Zestaw Stereo - Yamaha vs Cambridge Audio

apples

New member
C:\Users\Piotrek\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\clip_image001.gif
Brawo, brawo, brawo! Przede wszystkim za ilość sprzętu odsłuchanego.
Trochę głowa boli i dostało mi się od córki bo czekała pod drzwiami chwilę ale warto było
A następnie za Swans Diva 4.2. Cóż za ciekawe odkrycie. Mówiłeś że nie boisz się wykroczyć poza powszechnie znane marki i tak też uczyniłeś
C:\Users\Piotrek\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\clip_image003.gif
Aż sobie poczytałem o nich. Nie powiem, ale mam ochotę się umówić na odsłuch ich w w-wie. Zaciekawiłeś mnie
C:\Users\Piotrek\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\clip_image003.gif
Jak to zrobisz napisz jak Ty je odbierasz. Dla mnie tak jak napisałem - rewelacja. Wszystko na swoim miejscu.
Co do ich wyglądu - są bardzo eleganckie. Ja uważam że są ładne, nie powstydziłbym się ich w salonie. Pięknie wyglądają tutaj: Swans Speakers Photos by jprueschh | Photobucket.
To prawda ... bardzo eleganckie i naprawdę dobrze wykonane ale stylowo trochę odbiegają od mojego starego stylu w pokoju.


Na moj gust wyglad super i jesli sa wykonane tak jak to wyglada na zdjeciach to bomba.Pozdr.
Wykonanie również super. Problematyczne dla sprzedawców jest ich podłączanie bo jak zauważyliście kable wchodzą pod spód. W mieszkaniu natomiast super ponieważ kable nie wiszą zza kolumn tylko leża na podłodze.
 

apples

New member
Zapomniałem o najważniejszym ... CENA

Koszt kolumn Swans Diva 4.2 to około 5tys., a Monitor Audio BX6 około 3tys. Przekonałem się na własnej skórze, że droższy sprzęt zagra lepiej ale między klockami w podobnej cenie również są różnice. Planowałem wydać około 6tys. a zrobiło się około 9tys. Nie mnie jednak warto dołożyć i cieszyć się lepszym dźwiękiem ... jeśli jest z czego dołożyć. Cambridge + Swans Diva jak na moje potrzeby i słuch to rewelacyjnie grający sprzęt. Jeśli nie ustukam na ten zestaw to chyba nie kupię nic tańszego bo wiem, że będę cały czas szukał tego co usłyszałem w Cambridge + Swans Diva. Podjadę jeszcze raz odsłuchać Rotel RA-12 + Rotel RCD-12 + B&W 684 i Cambridge Audio AZUR 651C+ Cambridge Audio 651A + Swans Diva 4.2 aby podjąć decyzję. Potem przeliczę jeszcze czy mnie stać.

Eric Clapton - Layla na każdym z klocków brzmiał inaczej. Na Cambridge usłyszałem tego Claptona i tą gitarę którego chciałem wcześniej usłyszeć odsłuchując innych zestawów.

Może macie jeszcze jakieś propozycje?
 

gonzo2000

New member
Na tym to powinno polegać ,że jednemu MA BX gra spójnie inna osoba uważa ,że zamulone brzmienie ,kupuj to co spodobało Ci się , ale to dowodzi iż nie ma panaceum na tzw. dobre brzmienie , jak to odsłuch weryfikuje .
Jak kolumny grają dobrze z CA to i wygląd zaakceptujesz .
 

apples

New member
Odpowiedziałeś sobie sam na te pytanie
Faktycznie.

Muszę dorwać wzmacniacz Rotela i podłączyć pod Swans Diva.

teraz z CA musisz odsłuchać RX8.
O NIE :grin: Budżet naciągnąłem i tak już dużo. Za chwilę będzie posłuchaj tych, a potem tamtych i tak zrobi się na wstępie 25tys. :grin:

Jak kolumny grają dobrze z CA to i wygląd zaakceptujesz .
Pomału akceptuje :grin:
 

apples

New member
Monitor Audio RX8 - sztuka od 2995,00 zł. Swans Diva 4.2F - para 5042.00 zł


Chyba jednak są :?:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

apples

New member
Napisałem.


Myślisz, że Monitor Audio RX8 zagra lepiej od Swans Diva 4.2F ?


Jak mają się do nich Bowers & Wilkins 684 ?
 
Ostatnia edycja:

apples

New member
Słuchałem BX6 i te niestety wypadły blado przy Swans - wiem inna pólka cenowa. Ciekawe jak grają RX8 i jaka jest różnica do BX6.
 
Ostatnia edycja:

apples

New member
Oczywiście ... pomyliłem się. :oops:
Ciekawe jak wypadnie Cambridge Audio AZUR 651C+ Cambridge Audio 651A z RX8
Jakieś inne klocki podstawić do odsłuchu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mec05

New member
Oczywiście ... pomyliłem się. :oops:
Ciekawe jak wypadnie Cambridge Audio AZUR 651C+ Cambridge Audio 651A z RX8
Jakieś inne klocki podstawić do odsłuchu?
I jak kolego słuchało się tego zestawu? Moim faworytem też są RX8 i we wtorek będę robić odsłuch z różnymi wzmacniaczami to się podzielę opinią.
 

apples

New member
Niestety brak czasu i temat stereo wisi w powietrzu. Niebawem może trochę się ogarnę i podjadę odsłuchać. Może Ty już odsłuchałeś i możesz podzielić się wrażeniami?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

terrago

New member
Troche odkopie temat ale moze komus sie przyda.
Mam w domu dwa wzmacniacze ktore porownalem:
- Cambridge Audio Azur 651 A
- Yamaha A-S 700

Oba podpinalem do kolumn Jbl E60 i muzyka odtwarzana z Dvd rekordera Sony ( nie bijcie! Cd Marantza nie zdazyl na test), kable Oehlbach.

Nie mam doswiadczenia w ocenie dzwieku, postaRam sie jakos to opisac.

A-S 700 ma troche wiecej basu (reg. bas/treble posrodku), gora wyrazna rowniez ale srodek troche mniej slyszalny. Wokal mam wrazenie ze dalej od sluchacza. Regulacja bas/treble ma szerszy zakres niz w CA 651 ktory z kolei gra przejrzysciej a dol, srodek i gora za dobrze zbalansowane. Wokal jakby blizej mnie.
W Yamasze nie ma zaslepek na zacisku zeby bananowych wtykow uzyc, trzebaby rznac w plastiku.
Porownywalem jeszcze stereo w moim AV Onkyo 503E ale szybko mi sie odechcialo. Nie spodIewalem sie az takiej poprawy dzwieku. Ciekaw jestem czy zauwaze poprawe odsluchujac CD z Marantza 5004...
 

RalfHD

Banned
Troche odkopie temat ale moze komus sie przyda.
Mam w domu dwa wzmacniacze ktore porownalem:
- Cambridge Audio Azur 651 A
- Yamaha A-S 700

Oba podpinalem do kolumn Jbl E60 i muzyka odtwarzana z Dvd rekordera Sony ( nie bijcie! Cd Marantza nie zdazyl na test), kable Oehlbach.

Nie mam doswiadczenia w ocenie dzwieku, postaRam sie jakos to opisac.

A-S 700 ma troche wiecej basu (reg. bas/treble posrodku), gora wyrazna rowniez ale srodek troche mniej slyszalny. Wokal mam wrazenie ze dalej od sluchacza. Regulacja bas/treble ma szerszy zakres niz w CA 651 ktory z kolei gra przejrzysciej a dol, srodek i gora za dobrze zbalansowane. Wokal jakby blizej mnie.
W Yamasze nie ma zaslepek na zacisku zeby bananowych wtykow uzyc, trzebaby rznac w plastiku.
Porownywalem jeszcze stereo w moim AV Onkyo 503E ale szybko mi sie odechcialo. Nie spodIewalem sie az takiej poprawy dzwieku. Ciekaw jestem czy zauwaze poprawe odsluchujac CD z Marantza 5004...

Dzień dobry, porównanie bezwartościowe, źródło przede wszystkim.

Pozdrowienia.
===================================
 
Do góry