Zestaw stereo - ampli + kolumny (2000 PLN)

Michał G.

New member
Witam,

poszukuję zestawu stereo w granicach 2k PLN. Po wszelkich opiniach z sieci wynalazłem takie zestawienie, proszę o opinie, lub ewentualne propozycje.

Ampli: Pioneer SX-20

Kolumny: Jbl ES 30

Niestety nie mam w mieszkaniu miejsca na kolumny podłogowe, stąd monitory.

Pozdrawiam
M.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Miałem zestaw oparty na pioneer i JBL. JBL mi jeszcze zostały. Mogą powiedzieć że do 15m2 te głośniczki są bardzo dobre, na pewno do muzyki disco, techno... mocny bas. Jednakże brakuje im średnicy i wysokich tonów, wg mnie brakowało mi dokładności, pełnej szerokiej sceny...
 

Henry

Active member
Bez reklam
+/- 16m

Głównie będzie używany do muzyki - hip hop, reggae, czasem dźwięk z TV lub konsola.

Może zobacz sobie na amplitunery Harmana- HK3700 czy Yamahy RN301, masz tam funkcje sieciowe, wyjście na suba, usb, radio internetowe, a konsolę czy TV podłączasz optykiem....
Ewentualnie na początek skup się na wzmacniaczu stereo np. Pioneera A30 lub A50, do tego porządne kolumny- JBL STUDIO 230 i zbieraj na jakiś odtwarzacz sieciowy z Pionka masz np. N30 i N50
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Przy takiej małej kwocie wziąłbym jakiś używany wzmak za 7-8 stówek i koło tysia wydał na kolumny kupisz już jakieś B&W monitory. Reszta na kabelki i po sprawie.
 

Michał G.

New member
Może zobacz sobie na amplitunery Harmana- HK3700 czy Yamahy RN301, masz tam funkcje sieciowe, wyjście na suba, usb, radio internetowe, a konsolę czy TV podłączasz optykiem....
Ewentualnie na początek skup się na wzmacniaczu stereo np. Pioneera A30 lub A50, do tego porządne kolumny- JBL STUDIO 230 i zbieraj na jakiś odtwarzacz sieciowy z Pionka masz np. N30 i N50

Funkcje sieciowe mi nie potrzebne, mam bogatą kolekcję muzyki na CD, więc raczej nie będę się katował empetrójkami ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Amplituner z funkcjami sieciowymi nie służy jedynie do słuchania empetrójek (zresztą ja i tak tego formatu nie uznaję, chyba, że do słuchania audiobooków w samochodzie ;) ),
Jak masz kolekcję płyt to kup wzmacniacz stereo, zwłaszcza przy tak ograniczonym budżecie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Mocy mu spokojnie wystarczy, pokój masz nieduży i chcesz podpiąć do niego podstawkowe, więc nie masz się o co martwić ;)
Co do kolumn, to zobacz na nową serię JBL Studio, przy stereo lepiej się sprawują od ESów
 

Henry

Active member
Bez reklam
W budżecie zmieszczę tylko Studio 220, choć ES30 są trójdrożne, ale czy to jakaś wartość dodana? Cena w zasadzie ta sama...

W sprawie cen na JBLe napisz do blackninja ( to forumowy zaufany sprzedawca), nie wiem gdzie sprawdzałeś ceny, ale u niego mogą okazać się korzystniejsze.
Co do porównania serii ES z nową Studio, to najlepiej sam gdzieś spróbuj posłuchać i porównać, dla mnie brzmienie Studio jest lepsze.
 

3echo

Member
Bez reklam
Bo tak przeważnie jest.Ja też zaczynałem z poziomu 1500 zł,bo myślałem,ze wystarczy.Później dołożyłem 1000zł,a w niedalekiej przyszłości dołożę ok.2000 zł.
Ale nie żałuję.
 

Michał G.

New member
Ja też zakładam, że przyszłości coś zostanie wymienione, jednak póki co 2k to budżet nieprzekraczalny. Jest sporo innych wydatków.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do 2k z nowych Magnat Quantum 673 + Pioneer A-30 lub Denon PMA-520AE lub jak się potargujesz NAD C316BEE (chyba, że może być używany wtedy 326)
 

Michał G.

New member
A czy któryś z w/w posiada wejście optyczne? Czy w ogóle takie wejście jest potrzebne, czy na zwykłych wejściach analogowych też jest dobrze?
 
Do góry