Zgodność aplikacji TV Remote 2 z Androidem 5.0.2

Heniek12345

New member
Witam.
Od kilku miesięcy korzystałem z aplikacji Panasonic TV Remote 2 na smartfonie Sony Xperia SP z systemem Android 4.3. Aplikacja działała prawidłowo. Mogłem oglądać dostępne programy na smartfonie, zarówno w zakładce Anywhere jak też Swipe&Share.

Kilka dni temu zmieniłem telefon na Xperię Z3 dual z Androidem Lolipop 5.0.2, i niestety przestało działać strumieniowanie programów. Włącza się strzałka pobierania, ale nic się już więcej nie dzieje. Pozostałe funkcje jak chociażby pilot działają prawidłowo.

Czy jest ktoś, kto może używa tej aplikacji na sprzęcie z Lolipopem? Chciałbym się zorientować, czy przyczyną braku strumieniowania jest konflikt sprzętowy, czy brak aktualizacji aplikacji do Androida 5.0.2.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Na Samsungu A5 piękniejszej połowy (Andek 5.0.2) odbiór streamu ogólnie śmiga bez problemu. I z tunerów, i nagranych na HDD. Tzn. tylko w Swipe&Share, Anywhere mój tv niestety nie obsługuje.
Pozdrawiam.
 

Heniek12345

New member
@Stanley Dzięki za informację. Cały czas się zastanawiałem, czy przyczyną nie jest przypadkiem brak aktualizacji aplikacji do współpracy z Androidem 5. Jednak Twoje informacje świadczą, że raczej nie tędy droga.

Pisałam już do suportu Panasonica w tej sprawie, ale na razie otrzymałem standartową poradę resetu telewizora do ustawień fabrycznych i jeżeli to nie pomoże zgłoszenie problemu do serwisu. Z tym się jeszcze wstrzymam, do czasu otrzymania odpowiedzi od suportu Sony, bo do nich też napisałem w tej sprawie. Na odpowiedź będę musiał trochę poczekać, bo akurat mailowy suport Sony działa dość opieszale (już wcześniej miałem z nim styczność).

Póki co przetestowałem aplikację TV Remote 2 na Xperiach SP i L, jak również na Acerze Liquid Z 205 i programy TV na tych telefonach można oglądać bez problemu. Przeglądałem też specyfikacje telefonów i jedyną różnicę jaką zauważyłem z porównaniu do dwóch Xperii to, że z Xperii Z3 wyleciała możliwość odtwarzania plików mpg2, chociaż Acer też nie ma napisane, że może takie pliki odtwarzać.

Natomiast rozszerzenie strumieniowanego pliku z telewizora to: video/vnd.dlna.mpg-tts.
 

Heniek12345

New member
Jeszcze tylko informacyjnie, dwa dni temu Xperia Z3 dual dostała aktualizację do Androida 5.1.1. Po jej zainstalowaniu problem samoistnie zniknął. Strumieniowanie programów DVB-t z telewizora i odtwarzanie nagranych programów na dysk do nagrywania działa prawidłowo, zarówno w sieci domowej jak też z wykorzystaniem TV Anywhere.

Co do mojego pytania w tej sprawie do suportu Sony, to niestety do dzisiaj jakiejkolwiek odpowiedzi z ich strony brak.
 
Do góry