Zgranie HK AVR 460 z MA RXW-12 - problem

Letkas

New member
Witam, nie wiem czy w dobrym dziale ale problem mam niby z subem.... Próbowałem jużna rózne sposoby ale się poddałem :(
Potrzebuje pomocy
Mianowicie problem mój polega na tym że sub w trybie auto nie wyczuwa właczonego ampli i zwyczaqjnie nie podaje dźwięków. Dopiero jak go ręcznie poprzełączam to zadziała. Jak włączam test EQ to od razu bestia wstaje - ale tak a propos test nie chce przejśc do końca bo krzyczy że nie mam surrondów (mam 2.1) a innej opcji w teście niż 5.1 do wyboru nie ma :evil:
Czy ktoś z szanownych Forumowiczów może mi wytłumaczyć jak prostemu chłopu jak to zrobić? Wódeczkę postawię!!! :mrgreen:
 

Letkas

New member
gadałem dzisiaj z blackninją telefonicznie i powiedział że muszę przejść ten test EZ, ale problem w tym że ten test ma możliwośc wyboru TYLKO 5.1 a ja mam na razie 2.1.... i się w trakcie wysypuje :/ bo szura o brak surround`ów :/
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie wiem na ile bede ci pomocny, bo nie mam takowego amplitunera wiec "za reke" cie nie poprowadze.... no ale pewne zasady powinny byc niezmienne.
skoro subwoofer jest ok i dziala (a tak jest skoro "sie odzywa") wina lezy po stronie ampli a raczej jego ustawien.nie wysyla on poprostu sygnalu na suba. wybacz ,ze zaczynam od sprawy wydawaloby sie banalnej ,jednak wiele juz bylo na forum "nierozwiazywalnych" problemow ,ktore tak naprawde mialy wlasnie banalna przyczyne...
automatycznie ukladu nie skonfigurujesz - to juz wiesz.nie wiem na jakim sygnale wchodzacym testowales sprzet i jaki tryb jest dostepny w amplitunerze jesli nie masz podlaczonego kompletnego ukladu ? tzn. czy jesli podajesz DD 5.1 ,DTS itd. (czyli sygnal z wydzielona sciezka suba) amplituner przetwarza i "rozdziela" na glosniki takowy sygnal czy tez przechodzi w tryb dwukanalowy ?
zacznij od sprawdzenia jak ustawiona jest zwrotnica ? (crossover) sprobuj na probe ustawic wysoko odciecie frontow (najprawdopodobniej masz ustawione "full band"- czyli pelne pasmo), odetnij je najwyzej jak mozesz (pewnie 150 hz), odciecie na subie mozesz tez przestawic przy okazji.sprawdz czy sub sie odezwie- powinien nawet przy sygnale stereo .
 

Letkas

New member
dzięki wszystkim za rady i pomoc! sub w końcu ożył... :)
btw wszystkim polecam tego rwx`a - to co tamała skrzyneczka robi z basem na moich 45 metrach to przechodzi ludzkie pojęcie <lol>
 
Do góry