Zestaw stereo 2.0 plus amplituner do 3000zł

Ferdi328

New member
Witam
Zastanawiam się nad zestawem stereo 2.0 wraz z amplitunerem.Zamierzam kupić tv Toshiba 40RL838.Dobrze by było gdyby w amplitunerze było wejście na USB i można było podpiąć kabel z komputera żeby słuchać muzy.Posiadam DVD Pioneer DV-400V.

Proporcje przedstawiają się w następujący sposób:
-Muzyka-80%
-filmy-20%

Muzyka jaka będzie słuchana na sprzęcie to:
-muzyka elektroniczna(techno,hard techno,house,progressive house,trance,minimal techno,chillout)

-a także dance,pop(muzyka mojej partnerki)

Pokój ma 20m2 i jest półotwarty na kuchnie.
Kwotę jaką chce(czyt.muszę)przeznaczyć na sprzęt to ok.3 kółka.Czekam na wasze fachowe propozycje.Wiem że takich tematów jest mnóstwo ale po przeczytaniu ich postanowiłem jeszcze zapytać Was.Z góry dzięki za pomoc:p
 

bielikk

New member
Bez reklam
Amplituner stereo Yamacha RS 500 (kwota ~1250) lub poprzedni model Yamaha RX497 (używka ok. 600 zł.) i do tego obowiązkowo kolumny
Tonsil Maestro II 180 (cena 1500 zł.) = PEŁNE ZADOWOLENIE

Tonsil Maestro II 180 mają bas refleks "umieszczony z przodu kolumny" co powoduje, że nie ma problemu z odległością ustawienia takiej kolumny od ściany bocznej czy tylnej pomieszczenia.

Te amplitunery nie mają USB ale nie wiem czy dostaniesz ampli stereo z tym właśnie gniazdem - są w ampli KD, ale KD nigdy nie zagra w stereo tak jak amplituner stereo.

PONADTO DO TYCH AMPLI MOŻESZ PODŁĄCZYĆ SUBA.
 

brutalus

Member
Wymagan nie mam duzych. Tylko zastanawiam sie czy JBL sa dobre do sluchania jazzu i rocka, bo czytalem, ze dobre sa do muzyki elektronicznej, dlatego czy polecasz jbl czy jakies inne koloumny (moga byc troche drozsze)?
 

coopernikus

New member
Witam
zeby nie rozpoczynac kolejnego watku bede pisac tu
Chcialbym zakupic zestaw stereo skladajacy sie z amplitunera, odtwarzacza dvd, kolumn (podlogowe lub podstawkowe). Glownie do sluchania muzyki no i czasami do filmow. Muzyka w stylu Nina Simone, Claude Challe, U2, Michel Buble, Chopin, Chris Botti, Tomasz Stanko, Możdżer, Presley itp
budzet jak u kolegi 2500+-500
Troche poczytalem i sie porozgladalem i tak
amplituner myslalem o onkyo 8030 albo yamaha r-s300 lub rx 797
odtwarzacz dvd Yamaha BD-S671
kolumny tu nie mam pojecia
Zastanawialem sie tez nad jakims starociem luxmana ale czesc luxmanow jest lepsza czesc gorsza a poniewaz sie nie znam to nie bardzo wiem czego szukac.
Odtwarzacz i amplituner Yamahy udalo mi sie znalezdz na necie za 1600. Kolumny mysle ze tak do 1000 max.
A no i wazne jest dla mnie by amplituner mial wejscie phono bo w przyszlsoci planuje zakupic jakis fajny gramofonik.
 
Ostatnia edycja:

Madas

New member
Bez reklam
odnośnie poprzednika to do ciepłego brzmienia zdecydowanie nie JBL tak jak pisze Blackninja - Monitor Audio Roth Oli 40, Heco Metas jeśli o wzmacniacz chodzi to możesz celować śmiało w harmana, Rotela z końcówką BX, Advance Acoustic przede wszystkim zawsze trzeba posłuchać

Witam
zeby nie rozpoczynac kolejnego watku bede pisac tu
Chcialbym zakupic zestaw stereo skladajacy sie z amplitunera, odtwarzacza dvd, kolumn (podlogowe lub podstawkowe). Glownie do sluchania muzyki no i czasami do filmow. Muzyka w stylu Nina Simone, Claude Challe, U2, Michel Buble, Chopin, Chris Botti, Tomasz Stanko, Możdżer, Presley itp
budzet jak u kolegi 2500+-500
Troche poczytalem i sie porozgladalem i tak
amplituner myslalem o onkyo 8030 albo yamaha r-s300 lub rx 797
odtwarzacz dvd Yamaha BD-S671
kolumny tu nie mam pojecia
Zastanawialem sie tez nad jakims starociem luxmana ale czesc luxmanow jest lepsza czesc gorsza a poniewaz sie nie znam to nie bardzo wiem czego szukac.
Odtwarzacz i amplituner Yamahy udalo mi sie znalezdz na necie za 1600. Kolumny mysle ze tak do 1000 max.
A no i wazne jest dla mnie by amplituner mial wejscie phono bo w przyszlsoci planuje zakupic jakis fajny gramofonik.
Yamaha do takich brzmień jest za agresywna ... prędzej Onkyo się sprawdzi ... Harman Kardon 3390/3490, Advance Acoustic MAP 105( słucham dużo muzy fortepianowej i brzmi pięknie mimo przeciętnych kolumn) Audiolaby grają ciepło ....
Ty potrzebujesz szczegółowo brzmiących kolumn i wzmacniacza do tej muzy co słuchasz .... sam to przerabiałem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

coopernikus

New member
a taki amplituner DENON DRA-700 AE albo cos innego z denona?

czy duza jest roznica miedzy yamaha rs300 a rx797?
wiadomo mocą się różnią, i z tego co wyczytalem to jest obsluga zdalnej strefy, tylko co to jest ta zdalna strefa?

bylem dzis posluchac i tak
hk3390 bardzo fajnie mi sie zgrywal z monitorami focal 705v oraz z elac bs63.2. elacki moze deczko delikatniejsze ale mi chyba bardziej przyapsiły.
Podobnie z tymi monitorkami gralo onkyo 8050, chyba troszke pelniejsze brzmienie ale tez nie na kazdym kawałku.
Yamaha r-s700 faktycznie do muzy w stylu u2 czy inna mocna z niezlym dolem i mocna gora, ale do takiego Możdżera czy do jakiegoś trąbkarza to porażka.
Z glosnikow w cenie 1500-2000 jeszcze obsluchalem jbl e80 i bas maja niezly, jak dupnie to czuć, ale jak dla mnie zbyt mocny, no a srodek i gróra troche mdławe i bez wyrazu.
Z drogich testowalem Cabasse mt30 tobago (o ile sie nie myle) no i one miodzio, i gora i dol i srodek pieknie. Pozatym Klipsche F20 albo 30 no i powiem ze średnio w porownaniu do tych cabasse. I jeszcze jakaś inna padake za 3500, niestety nie pomne cóż to było.
I chyba decyzja padnie na HK z elacami albo focalami 705v. Do mojego pokoju 20m2 bedzie to idelanie pasowalo a i sąsiadom bedzie mozna poprzeszkadzać ;]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bielikk

New member
Bez reklam
Tonsil Maestro II 180 te kolumny są BARDZO DOBRE - odsłuchaj na nich materiał, który cię interesuje.
 

DarekH

New member
Hej, u mnie od zeszłego tygodnia wygrzewają się, Pylon Pearl HG, oraz wzmak stereo Onkyo TX-8030. Całość na razie gra sobie spokojnie radio + dźwięk z kablówki UPC. Jak na razie nie mogę narzekać, choć jak tylko podreperuję budżet to następny w kolejce będzie odtwarzacz CD, bo na BR to słuchanie CD nie ma sensu.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
a taki amplituner DENON DRA-700 AE albo cos innego z denona?

czy duza jest roznica miedzy yamaha rs300 a rx797?
wiadomo mocą się różnią, i z tego co wyczytalem to jest obsluga zdalnej strefy, tylko co to jest ta zdalna strefa?

bylem dzis posluchac i tak
hk3390 bardzo fajnie mi sie zgrywal z monitorami focal 705v oraz z elac bs63.2. elacki moze deczko delikatniejsze ale mi chyba bardziej przyapsiły.
Podobnie z tymi monitorkami gralo onkyo 8050, chyba troszke pelniejsze brzmienie ale tez nie na kazdym kawałku.
Yamaha r-s700 faktycznie do muzy w stylu u2 czy inna mocna z niezlym dolem i mocna gora, ale do takiego Możdżera czy do jakiegoś trąbkarza to porażka.
Z glosnikow w cenie 1500-2000 jeszcze obsluchalem jbl e80 i bas maja niezly, jak dupnie to czuć, ale jak dla mnie zbyt mocny, no a srodek i gróra troche mdławe i bez wyrazu.
Z drogich testowalem Cabasse mt30 tobago (o ile sie nie myle) no i one miodzio, i gora i dol i srodek pieknie. Pozatym Klipsche F20 albo 30 no i powiem ze średnio w porownaniu do tych cabasse. I jeszcze jakaś inna padake za 3500, niestety nie pomne cóż to było.
I chyba decyzja padnie na HK z elacami albo focalami 705v. Do mojego pokoju 20m2 bedzie to idelanie pasowalo a i sąsiadom bedzie mozna poprzeszkadzać ;]
CAMBRIDGE AUDIO powinno Ci przypaść do gustu.
 
Do góry