500 miał ciut lepszy obraz zarówno w SD jak i po puszczeniu DIVXa. Nie wiem czy wydanie kilku tysięcy więcej za model X4500 jest konieczne ale ja zdecydowałem się właśnie na ten model. Podobnych oględzin dokonałem będąc w MM w Geteborgu. gdzie właśnie leciały jakieś zawody narciarskie i tam także obraz był według mojej oceny lepszy na X4500. Dodam, że tam piloty są umieszczone przy telewizorach i można się bawić dowolnie ustawieniami. Wracając do sklepu SONY w Szczecinie Nie polecam cen na 46X4500 jakie maja na ten telewizor. W Euro AGD ten sam model kosztuje 1800 PLN taniej zamawiając go poprzez internet z odbiorem w sklepie lub w domu. Poza tym istnieje tam możliwośc zakupu na 30 rat 0% (sprawdzone w 100%).
Nie bęcę się upierał że akurat X4500 to cudo - bo ja taki zamówiłem. Musisz sam podjąć decyzję bo moze wcale nie warto do niego dopłacać. W każdym razie według mnie obraz po analogu jest ładniejszy niż na serii Z4500 oczywiście według mnie.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

yomi

New member
Widac nie tylko ja jeden mam wrazenie lekkiego nagabywania na starszy model, ale juz abstrachujac od tego wspominasz kolego model 46", moj problem rozbija sie o model 40" (w wersji 46 X4500 jest zdecydowanie drozszy bo ma inna technologie podswietlenia matrycy). 40X4500 podoba mi sie ale jest drozszy o 1000 PLN niz Z4500 - niby to niewiele ale odrazu chcialem kupic kino domowe za 3 klocki a ze wszystkich chcialbym sie zmiescic w 10.
X3000 odpada, pozostaje tylko pytanie czy warto doplacac do X4500 (czy naprawde elektronika w X jest lepsza niz w Z) i uzyskac troszke jasniejszy/zywy kolor ?
Moze takze ktorys z ekspertow dalby posta z jego opinia ?
 

ortax360

New member
X3000/3500 fakt najsłabszy - obraz , kontrast , czern od modeli W4000/W4500 , Z4500, X4500.

Z4500 odpusciłem jakosc obrazu włsciwie taka sama jak z W4500 . 200HZ działa ,ale widac najlepiej na płytach testowych i to własciwie jedyna zaleta z4500 w por do W4500 . ( wygladu / jakosci dzwięku nie biore pod uwagę /)

X4500 bedzie najlepszy z tej 3. Dlaczego bo daje najwieksze mozliwosci kalibracji obrazu ( obraz zblizony do kinowego) posiada regulacje balansu bieli . RGB oddzielnie dla kazdego koloru . Jest tez DRC daje rade .

W wr. 46/55 mamy podswietlenie led w X4500 a to juz znaczna poprawa czereni , koloru itd.

Wer. 40 cali na sygnale HD x4500 , Z4500 ,W4500 wyswietlają obraz tak samo . Do gier uwazam ,ze najlepiej sprawdzi sie natomist Z4500 . Osoba nie majaca por. w domu nie jest w stanie tak naprawdę stwierdzic jakosci obrazu z tych 3 modeli . W sklepach nie da rady dlaczego jest na forum .


Przy sygnale SD najlepiej sprawuje sie X4500 , ale nie jest to jakas kosmiczna przewaga w por. z4500 czy w4500 .

Zresztą dla mnie jakos sygnału sd nie jest najwazniejsza .

Na koniec Jezeli macie kaske i nie zal wam wydac to X4500 . Jezeli chcecie zaoszczedzic i dalej cieszyc sie bardzo dobrym obrazem to W4500.

Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
Meduza88 nie wiem kogo chcesz w taki sposób przekonać do swojego zdania. "Jedziesz" po Sony zarówno na tym forum jak i na konkurencyjnym, pisząc dosyć ogólnikowo. Wg mnie "...cukierkowy obraz..." to rzecz względna. Ja nie dostrzegłem tego na LCD Sony. W Samsungach i owszem, ale mi to nie przeszkadza i nie uważam tego w tych tv za wadę.
 
Do góry