Zestw 2.0/2.1 do 5000zł

wit1984

New member
Witam,
Proszę o pomoc w doborze dobrego zestawu 2.0 lub 2.1 (odsłuch muzyki oraz podłączenie do TV). Zestaw powinien mieć radio oraz odtwarzacz CD, Blu-ray nie jest konieczny. Zależy mi na dobrych głośnikach o wysokości max 50cm, będą ustawione na stoliku 30cm nad podłogą (ewentualnie max. 80cm przy ustawieniu bezpośrednio na podłodze), w rozstawie 1,0m. Wstępnie myślałem o kolumnach DALI IKON 2 lub DALI ZENSOR 5. Cena zestawu do 5000zł.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Suma już fajna na jakis zakup. Tylko tak, czy fronty to max. te 80cm ( cięzko o podłogówki z taką wysokością). 1m rozstaw kolumn to też trochę mało. Czy jeżeli kupiłbyś monitory, to nie lepiej je postawić na ładnych standach? Czy w grę wchodzi odtwarzacz sieciowy/multimedialny czy lepiej osobny odtwarzacz BD? Teraz odtwarzacze BD mają dostep do sieci, nawet po WiFi więc stacje radiowe można słuchać z neta. Jakie lubisz brzmienie i jaki posiadasz metraż?
 

wit1984

New member
Powiedzmy, że do wysokości 85cm. Znalazłem jeszcze takie takie głośniki DALI ZENSOR 5. Nie wiem czy znasz? Niestety mały rozstaw wynika z układu pomieszczenia. Pomysł jest taki, żeby telewizor wisiał na ścianie nad głośnikami. Co do odtwarzacza doszedłem do wniosku, że mógłbym poprzestać na DVD, a nawet CD. Co do brzmienia to nie mam wyrobionego gustu, a strefa odsłuchowa będzie wynosić 3 x 4m. Pokój ma 25m2, jednak sprzęt będzie ustawiony równolegle do krótszego boku i dodatkowo przy jednej z bocznych ścian.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiadomo do końca jak ten dźwięk bedzie się rozchodził?, bo inne kolumny bym polecił na 25mkw a inne na 12mkw. Dali fajne kolumienki i warto brać je pod uwagę. Zobacz jeszcze Monitor Audio BX5/BX6. Z podstawkowych jak lubisz dobry bas i dynamikę to Paradigm Monitor Mini v.7. Jeżeli kupisz wzmacniacz stereo to odtwarzacz CD zapewni lepszą jakośc dźwięku nić BD/DVD. Oczywiście jak sluchasz z płyt CD. A masz gdzie odsłuchać kolumn i wzmacniaczy?
 

wit1984

New member
Przelgądnę te kolumny co mi podałeś. Kolumn ZENSOR 5 słuchałem właśnie w rozstawie ok, 1m w sklepie DENONA. Mieszkam w Krakowie i napewno przed zakupem będę chciał posłuchać jak to wszystko gra. Słucham muzyki rockowej właśnie na płytach CD oraz zwykłego radia. Jaki wybrać wzmacniacz stereo oraz odtwarzacz CD ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja też słucham rocka i dobrym wyborem sa kolumny o dobrej dynamice, podobnie zresztą jak wzmacniacze. Do takich rytmów uważam że Paradigm są świetne. O wzmakach już pisałem kilkakrotnie. Mnie przypasował NAD 326, Exposure1010, Music Hall A35.2 i Marantz6004, ale u mnie jeszcze liczyly się wymiary. Na pewno warto ich odsłuchać, tylko Music Hall najniższy model to teraz A15.3. Szkoda, bo z pół roku temu można było nabyć model A15.2 wzmak i CD za psie pieniądze, bo się salony wyzbywały.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak jak pisałem, teraz radio to albo osobny tuner dokupić ( chociaż można zamiast wzmaka amplituner nabyć), lub jakiś odtwarzacz sieciowy. Teraz nawet większość odtwarzaczy stacjonarnych ma mozliwośc połączenia z internetem, zarówno po kablu jak i bezprzewodowo, więc radio internetowe idzie. Jeżeli lubisz radio to ja bym szedl wlaśnie w kierunku internetu, bo masz mnóstwo stacji radiowych pogrupowanych gatunkami i w dobrej jakości, a nie to co ze anten naziemnych gdzie więcej gadają niż muzyki.
 

wit1984

New member
Co kolego powiesz na temat takiego zestawu denona?
Odtwarzacz SACD/CD - DCD-520AE – 800zł
wzmacniacz - PMA-520AE – 800zł
Sieciowy Odtwarzacz Audio - DNP-720AE 1750zł

+ kolumny DALI ZENSOR 5 lub Paradigm Monitor Mini v.7
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie miałem okazji posluchać tych klocków Denona, ale kolumny jak najbardziej ok. Może koledzy coś więcej napiszą o brzmieniu tego wzmacniacza. Najlepiej własnie jak byś to Ty sobie odsłuchał i ocenił, czy brzmienie się podoba czy może szukać czegoś innego?
 
Do góry