Zginalny 77" OLED TV LG trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2015 roku

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zginalny 77" OLED TV LG trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2015 roku

Kilka dni temu LG uruchomiło pierwsze na świecie zginane telewizory Oled 77".
Model EG 9900 OLED TV według Trusted Reports trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2015 roku.
LG-EG9900-ces-2015-img_assist-400x279.jpg

LG nie ujawniło cen ale przecieki mówią, że będzie to kosztować około 50.000 dolarów.
Modele EG9900 mogą zmieniać się ze stanu płaskiego do zakrzywionego w trybie naciśnięcie jednego przycisku. OLED TV zakrzywiony 4K wykorzystuje nowy filtr antyodblaskowy LG i jest zasilany nowym dziesięciordzeniowym procesorem firmy LG z systemem WebOS 2.0.
OledInfo.
 

bluray

Banned
TOTOLOTEK = 3 x 7,7 mln zł.
Takie wygrane padły w sobotę.

Wtedy bym kupił.

LG daje sygnały:
Będzie drogo za OLED TV.
To ewidentna demonstracja siły LG w sprawie OLED RGB.
To Oni jedyni znają globalne wyniki sprzedażowe.


ps.
Byłem dziś w LEGIONOWIE RTV.
Ceny za 40" mnie zdumiały !
Dziś TV dla "gimbusa 40" to jakieś 1400 pln.
Włącznie z plazmami LG i PANASONIC ! Nówki !!! Pieczątki fabryczne.
To wszak równowartość 14 dniowej wypłaty !


Opowieści na forach o braku plazm to po prostu kłamstwo !
Kłamstwo w celu pobudzeniu sprzedaży LCD.
 
Ostatnia edycja:

JanVid

New member
.... bez obaw pierwsze plazmy w latach 90" ubiegłego wieku też kosztowały po ok. 50 000 PLN .... pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł nie trzeba Toto Lotka lecz cierpliwości :) .... a producent chyba też chce zarabiać i produkować a nie spekulować na cenach :)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
TOTOLOTEK = 3 x 7,7 mln zł.
Takie wygrane padły w sobotę.

Wtedy bym kupił.

LG daje sygnały:
Będzie drogo za OLED TV.
To ewidentna demonstracja siły LG w sprawie OLED RGB.
To Oni jedyni znają globalne wyniki sprzedażowe.


ps.
Byłem dziś w LEGIONOWIE RTV.
Ceny za 40" mnie zdumiały !
Dziś TV dla "gimbusa 40" to jakieś 1400 pln.
Włącznie z plazmami LG i PANASONIC ! Nówki !!! Pieczątki fabryczne.
To wszak równowartość 14 dniowej wypłaty !


Opowieści na forach o braku plazm to po prostu kłamstwo !
Kłamstwo w celu pobudzeniu sprzedaży LCD.
:smile:Taaa to spróbuj kupić nową plazmę Panasonica TX-65VT60 :x 40 cali to się nadaje jako monitor do pc a nie do kina domowego wysokiej klasy.;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak OLED się przyjmie, taki tv za parę latek nie będzie więcej stał jak 20k.
To zginanie tutaj niepotrzebnie zawyża cenę, nie sądzę żebym chciał z tego korzystać, być może przy >110", ale nie przy 77".
Aczkolwiek bajer fajny, przynajmniej mamy wybór.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
pierwsze plazmy w latach 90" ubiegłego wieku też kosztowały po ok. 50 000 :)
Dla ścisłości Philips 42" kosztował 74998 zł. Po kilku tygodniach staniał do 69998 zł i dopiero po wielu miesiącach nowy model wszedł w cenie 50k. Pamiętam bo to ja te pierwsze sztuki sprzedawałem (zazwyczaj znanym osobistościom)
I nawet pierwszym 10-ciu osobom Philips przekazał imienne certyfikaty nabycia.
PS Pewien ówczesny celebryta kupił od razu 2...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mówisz, że za te 3 lata będzie 77" zginany Oled za 5k?
To już teraz możemy się założyć, że tak nie będzie ;)


Też staję do tego zakładu - możemy umówić się tutaj na forum o jakiś np. fajny trunek :) ja podnoszę poprzeczkę nawet za 10 tys nie będzie taki tv za 3 lata... i mówimy o parametrach tego modelu który widnieje w temacie.. a nie jakieś chińskie czy indyjskie "dzieło" ..
 

Piomakusz

New member
Dla ścisłości Philips 42" kosztował 74998 zł. Po kilku tygodniach staniał do 69998 zł i dopiero po wielu miesiącach nowy model wszedł w cenie 50k. Pamiętam bo to ja te pierwsze sztuki sprzedawałem (zazwyczaj znanym osobistościom)
I nawet pierwszym 10-ciu osobom Philips przekazał imienne certyfikaty nabycia.
PS Pewien ówczesny celebryta kupił od razu 2...

A teraz można nówkę plazmę LG 50" kupić już za 1 600 PLN-ów:)
 

JanVid

New member
A teraz można nówkę plazmę LG 50" kupić już za 1 600 PLN-ów:)

... właśnie na tym przykładzie możemy wywnioskować, że na przestrzeni czasu następuje ewolucja ceny np.plazmy 42" z 74998 zł (jaką podał brodacz) do tych 1600 zł za 50" co stanowi 2,14 % wielkości ceny wyjściowej tj. spadek ponad 97,86 %.... czyli kolejny wniosek jest prosty, że z chwilą wprowadzenia OLED-ów 4K do sprzedaży i pojawieniem się na rynku konkurencji wszelkiej maści "chińsko-indyjsko-japońsko-koreańskiej" oraz kolejnym krokiem skoku technologicznego być może 8K to czy koś chce czy nie to proporcjonalnie do linii czasu będzie spadać ich cena, a kiedy zostanie osiągnięta kwota 5k za 77" to trudno na tym etapie jeszcze typować ale chociażby powyższe założenia wskazują na to że bardzo wcześnie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
... właśnie na tym przykładzie możemy wywnioskować, że na przestrzeni czasu następuje ewolucja ceny np.plazmy 42" z 74998 zł (jaką podał brodacz) do tych 1600 zł za 50" co stanowi 2,14 % wielkości ceny wyjściowej tj. spadek ponad 97,86 %.... czyli kolejny wniosek jest prosty, że z chwilą wprowadzenia OLED-ów 4K do sprzedaży i pojawieniem się na rynku konkurencji wszelkiej maści "chińsko-indyjsko-japońsko-koreańskiej" oraz kolejnym krokiem skoku technologicznego być może 8K to czy koś chce czy nie to proporcjonalnie do linii czasu będzie spadać ich cena, a kiedy zostanie osiągnięta kwota 5k za 77" to trudno na tym etapie jeszcze typować ale chociażby powyższe założenia wskazują na to że bardzo wcześnie

Ja powiem Ci szczerze, że to troszkę wg. mnie potrwa, a już nie wspomnę o takich modelach w tym calu ze średniej półki i wyżej.... ja powiem szczerze, że jakby oled 4k w 55 calach z górnej półki (model premium ) kosztował 5 tys za 2-3 lata to już byłoby fajnie...
 

Piomakusz

New member
Ja powiem Ci szczerze, że to troszkę wg. mnie potrwa, a już nie wspomnę o takich modelach w tym calu ze średniej półki i wyżej.... ja powiem szczerze, że jakby oled 4k w 55 calach z górnej półki (model premium ) kosztował 5 tys za 2-3 lata to już byłoby fajnie...

Moim skromnym zdaniem potrwa to troszkę dłużej niż 2-3 lata:)
 

JanVid

New member
Też tak myślę :) chyba że stopa się podniesie Polakom i zaczną więcej kupować,...

.... a zwłaszcza po ostatnich zawieruchach z frankiem ....... stajemy się coraz bardziej bogatszym narodem ..... lecz w wysokości zobowiązań kredytowych, które już przekroczyły wartościowo hipoteki :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
.... a zwłaszcza po ostatnich zawieruchach z frankiem ....... stajemy się coraz bardziej bogatszym narodem ..... lecz w wysokości zobowiązań kredytowych, które już przekroczyły wartościowo hipoteki :)

Dokładnie będziemy więcej dawać bankowi zarobić - w końcu to biedne instytucje jak się posłucha Prezesów tych instytucji..:) i zamiast kasę dawać w gospodarkę to idzie tam gdzie kasy jest dużo...
 
Do góry