Zestaw stereo za 3-4 tysiące zł.

Ancia

New member
Witam, odrazu uprzedzam, że jestem kompletnie zielona w temacie:) Poszukuję jakiegoś dobrego zestawu w cenie 3000-4000zł. Mój brat ma zestaw Harman Kardon z trzema małymi głośnikami, 2 większe oraz duży subwoofer i muszę przyznać, że gra to znakomicie i czegoś takiego szukam, czyli krystaliczny głos plus dobre basy:) Czy coś takiego się nada i będzie ładnie grało? Pozdrawiam;)

allegro.pl/harman-kardon-hk-3390-blu-ray-3d-jbl-wroclaw-i4313499402.html]Harman Kardon HK 3390 + Blu-ray 3D + JBL WROCŁAW
 

Ancia

New member
Nie wiem jak lepiej, ale chyba wzmacniacz, głośniki i cdplayer może też to być kino domowe i najlepiej bym się trzymała bliżej tych 3000zł, ponieważ na tv dużo poszło:)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Napisz kilka słów jak duże masz pomieszczenie, w którym ten zestaw miałby stać, jakie masz preferencje muzyczne... wtedy łatwiej będzie coś odpowiedniego zaproponować.

Jeśli jesteś nastawiona na sprzęt Harman Kardon, to proponuję kontakt z Blackninja ( to taki nasz forumowy magik cenowy :) ). Lepszych cen chyba nigdzie indziej nie dostaniesz na produkty tej marki, a do tego pewnie poleci ci coś odpowiedniego.
 

Ancia

New member
Pomieszczenie to ma ok 25m2, z tego co się dowiedziałam od mężczyzny od którego kupiłam dom, to ma on poprowadzone 5 kabli na głośniki od miejsca gdzie stoi TV wiec system 5.0 czy jak to się zwie może być. Uwielbiam oglądać koncerty i czuć się jak na żywo typu Guns N Roses, Queen czy Joe Satriani. Dodatkowo wiadomo jak przyjdą goście to zapuszczę Gipsy Kings czy jakieś starocie:p Generalnie to chodzi mi, żeby bas był dobrze odczuwalny(wiadomo nie chcę dudnienia, a przyjemne wibracje;)) oraz czysty głos. Nie wiem co jeszcze mogę napisać, u brata jak mi kiedyś puścił film Top Gun w blue rayu to miałam cały czas ciary tak otaczał mnie ten dzwięk i zdumiewała jakość, lecz niestety podobno nie można już dostać tego zestawu harmana, a i brat czasu nie ma by mi pomóc. Mogę ewentualnie dowiedzieć się jaki to model i pomoglibyście mi znaleźć coś podobnego. Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dowiedz się jaki brat ma zestaw wtedy będzie łatwiej. Z tego co pisałaś w pierwszym poście brat na zestaw kina domowego, a Ty planujesz stereo? Bo podany przez Ciebie amplituner (3390) jest własnie stereo. Ewentualnie możesz podłączyć pod niego suba. Harman i JBL dobrze się ze sobą zgrywają. ES80 zapewnią mocne koncertowe brzmienie. HK natomiast jest łagodniejszy (równiejszy) i dobrze się uzupełniają.
 

Ancia

New member
Dowiedz się jaki brat ma zestaw wtedy będzie łatwiej. Z tego co pisałaś w pierwszym poście brat na zestaw kina domowego, a Ty planujesz stereo? Bo podany przez Ciebie amplituner (3390) jest własnie stereo. Ewentualnie możesz podłączyć pod niego suba. Harman i JBL dobrze się ze sobą zgrywają. ES80 zapewnią mocne koncertowe brzmienie. HK natomiast jest łagodniejszy (równiejszy) i dobrze się uzupełniają.

harman kardon avr 155 + sklep.rms.pl/harman-kardon-hkts-16-hkts16-zestaw-glosnikow-z-subwooferem-5-1-2

to będzie najprawdopodobniej ten zestaw jedynie subwoofer ma oznaczenie HKTS 11 a tutaj jest 16

Takie coś mogłoby być tylko tak jak pisałam wyżej jednak zależy mi na układzie 5.0 czy da się do tego dokupić te małe głośniczki?

Zacznij od frontów stereo ale amplituner już kina domowego i do tego blu.

Harman AVR 161 + BDT30 + JBL Studio 270 :)

Takie coś mogłoby być tylko jednak zależałoby mi na układzie 5.0 czy da się do tego dokupić jakieś te małe głośniczki?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Da się ale kończy się budżet. Można też zacząć od zakupu małych a jak przyjdzie ochota na resztę stereo to dokupi się lepsze fronty Studio 270.

W 3000 mieścisz się z lepszym zestawem 5,1 "AVR151+HKTS35BQ".
 

Ancia

New member
Z tego ci widzę to taki zestaw ponad 3,500 więc to trochę za dużo. A jeżeli można spytać to ile trzeba by "kiedyś" dołożyć do tych 3 małych głosniczków:)?

Przepraszam jeszcze, że tak truję, ale tutaj chyba nie ma odtwrzacza cd/dvd czy może być zatem jakiś tani do tego odtwarzacz typu philips czy sony?

Brat powiedział, żebym wzieła takie coś i będę zadowolona

mediamarkt.pl/kino-domowe-harman-kardon-bds-700-htfs-2bq,id-818501

Czy będzie takie coś ładnie grało, podobnie jak to brata?

Przepraszam, że tak truję i dziękuję bardzo za pomoc!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli słuchałaś u brata HKTS i Ci się podobało to możesz iść z tą stronę. Choć ja ze względu na to, że dużo słucham muzyki wolałbym proponowany przez BN Harman AVR 161+BDT30+JBL Studio 270. Jak dozbierasz kasy dokupisz Sobie centralnego, tylne i suba i będzie super zestaw.
 

eddielublin

New member
Po pierwsze jak blackninja mówi ze zestaw kosztuje poniżej 3 tys. to mówi bo wie :)
Po drugie zakładasz wątek pod tytułem "zestaw stereo za 3-4tys." a wklejasz linki do plastikowych "wszystkomajacych" zestawów KD
Po trzecie z tego zestawu z MM to w słuchaniu muzyki delikatnie mówiąc szału nie będzie ani w stereo ani w 5.1 bo pomieszczenie dość spore
Po czwarte jako forumowy konserwatysta twierdzę, ze do muzyki to tylko stereo. Innymi słowy zamiast miernego KD lepszy zestaw stereo...
Po piąte to najlepiej udaj się do MM i posłuchaj co takie zestawy oferują w kwestii dźwięku. Warunki co prawda odbiegające od domowych ale zawsze jakieś pierwsze wrażenie będzie...
 

Ancia

New member
Ok w takim układzie wezmę ten zestaw z kolumnami JBL, dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)

A jeszcze chciałabym zapytać czy jeżeli kupię do tego jakieś dvd sony czy philips za 300-400 złotych to będzie jakość nadal dobra czy musi być ten odtwrzacz BDT30, żeby ładnie grało?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

TheGodfather

New member
Witam,

Nie będę zakładać nowego tematu, podłączę się pod ten.

Otóż, tak samo szukam zestawu stereo. Jakieś półtora roku temu kupiłem KD Panasonic sc-btt195e, przy filmach spisuje się moim zdaniem świetnie, przy muzyce czegoś mi brakuje.

Teraz przyszła taka pora, że filmów oraz telewizji prawie wcale nie oglądam, więc szukam porządnego sprzętu do odsłuchiwania każdej muzyki.

Widziałem, że Blackninja zaproponował BN Harman AVR 161+BDT30+JBL Studio 270.

Czy ten odtwarzacz bluray mogę zastąpić tym swoim z panasonica?

Oczywiście śmiem zapytać czy taki zestaw będzie grać lepiej niż moje KD? :)

Pozdrawiam!
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno zagra lepiej. Ale jeśli sprzęt na służyć głównie do muzyki to zdecydowanie lepiej zagra wzmacniacz stereo.
 

bobbaniak

New member
Dołączam się do pytania o Blu-Ray’a Harman/Kardon BDT-30 MKII.
Warty jest wydania ~1100zł?
Czy bezproblemowo (tak jak np. sprzęt LG) czyta wszystkie formaty video i jest możliwość konfiguracji napisów?
...czy może lepiej kupić wspomniane LG (np. BP640) i podłączyć go optykiem...

Co do DLNA, to nie pytam, bo niespotkałem się jeszcze z dobrym działaniem plików (full)HD i napisów...

Dla mnie za BDT-30 MKII przemawia fakt, że jest dopasowany wizualnie do HK3770, ale jeśli zawiedzie jako odtwarazcz BR, to niestety...
 
Ostatnia edycja:

bartfine

Member
kup sobie nad 356 uzywke na necie 2000zl i taga harmony płatnym f 100 v2 2100zl i moim zdaniem za tą cenę nieznajdziesz nic lepszego ja mam po długich poszukiwaniach i nic więcej nie chce bo budżet nie puszcza a resztę czyli cd dokupić później a narazie na DVD posłuchasz też. to tylko moje zdanie ale wiem ze niepozalujesz
 

TheGodfather

New member
Standardowo nie zakładając nowego tematu, przygotowuję się do kupna sprzętu. Słucham prawie wszystkiego, lubię mieć głęboki bass oraz krystaliczny dźwięk. Wszystko oprócz widzów vivy.

Zainteresowały mnie takie oto zestawy:

PIONEER A-30 K + N-50 + JAMO S 606

MARANTZ PM5004 + CD5004 + MAGNAT 2002

PIONEER A-20 K + PD-10 + MAGNAT 2000

Szukałem czegoś z harmanem, może macie jakieś pomysły?
 
Do góry