Zestaw stereo - zmiana amplitunera

roman_tyk

New member
Panowie co lepiej zagra w pomieszczeniu 25m2 muzyka przeróżna, źródło mp3, kolumny podlogowe siesta:

1. Yamaha rx-797 + tonsil siesta (taki zestaw aktualnie mam)
2. Onkyo TX-8050 + tonsil siesta
3. Yamaha R-N500 + tonsil siesta
4. a moze jakis HK3490?

Mysle nad reorganizacja sprzetu, jestem w stanie zmienic tez kolumny. Ostatnio byla dobra oferta uzywanych Tannoy 6DCT. Prosze o rade.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Jeżeli źródło muzyki z mp3, to żaden z tych ampli ani inny wzmacniacz nie zagra dobrze.
Ja wybrał bym Yamaha RN500, ale jak piszę wyżej, wszystkie te ampli obnażają - podaną niską jakośc dźwięku.
 

roman_tyk

New member
tez tak slyszalem, bardziej chodzi mi o dobry amplituner stereo, ktory dalby rade lepszym kolumnom niz Siesta oraz mialby funkcje DLNAA /internet.
 

Henry

Active member
Bez reklam
A na to pytanie, także musisz sam sobie odpowiedzieć na odsłuchach, wybrałeś kilka modeli i teraz nie pozostaje nic innego jak porównać.
Możesz dorzucić dodatkowo nowy model Onky 8051 oraz Harmana HK3700 i 3770, ten ostatni, to też nowy model.
 

SDman

Banned
tez tak slyszalem, bardziej chodzi mi o dobry amplituner stereo, ktory dalby rade lepszym kolumnom niz Siesta oraz mialby funkcje DLNAA /internet.

Witam,
Cocktail Audio X30 ma 2x50W wszystkie bajery świata z najlepszym czyli zrzucaniem
CD na wewnętrzny dysk. Jak posłuchasz go z Usherami serii N6300 lub wyżej zakup gwarantowany.

PS.
Jest w tej chwili na "bezvaciu"

Pozdr.
 

roman_tyk

New member
witam ponownie, uzywany onkyo tx-8050 dzis dotarl do mnie.
Pierwsze wrazenia po przesiadce z yamahy rx-797 mizerne, dzwiek bez pazura, mocno plaski. Po paru godzinach grania bylo juz lepiej, aczkolwiek temu sprzetowi duzo brakuje do yamahy no chyba ze slon nadepnal mi na ucho :) albo ten amplituner potrzebuje lepszych kolumn...
 

SDman

Banned
witam ponownie, uzywany onkyo tx-8050 dzis dotarl do mnie.
Pierwsze wrazenia po przesiadce z yamahy rx-797 mizerne, dzwiek bez pazura, mocno plaski. Po paru godzinach grania bylo juz lepiej, aczkolwiek temu sprzetowi duzo brakuje do yamahy no chyba ze slon nadepnal mi na ucho :) albo ten amplituner potrzebuje lepszych kolumn...

Witam,
nic nie pomogą lepsze kolumny, pisałem o nim sporo wcześniej, kolega, który z nim
przyjechał na testy, dwa razy sprawdzał czy aby mono nie jest wciśnięte -nie było !

Pozdr.
 

roman_tyk

New member
Witam,
nic nie pomogą lepsze kolumny, pisałem o nim sporo wcześniej, kolega, który z nim
przyjechał na testy, dwa razy sprawdzał czy aby mono nie jest wciśnięte -nie było !

Pozdr.



Mozna bylo sie tego niestety spodziewać, skoro caly klocek kosztuje 2kzl a ma w sobie internety, napstery, wzmacniacz, radio, dlna, usb i inne ficzery....:-(
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Onkyo tez ma taki charakter grania - zimno, sterylnie i ostro. RX797 to jeszcze stara dobra szkola Yamahy - po co go zmieniac? Druga sprawa, amplituner stereo wlasnie przez te wszystkie bajery na pokladzie gra gorzej niż wzmacniacz za ta sama cene. Obecnie najlepiej grajacym amplitunerem stereo jest HK 3770 - sluchalem go i bylem pod wrazeniem, nie odstaje od wzmacniaczy za 1500zl.
 
Ostatnia edycja:
Do góry