Zestaw stereo do "kulturalnego" grania do 15tys

bednarus

New member
Witam,
przymierzam się do pierwszego w życiu zestawu stereo, który zastąpi grające dotychczas kino.
Będe wdzieczny za wszelkie wskazówki, porady, konfiguracje.

Wstępnie myśle o Marantzu, bo miałem okazję przesłuchać 8005 z Opticonami 6 i wrażenia były pozytywne - ale chciałbym przetestować kilka alternatyw.

To pierwszy zakup tego typu dlatego nie mam nawet wybranych komponentów zestawu - czy np. polecacie player sieciowy?

Poniżej kilka danych:
- pokój ok 25m2
- przewaga "kulturalnego" grania
- nacisk na szczegółowość i scene
- Poza CD, strumieniowaniem z www i sieci lokalnej zestaw powinien od czasu do czasu zagrać z DVD/BR

Z góry dziekuje!
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To budujesz zestaw stereo do muzyki czy dalej kino domowe pod BD/DVD?

Muzyka musi być z CD a może lepiej z plików? Masz dużą kolekcją płyt i lubisz przekładanie krążków czy dopiero zaczynasz budować kolekcje?

Jaki rodzaj/rodzai muzyki słuchasz głównie a jakich nie słuchasz w ogóle?

8005? Są lepsze w podobnych cenach. Źródło jest co najmniej tak samo ważne jak wzmacniacz.
 

lobos

New member
Bez reklam
Ooo... ciekawy temat ;-) 15 tys. to kawał grosza i złożysz super zestaw w tej cenie.
Odsłuchaj sobie np. taki zestaw: Arcam A29+Arcam CDS27+KEF R700.
Mieścisz się w budżecie a takie połączenie jest bardzo chwalone.
Wzmacniacz + fajny, uniwersalny player do CD i plików w jednym.
Bluray kup osobno za 300-500zł. i będziesz miał do filmów. Do muzyki tylko CD!

P.s. Rafa, czy taki A29 da radę do Twoich XT-8F czy raczej coś mocniejszego byś polecał?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ooo... ciekawy temat ;-) 15 tys. to kawał grosza i złożysz super zestaw w tej cenie.
Odsłuchaj sobie np. taki zestaw: Arcam A29+Arcam CDS27+KEF R700.
Mieścisz się w budżecie a takie połączenie jest bardzo chwalone.
Wzmacniacz + fajny, uniwersalny player do CD i plików w jednym.
Bluray kup osobno za 300-500zł. i będziesz miał do filmów. Do muzyki tylko CD!

P.s. Rafa, czy taki A29 da radę do Twoich XT-8F czy raczej coś mocniejszego byś polecał?

Chyba Lobos troche poszalales , ze taki budzet na ten zestaw starczy:).
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
przymierzam się do pierwszego w życiu zestawu stereo, który zastąpi grające dotychczas kino.
Będe wdzieczny za wszelkie wskazówki, porady, konfiguracje.

Wstępnie myśle o Marantzu, bo miałem okazję przesłuchać 8005 z Opticonami 6 i wrażenia były pozytywne - ale chciałbym przetestować kilka alternatyw.

To pierwszy zakup tego typu dlatego nie mam nawet wybranych komponentów zestawu - czy np. polecacie player sieciowy?

Poniżej kilka danych:
- pokój ok 25m2
- przewaga "kulturalnego" grania
- nacisk na szczegółowość i scene
- Poza CD, strumieniowaniem z www i sieci lokalnej zestaw powinien od czasu do czasu zagrać z DVD/BR

Z góry dziekuje!

Posłuchaj proponowane Kef R700 (ja raczej bym ich nie łączył z Arcam-em), Tannoy XT 8F. Do listy dopisałbym też Dynaudio Emit M30, Studio 16Hz Minas Anor IIIs, może jeszcze Indiana Line DIVA, Pylon Diamond. Oczywiście kolumn jest mnóstwo. Podałem pozycję, które znam i myślę, że mogą Ci się spodobać. Daj znać jak wypadną odsłuchy.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
A może Atoll IN200 + np Focal Aria 926, starczy na jakiś cedek czy strumień... Nie mówiąc już o lampie do kulturalnego grania ;) zestaw grający naprawdę dobrze to lampa jak moja Fezz Audio Silver Luna + kolumny Akkus F2S, źródło dopasujesz i bajka. Zostanie na kabelki.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Paweł, czemu nie łączył byś KEF'a z Arcam'em?

Ostatnio odsłuchiwałem R300+A28+jakiś starszy cd Marantz-a. Nie powiem, że to była totalna klapa, ale słyszałem Erki lepiej brzmiące. Z Arcam-em dla mnie zagrało to zbyt chłodno i bezbarwnie. Scena była całkiem fajna, ale brakowało mi tego czegoś. Plusem był dobrze kontrolowany bas, ale to też wynika z tego że Arcam moim zdaniem nie ma go za dużo. Ja wolę trochę bardziej dociążone brzmienie i cieplejsze. Właściciel tego zestawu nie jest do końca zadowolony, ale Kef-y chce zostawić więc poleciłem mu spróbować zmienić wzmacniacz. Z tanich np. używany Roksan K2 lub może coś z oferty Musical Fidelity. Zobaczymy do z tego wyjdzie. Lobos to oczywiście moje zdanie. Może akurat Tobie takie połączenie by się podobało. Nie wiem na ile inaczej brzmi nowy A29.
 

bednarus

New member
Rafa przede wszystkim dziękuje za wiadomość. Czytałem Twój wątek o Marantzach i ich czułości na okablowanie. Podziwiam wytrwałość.

Ponizej odpowiedzi na Twoje pytania:
Chciałbym stereo, które zagra czasem z DVD czy BR - czy to się wyklucza? Czy dobry player nie może na codzień funkcjonować jako CD?

Moja kolekcja CD jest póki co dość skromna, dlatego raczej odtwarzanie z plików i strumieniowanie online.

Rodzaj muzyki:
tutaj aby uprościć napisze jazz, smooth jazz (preferencje żony). Dlatego stawiałbym na ciepły, niedominujący bas, dobrą szczegółową scene. Mój cięższy rock musi pójść na kompromis.

Tak jak napisałem konfiguracja z Marantzem to trochę przypadek - znajomy ugościł nas kiedyś zestawem Marantz + Focale i spodobało się. Ale chce przetestować więcej propozycji i stąd pytanie do bywalców tego forum. Widziałem w dalszych odpowiedziach że kilka już padło :)
 

bednarus

New member
Od razu pytanie laika które zadałem też Rafie: czy osobny player CD i Bluray to standard? Mówiąc szczerze myślałem że da się to załatwić jednym sprzętem. To aż taka różnica?
Możesz polecić player konkretny player?
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Jesli nie jestes audiofilem to mozesz kupic BR z wyjsciem analogowym wyjaciem audio o ile jest tam tam wbudowana osobna analogowa sekcja audio.
Np ten najwyzszy model Oppo lub Pioneer BDP LX 55 czy LX58.
 

bednarus

New member
Ooo... ciekawy temat ;-) 15 tys. to kawał grosza i złożysz super zestaw w tej cenie.
Odsłuchaj sobie np. taki zestaw: Arcam A29+Arcam CDS27+KEF R700.
Mieścisz się w budżecie a takie połączenie jest bardzo chwalone.
Wzmacniacz + fajny, uniwersalny player do CD i plików w jednym.
Bluray kup osobno za 300-500zł. i będziesz miał do filmów. Do muzyki tylko CD!

P.s. Rafa, czy taki A29 da radę do Twoich XT-8F czy raczej coś mocniejszego byś polecał?
Dzięki za odpowiedź. Widziałem w późniejszych postach że podany budżet może nie wytrzymać, ale jeśli będzie trzeba to coś jeszcze wyskrobie :wink:

Te minimalistyczne sprzęty Arcam'a dla mojego oka baardzo na tak, tym brdziej że czytłem kilka pozytywnych opinii. Oczywiście decyzja zależeć bedzie od odsłuchu.

Co do kolumn to jedno ograniczenie stylistyczno-wizualne od żony: jasne drewno albo ewentualnie biel. :)
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Da się załatwić jednym combo,problem w tym że pożre to prawie połowę twojego budżetu
Taki uniwersalny fajny i wciąż dostępny player to Oppo 105
 
Do góry