Zestaw Stereo - Yamaha vs Cambridge Audio

apples

New member
Witam,

Jestem na etapie rozglądania się za zestawem stereo. Wybór na rynku jest spory ale jak zwykle trudno dokonać ostatecznego wyboru. Na początku chciałem kino domowe ale wyleczyłem się już z pomysłu gdyż w 95% słucham muzyki (rock, pop) i radia (dlatego amplituner), a może 5% oglądam filmy, więc lepszym wyborem będzie zestaw stereo. Z braku czasu na chwilę obecną nie mogę umówić się na odsłuch poniższego sprzętu stąd moje pytanie - czy ktoś z Was może odsłuchiwał lub sam posiada podobny zestaw i mógłby podzielić się wrażeniami z odbioru lub wypowiedzieć na temat jakości obu zestawów. Przy wyborze kieruje się również designem sprzętu i oba z poniższych trafiły w moje oko, a teraz czas na ucho. :) Zestaw będzie grać w pokoju 20-25m2.


1. Yamaha R-S700 + Yamaha CD-S300 + Monitor Audio BX6 lub Monitor Audio MR6 lub KEF Q5

2. Cambridge Audio Topaz SR 10 + Cambridge Audio Azur 550C lub Cambridge Audio Topaz CD 10 + Monitor Audio BX6 lub Monitor Audio MR6 lub KEF Q5


Pozdrawiam

 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pierwsza opcja wydaje się najlepsza ,nawet możesz pozostać przy tańszym modelu wzmacniacza Yamahy serii 300 ,jeżeli miałby być aplituner wybierz Harmana 3390 /3490 jest bezkonkurencyjny w tym przedziale cenowym
Jest jeszcze jedna opcja Denon - seria 500 bardzo udane urządzenia swobodny dynamiczny dźwięk z delikatnie podbitymi krańcami pasma
Co do kolumn - Kef jak najbardziej ale nie ten model fajnie grają podłogówki ze starszej serii Q55 ,Q 75 (z głośnikiem typu stadion ) - stereofonia palce lizać ,świetne wysokie tony,szybki dźwięk o bogatej barwie nic nie będzie mulić i dudnić
 

gonzo2000

New member
Witam tak jak kolega przemko77@ radzi to dobry wybór ten HK 3490 chyba nie ma konkurencji w tej cenie , ja słuchałem nie tego CA topaz bo to chyba najniższy model tego producenta , tylko miałem możliwość słuchania CA 351 i powiem Ci ,że grało to bardzo jasno właśnie z kolumnami MA MR 4 ,basu było jak na lekarstwo , bardzo mało masy , CA azury mają taką filozofię grania być może drogie modele nie mają deficytu niskich i dynamiki , dla mnie zbyt jasne chyba pod kątem jazzu, bluse może się sprawdza , na pewno HK 3490 pobije go dynamiką i miękkim basem , nawet yamahę R-S 700 ( nie sugeruj się funkcją loudness ) tam to trochę inaczej działa niż w innych urządzeniach tego typu , do 25m2 BX6 spokojnie dadzą radę .
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
CA to sprzet do muzyki a bas to hałas - fakt jest taki że do CA ( zasadniczo do każdego sprzetu :) ) trzeba mieć duże trójdrożne głośniki bo przy mocy transformatora trzeba odkrecić żeby pieknie zagrało :bober:
ja polecam CA i to nawet ampli bo też swietnie grają stereo :blagam:
 

apples

New member
Pierwsza opcja wydaje się najlepsza ,nawet możesz pozostać przy tańszym modelu wzmacniacza Yamahy serii 300
Wystarczy do pokoju 20-25m?



gonzo2000, DOMEL9 Dzieki za opinie. :)


Zastanawiam się nad samym wzmacniaczem A-S500 i osobno do tego Tuner. Czy będzie duża różnica w dźwięku w porównaniu do amplitunera R-S700?


Czy wystarczy wzmacniacz lub amplituner z serii 500?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zastanawiam się nad samym wzmacniaczem A-S500 i osobno do tego Tuner. Czy będzie duża różnica w dźwięku w porównaniu do amplitunera R-S700?

Znaczna .Dla wymagającego słuchacza tuner zamknięty w jednej obudowie ze wzmacniaczem nie był ,nie jest i nie będzie dobrym wyborem ,ale amplituner dla wielu osób zupełnie wystarczy ,zresztą przykład Harmana potwierdza, że 3390 /3490 to bardzo poprawnie brzmiące urządzenia pomimo stosunkowo małej ceny
 

apples

New member
Wybierając Yamahe ostrożnie dobierz kolumny, aby nie sypała "piachem", pozdrawiam.
Jakieś propozycje?



Znaczna .Dla wymagającego słuchacza tuner zamknięty w jednej obudowie ze wzmacniaczem nie był ,nie jest i nie będzie dobrym wyborem ,ale amplituner dla wielu osób zupełnie wystarczy ,zresztą przykład Harmana potwierdza, że 3390 /3490 to bardzo poprawnie brzmiące urządzenia pomimo stosunkowo małej ceny
Bez odsłuchu się nie obejdzie.


Czytam forum i "okazuje" się, że wydając 7 lub 10tys. na sprzęt nie zawsze zagra on dobrze. :-(
 

apples

New member
Rock, pop - Van Halen, Nickelback, Deep Purple, Linkin Park, Dżem, Perfect, TSA, Eric Clapton, Sting i tego typu klimaty.


Harman Kardon ... odpada. Nie wiem jak by musiał cudownie grać abym go kupił ponieważ nie przemawia do mnie jego design ... wiem, że głupie podejście ale aspekt wizualny również jest ważny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Harman Kardon ... odpada. Nie wiem jak by musiał cudownie grać abym go kupił ponieważ nie przemawia do mnie jego design ... wiem, że głupie podejście ale aspekt wizualny również jest ważny.
Wcale nie głupie, mam dokładnie te same zdanie co do HK jak Ty. Po to mamy wybór w stylu żeby się nie ograniczać do jednego.


Czytam forum i "okazuje" się, że wydając 7 lub 10tys. na sprzęt nie zawsze zagra on dobrze.
Może dobrze zagrać i za 4-5 tys. A może i nie zagrać za 50 tys.
Wszystko zależy czego oczekujesz, czy wiesz jak powinno brzmieć - dla Ciebie. Jak tak to znajdziesz sprzęt. Tylko trzeba znać swoje oczekiwania. Każdy sprzęt gra inaczej, w zestawieniu z innymi kolumnami też pokaże inne brzmienie. I to nie wada ale zaleta. Bo masz w czym wybierać.
 

apples

New member
Wcale nie głupie, mam dokładnie te same zdanie co do HK jak Ty. Po to mamy wybór w stylu żeby się nie ograniczać do jednego.



Może dobrze zagrać i za 4-5 tys. A może i nie zagrać za 50 tys.
Wszystko zależy czego oczekujesz, czy wiesz jak powinno brzmieć - dla Ciebie. Jak tak to znajdziesz sprzęt. Tylko trzeba znać swoje oczekiwania. Każdy sprzęt gra inaczej, w zestawieniu z innymi kolumnami też pokaże inne brzmienie. I to nie wada ale zaleta. Bo masz w czym wybierać.
Chyba jednak wada - byłby jeden sprzęt i nie miałbym problemu gdyż nie byłoby w czym wybierać. Z każdej strony różne opinie - Yamaha sprzęt dla zwykłego zjadacza chleba, kiepski dźwięk, itp itd. a w dodatku jeśli chcesz się czymś wyróżnić i nie być narażonym na krytykę innych wypada kupić Cambrige, Rotel, NAD, itp. - za chwilę na odwrót - jakiś obłęd totalny. Chętnie poczytałbym sobie prawdziwe testy jak sprzęt budżetowy wypada w stosunku do klasyków i czy faktycznie są aż takie różnice. Awaryjność klasyków przeglądając fora widać, że występuje również. Ciekawe jak Denon, Yamaha czy Sony wypada na tle Cambrige, Rotel, NAD, itd.. Pewnie awaryjność wyższa biorąc pod uwagę ilość opinii w sieci ale z drugiej strony ile dane firmy wypuściły sprzętu na rynek i jak to wygląda procentowo do ogółu. Zastanawiam się dlaczego sporo jest na allegro sprzętu w miarę nowego - około 2 letniego - wychwalanych firma takich jak Cambrige, NAD czy inne znane klasyki. Obecnie wszystkiego słuchałem na Technics-STHD550 ale brakuje mi czegoś w dźwięku i dlatego oddałem córce. Sprzęt generalnie bez zastrzeżeń jeśli chodzi o jakość z jakich został wykonany materiałów oraz pod względem technicznym - 10lat i żadnej najmniejszej usterki. Jakość dźwięku natomiast nie powala. Bass jest OK, moc muzyczna prawie wystarczająca ale wysokie jak za ściany i nie idzie nic z tym zrobić.

"czy wiesz jak powinno brzmieć - dla Ciebie." ... Wydaje mi się, że wiem co bym chciał słyszeć ale pewnie jak dojdzie do odsłuchów rożnych klocków to generalnie zgłupieje i zmarnuje z 2 lata aby dojść do wniosku, że cobym nie kupił to i tak będzie niedosyt i trzeba było kupić "byle co" i cieszyć się z lepszego dźwięku. :) Najlepszym wyjściem chyba jest nie odsłuchiwać wcześniej i kupić kierując się średnią ocen innych użytkowników. Kiedy kupowałem pierwszy LCD to również szukałem informacji tu na forum. Wszyscy pisali, że trzeba iść do sklepu włączyć sygnał z DVD, anteny, itp. i wtedy kupić to co nam odpowiada. Oczywiście kupiłem Sony KDL-40W3000 tylko, że bez wizyty w salonie a kierując się jedynie opiniami forumowiczów. Telewizor gra do tej pory bez zastrzeżeń, obraz nie powala na kolana ale mi wystarcza. Pewnie gdybym biegał po sklepach i oglądał to do dzisiaj bym miał jeszcze stary zasłużony CRT Sony. :lol: Nie ma nic gorszego niż zachwycać się wodotryskami - tak zrobiłem kupując zmywarkę - ile ona nie ma programów, czego nie robi, itp. Teraz naczynia do zmywary i od kilku lat ciągle ten sam program bo zapomniałem o pozostałych gdyż naczynia ciągle czyste zmywane jednym programem.

Nic ... czytam dalej opinie i słucham rad. :smile: Niebawem zbiorę informację do kupy, wyłonię 2 faworytów, umówię się na odsłuch i podejmę męską decyzję.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Wiele prawdy i mądrości z doświadczenia życiowego przez Ciebie przemawia apples :)

Żeby nie odbiegać zasadniczo od wątku - pamiętam że starsze Technicsy lubiły mieć faktycznie ten bass. Mam nadzieję że nie zdziwisz się że obecne sprzęty grają zgoła innym basem.
Trochę się obawiam że może Ci się nie spodobać dźwięk z CA i Yamahy - mając w pamięci na czym słuchałeś i teraz napisałeś czego Ci brakuje.
Być może warto byłoby zainteresować się czym ze stajni Marantz, NAD (klasyczny wygląd) tudzież z nowych modeli Denon?
 

gonzo2000

New member
apples@ Napiszę tak nie dawno robiłem odsłuchy i fakt industrialny wygląd HK może nie podobać się wszystkim - kwestie estetyczne , gustu ,ale po odsłuchu miałem 2 kandydatów 1 nad 326 2 właśnie ( propozycja kolegi przemko77 ) HK 3490 , słuchałem jak pisałem CA i to są naprawdę jasno gające urządzenia , zwłaszcza podstawowe modele , one nie grzeszą dynamiką i basem grają bardzo mocno górą i środkiem , na dodatek mimo dobrej sekcji zasilacza z tego słynie CA , to mają tendencję do głośnego słuchania żeby było słychać "pełne pasmo " z dynamiką .
HK 3490 to ciepły ,miękki bas do takiego repertuaru ,może Ci się spodobać , ale jeżeli zdecydujesz się na CA to nie dobieraj "jasnych "kolumn, z metalową kopułką bo będzie ostro i męcząco ,może coś w celu ocieplenia mission mx , roth oli audio -oczywiście to tylko moja subiektywna sugestia ,ale może Ci pomoże .

P.S
Wygląd jest czynnikiem być może ważnym w sensie kompozycji z wystrojem pokoju ,ale co Ci z fajnego wyglądu jak brzmienie będzie mało muzykalne i będzie męczyć , w końcu to ma grać Tobie się podobać dawać Ci komfort i relaks .
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zastanawiam się dlaczego sporo jest na allegro sprzętu w miarę nowego - około 2 letniego - wychwalanych firma takich jak Cambrige, NAD czy inne znane klasyki.

Nie wiem o jakim wieku mówimy, ale ja kiedyś pamietam jak kumple mieli wzmaki Sony, Kenwood, Technics.Ampli KD nie było albo było drogie. Jak koleś miał Technicsa to już był git:)Kolumny to też przeważnie były jakieś Altusy lub coś z Tonsili. Pewnie teraz,jak piszesz ludzie sprzedają 2 letni sprzęt bo jest dostęp do wszystkiego i zatrzęsienie towaru, więc jak ktoś się interesuje sprzętem i go stać to często wymienia. Kiedyś nie było internetu. Kogo było stać na wzmak Denona, CA czy Rotela? To praktycznie było nieosiągalne dla młodego człowieka. Tak samo z odsłuchami. Kupowało się w ciemno bo gdzie mogłeś posłuchać jak coś gra? Teraz kupujesz sobie sprzęt,a za jakiś czas przypadkiem wpadnie ci w ucho/oko coś lepszego i sprzedajesz stary kupując coś lepszego.
 

apples

New member
Być może warto byłoby zainteresować się czym ze stajni Marantz, NAD (klasyczny wygląd) tudzież z nowych modeli Denon?
Biorę również już pod uwagę.


CA i to są naprawdę jasno gające urządzenia , zwłaszcza podstawowe modele , one nie grzeszą dynamiką i basem grają bardzo mocno górą i środkiem , na dodatek mimo dobrej sekcji zasilacza z tego słynie CA , to mają tendencję do głośnego słuchania żeby było słychać "pełne pasmo " z dynamiką .
Doczytałem się tego również i trochę mnie to martwi.


ale jeżeli zdecydujesz się na CA to nie dobieraj "jasnych "kolumn, z metalową kopułką bo będzie ostro i męcząco ,może coś w celu ocieplenia mission mx , roth oli audio -oczywiście to tylko moja subiektywna sugestia ,ale może Ci pomoże .
Pomocna i to bardzo. Dziękuje. Monitor Audio BX6 będą pasować?

P.S
Wygląd jest czynnikiem być może ważnym w sensie kompozycji z wystrojem pokoju ,ale co Ci z fajnego wyglądu jak brzmienie będzie mało muzykalne i będzie męczyć , w końcu to ma grać Tobie się podobać dawać Ci komfort i relaks .
Dlatego szukam kompromisu.



Nie wiem o jakim wieku mówimy, ale ja kiedyś pamietam jak kumple mieli wzmaki Sony, Kenwood, Technics.Ampli KD nie było albo było drogie. Jak koleś miał Technicsa to już był git
C:\Users\Piotrek\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\clip_image001.gif
.
To fakt.

Pewnie teraz,jak piszesz ludzie sprzedają 2 letni sprzęt bo jest dostęp do wszystkiego i zatrzęsienie towaru, więc jak ktoś się interesuje sprzętem i go stać to często wymienia. Kiedyś nie było internetu. Kogo było stać na wzmak Denona, CA czy Rotela? To praktycznie było nieosiągalne dla młodego człowieka. Tak samo z odsłuchami. Kupowało się w ciemno bo gdzie mogłeś posłuchać jak coś gra? Teraz kupujesz sobie sprzęt,a za jakiś czas przypadkiem wpadnie ci w ucho/oko coś lepszego i sprzedajesz stary kupując coś lepszego.
Pomyślałem, że nie jest taki jednak dobry jak się czyta ale może faktycznie jest jak piszesz.


Korci mnie cały czas Yamaha i gdyby nie forum to już by stała w salonie, a tak szafka pusta, a ja czytam o NADach, CA, Rotelach, itp. i kombinuje gdzie i kiedy pojechać na odsłuch sprzętu.


aaaa póki co zakupiłem nowe płyty bo z tym mniejszy problem :)
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Na nowo to te płyty dopiero odkryjesz, z nowym sprzętem w domu :eek:k:

Czytaj czytaj, źle tu nie podpowiadają ;)

A co do odsprzedaży to trochę jak krzysiek1980 pisze. Sam również sprzedaje obecnie odtwarzacz który na początku roku kupiłem. Wszystko z nim ok, ale kupiłem inny wyższej klasy sprzęt to odsprzedaje, po co ma stać w domu. A internet daje tę możliwość. Ktoś inny będzie miał frajdę ze słuchania :)
 

Lowkey

New member
Tak, z tych zestawów, które bierzesz pod uwagę, to ten powinien być najbardziej odpowiedni. Polecam oczywiście wybrać się na odsłuch, bo są gusta i guściki, ale takie jest moje zdanie.
 
Do góry