Zestawienie KD na ampli Onkyo - 2 pytania

Szimano75

New member
Witam wszystkich forumowiczów i proszę o pomoc w dokonaniu wyboru:
Chciałbym zbudować zestaw KD na bazie ampli Onkyo 576 lub 606. Pokój ok. 18m (3,5m x 5m). Wykorzystanie: filmy dvd i divx - 40%, muzyka (bez ściśle określonych preferencji) - 60%. Zawężam krąg pytań tylko do poniższych tematów:
1. czy odtwarczacz Onkyo 406 będzie dobrym wyborem do w/w ampli (różne opinie na jego temat - dobre oceny w testach co do jego możliwości, ale z drugiej strony - w środku elektronika LG i dość że tak powiem ekonomiczne wykonanie i obudowa, ale podoba mi się jego dopasowanie wizualne do amplitunerów Onkyo oraz nieskomplikowane użytkowanie przez niewielką ilość jego ustawień i prostą obsługę). Czy do wskazanych zastosowań wystarczy ten Onkyo, czy wybrać np. bardziej zaawansowanego Pioneera 610.
2. Druga sprawa - głośniki i tu są dwa ograniczenia - budżet (do 1.400 zł) i jasne klonowe meble w pokoju stąd żona zdecydowała, że głośniki muszą być srebrne. Najbardziej przypadły mi do gustu (ale niestety tylko wizualnie) głośniki Ferguson Mars - nigdzie nie mogę ich odsłuchać. Czy ktoś wie jakie głośniki robi Ferguson i czy mogą one dobrze zagrać z ampli Onkyo? Ze specyfikacji wydaje mi się że są w porządku ale przecież nie tylko parametry tu decydują.
Z góry dziękuję za każdą sugestię w powyższych tematach i pozdrawiam.
 

Fillip83

New member
Ja Ci postaram się odpowiedzieć na pytanie nr 2.
Otóż sam w zeszłym tygodniu kupiłem zestaw KD z głośnikami QQ500 (Onkyo TX-SR 506, DV-SP406, Quadral Quintas 500), spokojnie mieścisz się cenowo i występują one w obudowowie bukowej (jasnej) z srebrnymi maskownicami. Poszukaj na forum, głośniki zbierają naprawdę dobre opinie w swojej kategorii cenowej.
Poszukaj na allegro, są te głosniki w konfiguracjach 5.1. i 5.0. Niestety z uwagi na zby małą ilość postów nie mogę ci wkleić linka.

Pozdrawiam
 

Szimano75

New member
Dzięki za podpowiedź. Rozważałem też te Quadrale ale w tym jasnym kolorze też odpadają - meble + głośniki w takim samym lub zbliżonym kolorze spowodują przesyt tego jasnego klonu/buku i aż zrobi się od tego mdło w pokoju. Tylko srebrne głośniki - widziałem jeszcze niezadrogie i srebrne Rubicony. Może któreś z nich by mogły być, chociaż nie wyglądają tak dobrze jak Fergusony.

Dobra, narazie odpuszczam kwestię głośników bo widzę, że muszę dozbierać kasę i pomyśleć nad jakimiś lepszymi głośnikami np. Jamo.
A co z tym odtwarzaczem Onkyo 406 - proszę jego użytkowników o jakieś opinie jak się sprawuje, bo nie wiem czy warto go kupić, czy może za podobną kasę nabyć Pionka 610.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry