Zestaw stereo do "kulturalnego" grania do 15tys

lobos

New member
Bez reklam
Dzięki Paweł za cenne wskazówki ;-)
Słyszałem, że Arcam gra dobrze średnicą, mocnym i dobrze kontrolowanym basem i delikatnymi wysokimi.
Słyszałem, że wiele osób łączy Arcama z R-kami.
Z drugiej strony najnowsze wzmaki klasy "G" grają podobno trochę inaczej niż xx8.
Gdybać można, ale oczywiście odsłuch weryfikuje wszystko i tyle.
P.s. słyszałem, że zarówno Tobie jak i Henremu podobały się KEF-y z Roksan'em K3 ;-)
 
Ostatnia edycja:

bednarus

New member
Posłuchaj proponowane Kef R700 (ja raczej bym ich nie łączył z Arcam-em), Tannoy XT 8F. Do listy dopisałbym też Dynaudio Emit M30, Studio 16Hz Minas Anor IIIs, może jeszcze Indiana Line DIVA, Pylon Diamond. Oczywiście kolumn jest mnóstwo. Podałem pozycję, które znam i myślę, że mogą Ci się spodobać. Daj znać jak wypadną odsłuchy.
Dzięki za kilka ciekawych propozycji kolumn - lądują na liście i szukam w salonach.
Przyznam że te Arcam'y wizualnie bardzo mi odpowiadają, dźwiękowo mogę powiedzieć cokolwiek po odsłuchu. A dlaczego nie łączyłbyś ich z KEFami?
 

werf

Active member
Bez reklam
Ja bym brał CXU ,klon małego Oppo + płytka do kanału L P. Poniżej 4 pewnie znajdziesz,
chyba że zależy ci na 4K to czekaj jeszcze
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Nowy oppo 4k nie bedzie mial takiej sekcji analogowej jak oppo 105. Takze dlugo czekac.

Ale sam zobacz Oppo UDP-203 lub CA jak werf napisal.
Oppo UDP -205 niby ma byc uniwersalna audiofilska puszka ale chyba niewiele osob w to wierzy ze bedzie na poziomie konkretnego CD czy cos. Premiera na poczatku 2017. Wiec mozesz poczekac i zobaczyc lecz cena bedzie nie mala.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
ifa-14-pioneer-bdp-lx58-platine-blu-ray-3d-haut-de-gamme_094851_094851.jpg


174667.jpg



a-50da-s.jpg
 
Ostatnia edycja:

bednarus

New member
Dzieki Kapusta, Pioneer dołącza do listy.

Panowie dodatkowe pytanie przy kompletowaniu zestawu stereo: granie z smartfonów, tabletów - potrzebuje playera sieciowego? Z tego co widze ten Arcam CDS27 obsłuży mi sieć lokalną, ale już blutooth'a i Aiplay'a brak?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ostatnio odsłuchiwałem R300+A28+jakiś starszy cd Marantz-a. Nie powiem, że to była totalna klapa, ale słyszałem Erki lepiej brzmiące. ........ Nie wiem na ile inaczej brzmi nowy A29.
Arcamy z 9-tką na końcu grają trochę inaczej, oczywiście średnica w dalszym ciągu jest nieznacznie wyeksponowana z naciskiem na - nieznacznie

Słyszałem, że wiele osób łączy Arcama z R-kami.
Poszukaj dlaczego tak łączą... ;)
P.s. słyszałem, że zarówno Tobie jak i Henremu podobały się KEF-y z Roksan'em K3 ;-)
Wydaje mi się, że Roksan gra "kulturalniej" ;)
Panowie dodatkowe pytanie przy kompletowaniu zestawu stereo: granie z smartfonów, tabletów - potrzebuje playera sieciowego? Z tego co widze ten Arcam CDS27 obsłuży mi sieć lokalną, ale już blutooth'a i Aiplay'a brak?
Właśnie CDS27 Arcama załatwia Ci tę sprawę, wydaje mi się, że w tym budżecie ze świecą szukać lepiej grającego kombajnu, Arcam poprawił soft do strumieniowania, przybył Tidal, no i pozostała świetna sekcja CD.

Jedna istotna uwaga- Arcam jedynie IOS
 

lobos

New member
Bez reklam
Poszukaj dlaczego tak łączą... ;)
Nie wiem dlaczego, ale pewnie dlatego, że to po prostu udany duet ;-)
Przekonam się o tym jak usłyszę takie połączenie :)
Po głębokich analizach wychodzi na to, że CDS27 jest dla mnie idealnym playerem ;-)
Stąd zainteresowanie wzmakiem co by w dwóch klockach mieć piękny zestaw do grania ;-)
Oczywiście jak inny wzmacniacz zagra lepiej to trzeba będzie zrezygnować z walorów estetycznych na rzecz jak najlepszego brzmienia ;-)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Dlaczego? Bluetooth z kodekiem aptX jaki jest np. w Roksanie K3 odtwarza nutę z jakością CD.
Jak dobrze pamietam gdzies czytalem ze chyba Onkyo lub Marantz lecz nie pamietam dokladnie wypowiadali sie ze owszem montuja polaczenia bluttooth ale maja z tym niezle problemy bo potrzeba system poprawy bo jest dosc duza utrata jakosci.
A co do roksana to nie wiem. Zreszta blutooth uzylem moze raz na sprzecie....
 

eddielublin

New member
Właśnie CDS27 Arcama załatwia Ci tę sprawę, wydaje mi się, że w tym budżecie ze świecą szukać lepiej grającego kombajnu, Arcam poprawił soft do strumieniowania, przybył Tidal, no i pozostała świetna sekcja CD.

Jedna istotna uwaga- Arcam jedynie IOS

jest jeszcze jedna istotna kwestia a raczej jej brak - gapless, niby szczegół ale dość istotny,
czyli dodać apkę na androida, zaktualizować soft aby miał gapless wtedy pojawi się u mnie
 

lobos

New member
Bez reklam
Zgadzam się, sądzisz że bluetooth przesyła jakość CD Lobos?? Stary wszyscy robili by takie rzeczy.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Pewnie i racja ;-) Wiadomo, że taki bt to tylko jako dodatek a jakiś player do wzmaka musi być.
Z resztą jak mawiają... "zestaw gra tak dobrze jak jego najsłabszy element", więc nawet i transport musi być odpowiedniej jakości, żeby całość zagrała.
 
Do góry