Zestaw stereo do 7-8K

mancini

New member
I ja też coraz bardziej widzę te monitory u siebie. Tym bardziej ze jak wspomniałem odległość od ściany to jakieś 20 cm. Kolejny problem to jedna kolumna która będzie stać miedzy zasłona a komodą.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Musisz przetestować. Ja mam od ściany ok. 25cm i jest dobrze, dodatkowo też stoją między komodami a szklanym stolikiem RTV ale nie są sciśnięte. Oczywiście, pewnie przy odrobinie kombinacji mogłoby być jeszcze lepiej, ale na moje ucho nie jest źle jak na blokowe warunki. Może dasz radę wypożyczyc zarówno podłogowki jak i monitory i przetestować u siebie?
 

mancini

New member
Z wypożyczeniem może być kłopot, najbliższy sklep ze sprzętem jest we Wrocławiu, czyli jakieś 80 km w jedna stronę. Przejadę się tam na pewno, jak wytypuje konkretne zestawy do odsłuchu.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zobacz/ zadzwoń do Fusic przy Boleslawieckiej we Wrocławiu, tam obok jest też Top Hi-fi, trochę fajnego sprzetu tam mają i co ważne nic nie biorą za odsłuch, pamiętaj tylko żeby wcześniej się umówić telefonicznie ;)
 

mancini

New member
Miałem przyjemność posłuchać Kef R300 + wzmacniacz Atoll IN100 i muzyka puszczana z odtwarzacza strumieniowego Atoll ST100, zagrało to wszystko bardzo ładnie. Jedyny minus to cena głośniki + wzmacniacz to już mój budżet a do tego trzeba kabli i jakiegoś DACa. Jak się uprę to fundusze jakoś zdobędę, najwyżej zakup przesunie się w czasie :)

Innych głośników z tych co typowałem to nie było czyli Paradigm Studio 20v5, KEF LS50

Czy te KEF R300 to dobra droga, będą stać dość blisko ściany jakieś 15 cm ( maja tylny otwór bass ) czy lepsze będą Paragidm Studio 20v5 ( przedni otwór )

A do Kef R300 to jaki wzmacniacz, będzie potrzebny Atoll IN100 czy wystarczy Atoll IN80. Będę chciał przesłuchać z Kef R300 wzmacniacza Music Hall a35.2 - będzie to dobra droga ??
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słuchałem raz R300 i na mnie zrobiły duże wrażenie. Atoll-a niestety nie słuchałem. W majowym Audio Video były testowane wzmacniacze do 3,5k i był właśnie IN80se. Wypadł bardzo dobrze. Szczególnie chwalony za dynamikę i szybkość. Polecamy do rocka. Co do MH a35.2 to posłuchaj koniecznie. Mam ten wzmacniacz i mnie przypadł do gustu. Mocny, żywy i dynamiczny, z dobrze kontrolowanym basem. Dużym plusem jest równowaga tonalna. Dla porównania możesz też posłuchać Nad-a 356.
 

wojtaszek_

New member
Ja sie tylko zastanawiam skad biora sie tacy audiofile co by wydac prawie 10 baniek na "sluchanie muzyki"... ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

ns3

New member
Jak dla mnie to spokojnie mozna sie zmiescic w 4k ale sprzet raczej uzywany wzmacniacz i odtwarzacz Rotel seria moze byc 02 a glosniki to podstawkowe USHER 520 .Sam mam taki zestaw i gra rewelacyjnie
 

wojtaszek_

New member
Ja z kolei nigdy nie moglem zbyt tego ogarnac, jest tyle synonimow ;)
No ale wystarczy wejsc w kontekst i wiadomo ocb.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

mancini

New member
Co do zakupu KEF R300 to już pewne. Dalej szukam wzmacniacza, w jednym ze sklepów padła propozycja Hegel H70 co o tym sądzicie ( wcześniej miał być Atoll IN80 ).

Pod koniec lipca będę miał troszkę czasu i w końcu wybiorę się na odsłuch, więc czy warto jechać dalej, żeby posłuchać tego Hegla czy bliżej i skoncentrować się na Atollu ??
 
Do góry