Zestaw stereo do 4000 tyś. z możliwością rozbudowy do kina domowego

uniqwieczor

New member
Witam!

Buduję zestaw stereo od podstaw :) Chciałbym kupić wzmacniacz i 2 kolumny przednie w cenie do ok. 4000 zł. W niedalekiej przyszłości chciałbym kupić telewizor LCD FullHD, amplituner (najchętniej z wbudowanym BlueRay) i dokupić kolumny aby móc korzystać z możliwości kina domowego.
Mam pokój wielkości 20 m2 (ok. 4x5m). Słucham ròżnej muzyki, z przewagą electro i mp3 (stąd oczekuje od zestawu mocnego, soczystego basu:) ). Zestaw używany ma być zarówno do filmów jak i muzyki z przewagą odsłuchu muzyki. Na całość bez tv planuję przeznaczyć ok. 7000 zł.
Początkowo myślałem o samym KD (np. H/K BDS 800), ale po przeglądnięciu forum nabrałem wątpliwości czy wystarczy do odsłuchu muzyki. Niestety nie mam możliwości odsłuchania wspomnianego zestawu all-in-one. Nie jestem audiofilem, tylko laikiem, któremu zwykły stary grajek Samsunga już nie wystarcza.
Czy mógłbym was prosić o propozycje zestawu. Wzmacniacz może być używany.
Z oglądanych kolumn zwróciły moją uwagę Monitor Audio M6 i Bronze bx5/6.
Jest jeszcze jeden ważny czynnik :) - mojej żonie zależy na wyglądzie zestawu kolumn, stąd podobał jej się minimalistyczny, designerski zestaw H/K BDS 800.
Pozdrawiam Z góry dziękuję
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uważam za mądre posunięcie.
DO takich potrzeb wcale nie muszą być używane :
Harman 980 + Infinity Classia
Harman 980 + KEF IQ 70 lub JBL ES
 

uniqwieczor

New member
Witam!

Dzięki za odpowiedź:) Postanowiłem dołożyć trochę kasy i teraz rozmyślam nad zestawem
Monitor Audio BX6 2 frontowe + ampli H/K AVR 265
Wiem, że to trochę inna bajka, ale chciałbym kupić coś raz a dobrze :) Dalszy rozwój zestawu przewidziany później.
 
Ostatnia edycja:

rumburak80

New member
Bez reklam
Lepiej kup avr 260 i hk 980 będziesz miał dobre kino i dobre stereo a zapłacisz tylko 300pln więcej niż za sam avr 265 którego cena jest chora.Dokupisz w przyszłości 2 monitorki więcej do zestawu i będziesz miał osobne kino i stereo które będzie grało i wyglądało świetnie.
 

Tiqus

New member
Ostatnio natrafiłem na onkyo tx-8050. To amplituner stereofoniczny z możliwościami zarezerwowanymi do tej pory jedynie dla wyższej klasy amplitunerów kina domowego. Najbardziej, obok jakości dźwięku, do gustu przypadło mi radio internetowe :) i cena 2000pln. Test tego amplitunera pojawił się w ostatnim numerze Audio (rekomendacja).
 
Do góry