Zestaw stereo

adso2009

New member
Witam
Jak każdy szukam zestawu stereo dla siebie. Zestawu na dłużej.
Koniecznie nowy sprzęt.
Do 5000 zł - ale im mniej wydam tym lepiej.
Muzyka - zróżnicowana, powiedzmy, że oczekuję czego co zagra bardzo dobrze niezależnie od gatunku muzyki.
Pomieszczenie 20 m2

No i tak. Po przeglądnięciu wpadły mi w oko 2 głośniki:
boston acoustic a360
jbl studio 290

Co o nich uważacie? Który lepszy?

Podobno warto "napędzić" je amplitunerem stereo:
harman kardon 3770

czy warto?

zapomniałem dodać: potrzebuje wejścia optycznego, gdyż muzyki słucham z tv lub komputera, no i wejście aux czy usb pod odtwarzacz mp3. Nie lubię płyt wię słucham tylko w ten sposób

Jakie są wasze propozycje? Wypowiedzcie się co do mojej propozycji.
Z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie,
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Jedna i druga opcja bardzo ok.
Zamiast 290 moze lepiej 280?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adso2009

New member
Czyli harman kardon 3770 i boston acoustic a360 lub jbl studio 290 dadzą radę i będę zadowolony?
290 trochę większe, bardziej przypadły mi do gustu
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Na taki metraż moga przytloczyc basem.
Idz do jakiegos salonu audio i posluchaj w pierwszej kolejnosci.

O ceny pytaj Blackninja - ma naprawde niskie i polska dystrybucja.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na ten metraż Studio 280 wystarczą. Przed zakupem oczywiście odsłuchaj i porównaj do Bostonów. To tez fajne kolumny.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeszcze pytanie czego słuchasz...
I jedne i drugie kolumny są dobre, basu w nich nie braknie, Bostony wg. mnie bardziej wyważone, natomiast lubią jak mocniej odkręci się w nich gałkę głośności.
Pamiętaj o tym przy odsłuchu, ten typ tak ma.
 

adso2009

New member
Tak jak pisałem wcześniej, potrafię słuchać wszystkiego. Od muzyki klasycznej, dajmy na to cztery pory roku, poprzez cybergoth, disco polo, powermetal, aż do hip hopu.
Nie mam możliwości odsłuchu, więc chę się zdać na Wasze doświadczenie, choć wiem, że nawet najlepsza wypowiedź nie zastąpi posłuchania :)
Chciałbym aby kolumny grały dobrze przy każdej muzyce, a co najważniejsze lubię gdy nie muszę podkręcać głośności a kolumny od razu grają mocno i wyraziście. Lubię słuchać raczej ciszej. Jednak dźwięk musi już wtedy być mocny, "otulać", ale zapas mocy mile widziany.
Pozdrawiam
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Na 20m to 280, ja mam 22m i 280 wystarczaja. 290 to jest ogromna kolumna 27cm szerokosci i 1,20m wysokosci.
Jesli ma być amplituner to poza Harmanem sprawdz Yamahe RN500. JBLe graja bardzo rowno i z cieplym Harmanem moze być za ponuro a Yamaha je ladnie ożywi i doda dynamiki.
 

venom200

Member
Ja na 20 m2 zainwestował bym w jakieś dobre podstawki ja sam miałem podłogowe MA RX8 i zamieniłem na Kef R300 i jest lepiej, a potęga dzwieku wcale nie mniejsza.
Pomyśl o tym, ja wiem że ograniczeniem jest tutaj budżet ale opcja warta zastanowienia na pewno
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wchodzisz w danego użytkownika, przestawiasz na zakładkę kontakt i masz tam wiadomość prywatną. Lub wchodzisz w Swoje wiadomości prywatne (prawy górny róg) i potem po lewo będziesz miał : "napisz nową wiadomość".
 
Do góry