Zestaw Stereo - Yamaha vs Cambridge Audio

gonzo2000

New member
Yamaha AS-700+Monitor Audio BX6 ,dokładnie na pewno będzie więcej dynamiki łącznie z basem ,niż w podstawowym modelu CA typu topaz ,ale warto posłuchać również CA ,żeby mieć porównanie - punkt odniesienia .
 

apples

New member
Lowkey, gonzo2000 Dziękuje :)

Umówię się na odsłuch i będę chciał posłuchać CA Topaz SR 10, CA Azur 650C, NAD C326 BEE, Yamaha A-S700 i R-S700 z kolumnami Monitor Audio BX6 i KEF Q5.

Dochodzę do wniosku, że cobym nie kupił to i tak będzie niedosyt. Im więcej czytam to apetyt rośnie i zwiększam kasę na sprzęt co zaczyna robić się niebezpieczne :) Zaczynałem od 3tys., potem było 6tys., a teraz oglądam już za 8tys. - obłęd. Zobaczę po odsłuchu jakie są różnice w dźwięku z poszczególnych klocków i jeśli nie będzie kolosalna różnica to chyba zdecyduję się na Yamahe R-S700 jako kompromis i dla ostudzenia emocji. Jeśli uznam za jakiś czas, że jednak nie jest to co mnie zadowala (nie jestem wymagający) to sprzedam i kupię coś innego.
 

gonzo2000

New member
Podziel się wrażeniami po odsłuchu , ale 8 tyś to już można kupić -złożyć zestaw stereo na prawdę klasowy ,możesz będziesz miał okazję wzmacniaczy denona posłuchać np. PMA 720AE myślę że przy Twoich preferencjach muzycznych warto go uwzględnić , owocnych odsłuchów .
 

apples

New member
Podziel się wrażeniami po odsłuchu ,
Na pewno to zrobię. :)
ale 8 tyś to już można kupić -złożyć zestaw stereo na prawdę klasowy
Dlatego napisałem obłęd. Za chwilę zacznę oglądać droższy, a generalnie nie chce wydać więcej niż około 6tys. z kolumnami ... są inne wydatki :) Dodatkowo zależy mi na radiu, więc wybierając sam wzmacniacz musiałbym dokupić tuner. Ostatnio podobne dylematy z wyborem lustrzanki i obiektywów ... tu już decyzja zapadła ... uff :)
,możesz będziesz miał okazję wzmacniaczy denona posłuchać np. PMA 720AE myślę że przy Twoich preferencjach muzycznych warto go uwzględnić , owocnych odsłuchów .
Z tego co pamiętam to stał na półce. Na odsłuch umówię się w Gdyni w sklepie Albatros i jeśli będą mieć cierpliwość do mnie to będę chciał odsłuchać wszystkie wymienione wyżej.


P.S. Z tym Denonem trochę mi namieszałeś bo ma gniazdo PRE OUT ... hym
 
Ostatnia edycja:

gonzo2000

New member
pre-out jest raczej w av do kina , co najwyżej w wzmacniaczu możesz mieć gniazdo rozdzielające przedwzmacniacz ( pre-amp) od końcówki mocy to tak w woli ścisłości ,ale Ciebie te gniazda nie powinny interesować , zaproponowałem Ci w sensie sprawdzenia ,czy takie brzmienie będzie Ci odpowiadać bo to jest najważniejsze - kryterium .
powodzenia
 

apples

New member
pre-out jest raczej w av do kina , co najwyżej w wzmacniaczu możesz mieć gniazdo rozdzielające przedwzmacniacz ( pre-amp) od końcówki mocy to tak w woli ścisłości
Dzięki za wytłumaczenie.
,ale Ciebie te gniazda nie powinny interesować , zaproponowałem Ci w sensie sprawdzenia ,czy takie brzmienie będzie Ci odpowiadać bo to jest najważniejsze - kryterium .
powodzenia
Opcja może rozbudowania do KD. :)
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
albo jak myslisz o rozszerzeniu do kina to pomyśl o azur 551r - optymalne rozwiązanie jeśli chodzi o połaczenie świetnego stereo i kina domowego.
fakt że trzeba odkrecić troszke ze względu na naprawdę mocny transformator żeby grało i nie wali basem jak vw golf w koziej wólce ale jest moc i dynamika, poczujesz soczysty i mięsisty dzwięk a jak masz jeszcze wersje koncertów dts to już pełne majty :popcorn::blagam:
 

gonzo2000

New member
DOMEL9@ CA Azur jest mocny i posiada solidny zasilacz tylko to są " jasno grające "urządzenia nie każdy lubi jasny dźwięk no i kwestia dobrania kolumn raczej nie jasnych .
 

Lowkey

New member
Z tego co czytam, to koledze podejdzie Yamaha RX-797, ciężko już dorwać, ale bije nowsza wersję nieco i zadowolenie w brew pozorom jest dosadne, elo!
 

WiTT

New member
Bez reklam
tak szukam i dodaję.. i mi nie wychodzi te 6400 za ten komplet, bo CD ok.2,5, wzmak ok. 1,5 i kolumna ok.2 (za szt.). Ja coś źle liczę?

Co do propozycji, to IMHO chyba lepiej jest kupić droższy sprzęt (wzmak + transport) od kolumn niż na odwrót. Bo jak słabszy sprzęt wyciśnie co najlepsze z kolumn? Ale ja tam na opak wiele rzeczy robię to może i tu tak zrobiłem ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przeważnie kupuje się lepsze kolumny niż elektronikę, albo przynajmniej w tej samej granicy cenowej, bo kolumny mają największy wpływ na jakość brzmienia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

apples

New member
tak szukam i dodaję.. i mi nie wychodzi te 6400 za ten komplet, bo CD ok.2,5, wzmak ok. 1,5 i kolumna ok.2 (za szt.). Ja coś źle liczę?
Dobrze liczysz :) ale to jest promocja :) Dokładna cena zestawu to 6499zł - transport gratis.
Co do propozycji, to IMHO chyba lepiej jest kupić droższy sprzęt (wzmak + transport) od kolumn niż na odwrót. Bo jak słabszy sprzęt wyciśnie co najlepsze z kolumn? Ale ja tam na opak wiele rzeczy robię to może i tu tak zrobiłem
Mocy mu nie brakuje ... chyba że jest inaczej = 2 x 100W przy 8 ohms. Drogi nie znaczy lepszy, a tańszy nie znaczy gorszy. Mi droższy sprzęt do szpanu nie jest potrzebny. :) Ma dobrze grać, a firma może nazywać się nawet … perskie oko :) Z doświadczenia wiem, że średnia pólka mnie zadawała i służy długie lata.

Przeważnie kupuje się lepsze kolumny niż elektronikę, albo przynajmniej w tej samej granicy cenowej, bo kolumny mają największy wpływ na jakość brzmienia.
Dokładnie ... wszędzie tak czytam. :)

YAMAHA+B and W moze byc za jasno i za ostro .Nie kupuj w ciemno.Pozdr.
Dzięki za wyczulenie. Umówię się może na wtorek na odsłuch. Jak będzie OK to biorę.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Apples, tylko fajnie przed odsuchem jakby ci skalibrowali ten ampli, bo czasami po kalibracji jest diametralna różnica w dźwięku. Jak Onkyo podłaczyłem na sucho to lipa przez duże "L", ale po kalibracji to w kinie miód przez duże "M":) Jak odsłuchujesz wzmacniacze stereo to mozna podłaczyć i zapomnieć o ustawieniach czy ulepszaczach, ale w ampli KD to właśnie cały pic polega na odpowiednim skalibrowaniu elektoniki względem kolumn. Jak ktoś się niezna, to można z najlepszego ampli zrobic chłam, a najgorszy tak ustawić że zagra lepiej jak ten poprzedni. Dlatego uważaj na to co proponuje sprzedawca, bo są rózni ludzie. Słuchałem kolumn podstawkowych B&W 686 i faktycznie grają dość jasno, wiec lepiej dobrać ampli grający cieplej np. HK, Denon, można posłuchać Marantza. Onkyo czy Yamaha grają dość jasno. Zbyt duża jasność i detaliczność, to też męczy przy dłuższym odsłuchu, dlatego dobiera się komponenty grające ciemno-jasno. He,he podobnie jak w związku, przeciwności się przyciągają:D Prawda jest taka, że dużo ludzi naprawdę nie wie jaki brzmienie lubi, dopuki nie odsłucha paru zestawień. Dlatego polecam odsłuch w dobrym salonie.
 

apples

New member
Słuchałem kolumn podstawkowych B&W 686 i faktycznie grają dość jasno, wiec lepiej dobrać ampli grający cieplej np. HK, Denon, można posłuchać Marantza. Onkyo czy Yamaha grają dość jasno.
Ja już jestem ciemny od tych rad :D
Zbyt duża jasność i detaliczność, to też męczy przy dłuższym odsłuchu, dlatego dobiera się komponenty grające ciemno-jasno.
Jak graja Monitor Audio BX6?
He,he podobnie jak w związku, przeciwności się przyciągają:D
:lol: i czasami wychodzi ... dlatego lepiej wypośrodkować :lol:
Prawda jest taka, że dużo ludzi naprawdę nie wie jaki brzmienie lubi, dopuki nie odsłucha paru zestawień. Dlatego polecam odsłuch w dobrym salonie.
Nie mogę znaleźć ... albo źle szukam ... w trójmieście abym mógł wysłuchać zestawów które wymieniłem w jednym salonie.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Przeważnie kupuje się lepsze kolumny niż elektronikę, albo przynajmniej w tej samej granicy cenowej, bo kolumny mają największy wpływ na jakość brzmienia.
Dobra dobra, tak mówi teoria ;) A u mnie napędza droższy AV tańsze kolumny i czuję że one dopiero pokazują swój urok..no ale fakt że moje Tagi są jak dwa razy droższe "markowe" ;)

Dobrze liczysz :) ale to jest promocja :) Dokładna cena zestawu to 6499zł - transport gratis.
A to teraz mi się zgadza :) cena dobra :eek:k:

Drogi nie znaczy lepszy, a tańszy nie znaczy gorszy. Mi droższy sprzęt do szpanu nie jest potrzebny. :) Ma dobrze grać, a firma może nazywać się nawet … perskie oko :) Z doświadczenia wiem, że średnia pólka mnie zadawała i służy długie lata.
Otóż to, otóż to. Nie nazwa gra.
Swoją drogą w trójmieście zdaje się masz dostęp do Tagi Harmony Platinum v2, nie myślałeś w takim razie o tej ofercie?

Nie mogę znaleźć ... albo źle szukam ... w trójmieście abym mógł wysłuchać zestawów które wymieniłem w jednym salonie.
No proszę Cię...wszystko w jednym salonie? ;) marzyciel :p
nie narzekaj, bo i tak masz salonów, gdzie odsłuchiwać. Tu jest sporo osób które albo muszą kilkadziesiąt km podjechać aby posłuchać albo w ciemno są zdani brać. :)
 

apples

New member
Dzisiaj dzień odsłuchów :-D


Na pierwszy ogień poszła
1. Yamaha R-S700 + Yamaha CD-N500 + B&W 684
2. Rotel RA-12 + Yamaha CD-N500 + B&W 684
3. Rotel RA-12 + Rotel RCD-12 + B&W 684
4. Rotel RA-10 + Yamaha CD-N500 + B&W 684
5. Yamaha A-S700 (wzmacniacz) + Yamaha CD-N500 + B&W 684
6. Yamaha R-S700 + Rotel RCD-12 + B&W 684

Następny sklep

1. Cambridge Audio Topaz SR 10 + Arcam FMJ CD17 + Monitor Audio BX6
2. ARCAM Solo + Monitor Audio BX6
3. ARCAM Solo + Swans Diva 4.2
4. Cambridge Audio AZUR 651C + Arcam FMJ CD17 + Monitor Audio BX6
5. Cambridge Audio AZUR 651C + Arcam FMJ CD17 + Swans Diva 4.2
6. Cambridge Audio Topaz SR 10 + Arcam FMJ CD17 + Swans Diva 4.2
7. Cambridge Audio AZUR 651C + Arcam FMJ CD17 + Castle Knight 5
8. Cambridge Audio AZUR 651C + Arcam FMJ CD17 + Swans M3 Monitor (podstawkowe)
9. Cambridge Audio AZUR 651C+ Cambridge Audio 651A + Swans Diva 4.2




Yamaha R-S700 dźwięk jaki wydobywał amplituner jakby odsłuch za ściany lub z radia w samochodzie. Lepiej było trochę przy wzmacniaczu A-S700. Spodziewałem się czegoś więcej od Yamahy ... czegoś więcej niż od radia w moim samochodu oraz starego Technicsa ale nie usłyszałem tego. Dodatkowo trzeba było kręcić mocno aby grała głośniej. Jak podpięliśmy Rotela to uśmiech pojawił się na twarzy i chciało się dalej słuchać. Lepiej od Yamahy zagrał Cambridge Audio Topaz SR 10 oraz Rotel RA-10 - bardziej jasno, więcej szczegółów i dźwięk tak jakby bliżej mnie. ARCAM Solo jak i Rotel Ra-12 - miły i nie męczący dźwięk ale czegoś brakowało. O dziwo Rotel RA12 lepiej zagrał z Yamaha CD-N500 niż Rotel RCD-12. Najlepiej ze wzmacniaczy i amplitunerów wypadł Cambridge Audio AZUR 651C.

Arcam FMJ CD17 i Cambridge Audio 651A grają bardzo podobnie chociaż sprzedawca powiedział, że Arcam FMJ CD17 bardziej szczegółowo, a dla mnie tak samo. Rotel RCD-12 wolno wczytywał utwory w przeciwieństwie do innych odtwarzaczy.

Audio BX6 meczące pod względem basu oraz "mdłości" ... męczyły mnie trochę zamiast relaksować. Swans M3 Monitor strasznie "jazgotliwe" do tego stopnia, że musiałem ściszać wzmacniacz do minimum. Castle Knight 5 brakowało trochę basu i wocal jakby z tyłu. B&W 684 odbieram jako neutralne ... nie wiem jak je opisać. Swans Diva 4.2 grają jak dla mnie naprawdę super pod każdym względem. Bass, wokal i scena rewelacja. Równo grające kolumny w całym zakresie ... nic nie wali, piszczy, brzęczy, itp. Z tych kolumn chce się słuchać muzyki ale ich wygląd … nie wiem czy przełknę ten temat. Nie czułem żadnego zmęczenia, a nawet ulgę w uszach po poprzednich kiedy wróciliśmy do nich aby odsłuchiwać kolejne klocki. Musze posłuchać jeszcze raz B&W 684 ale najlepiej z Cambridge Audio 651.

Faworyt Cambridge Audio AZUR 651C+ Cambridge Audio 651A + Swans Diva 4.2 / Cambridge Audio AZUR 651C + Arcam FMJ CD17 + Swans Diva 4.2 . Dźwięk z tego połączenia rewelacyjny. Cicho czy głośno wszystko na swoim miejscu i równo.

Optymalny natomiast pod względem dźwięku i ceny to ARCAM Solo ponieważ również ma tuner, a na tym mi również zależy ... tylko, że Arcam jest w kolorze srebrnym, a chce mieć czarny zestaw .

Szukam zamienników Swans Diva 4.2

Muzyka odtwarzana na każdym z zestawów to Eric Clapton - Layla oraz Nickelbeck Next Go Round + inne utwory różnych wykonawców.


Teraz bądz tu mądry :(
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
:blagam: Brawo, brawo, brawo! Przede wszystkim za ilość sprzętu odsłuchanego. A następnie za Swans Diva 4.2. Cóż za ciekawe odkrycie. Mówiłeś że nie boisz się wykroczyć poza powszechnie znane marki i tak też uczyniłeś :) Aż sobie poczytałem o nich. Nie powiem, ale mam ochotę się umówić na odsłuch ich w w-wie. Zaciekawiłeś mnie :)
Co do ich wyglądu - są bardzo eleganckie. Ja uważam że są ładne, nie powstydziłbym się ich w salonie. Pięknie wyglądają tutaj: Swans Speakers Photos by jprueschh | Photobucket.
 
Do góry