Zestaw promocyjny z Saturna - warto?

Dio

New member
Zestaw OK,
ale moim zdaniem do 14m2 nie potrzebujesz pełnowymiarowych kolumn Jamo.

Do takich pomieszczeń spokojnie wystarczyłyby ci np. satelitki + sub Tannoy EFX (800zł), zostałoby Ci 1200 na dvd+amp.
Pioneer dv 400 jest świetny, ale amp 417 to niesamowita kicha. Wśród tanich ampów w tej cenie polecałbym np. Sony 710 (z HDMI). Poszperaj po ceneo i skapcach...

Nie napisałes jaki masz TV...
 

lukasz.ku

New member
.

TV to Panasonic TH-37PV7P.

Sluchalem tego zestawu wczoraj w Saturnie, podobalo mi sie jak gra. Wczesniej mialem zamiar kupic plastikowy zestaw Samsunga HT-THX25R.

Boje sie tylko o ten odtwarzacz (DV400), czy bedzie sobie radzil z DivX'ami.
On ma USB 2.0?

pozdrawiam i dziekuje
 

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Akurat odtwarzacz DV400 dobrze radzi sobie z divixami i jest to duży plus tego zestawu w przeciwieństwie do amplitunera -niesamowita kicha jak określił to kolega ,,Dio"
 

arsenal

Moderator
VIP
Dio napisał:
Pioneer dv 400 jest świetny, ale amp 417 to niesamowita kicha. Wśród tanich ampów w tej cenie polecałbym np. Sony 710 (z HDMI). Poszperaj po ceneo i skapcach...

Nie napisałes jaki masz TV...
Właśnie zostałem posiadaczem Sony 710. Pytanie do was. Potrzebna jest wam recenzja na forum? :) Bo tak na szybko mogę napisac, że HDMI działa bardzo sprawnie. Nbox przekazuje Dolby 5.1 po HDMI i działa w trybie HDMI bezproblemowo poprzez ten amplituner. Można słuchać nradia bez właczonego telewizora. Jest obłsługa HDMI BRAVIA Theatre Sync. Przyjmuje i przeyła dalej do 1080p po HDMI i do 1080i po componencie. Są dość duże możliwości kofiguracyjne a jakość dźwięku w tej cenie jest dobra. Nie est to sprzęt dla audiofilów ale swoje zadania spełnia. Z wad można wymienić brak złącz Svideo i upskalingu po HDMI oraz konwersji kompozytu i componenta do HDMI. Nietypowe zaciski głośnikowe. Do tego odtwarzacz DVD Sony DVP-NS78 i KodaSL500+SW1000v2 i mam kino domowe. :)
 
Ostatnia edycja:

lukasz.ku

New member
.

Koledzy,

a co jest nie tak z tym amplitunerem? Wiem ze to podstawowy model i to wszystko :(

Nie planowalem w sumie takiego wydatku na zestaw kina, ale to chyba dobra cena i bedzie gralo lepiej niz wspomniany plastik Samsunga.

pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
lukasz.ku napisał:
Koledzy,

a co jest nie tak z tym amplitunerem? Wiem ze to podstawowy model i to wszystko :(

Nie planowalem w sumie takiego wydatku na zestaw kina, ale to chyba dobra cena i bedzie gralo lepiej niz wspomniany plastik Samsunga.

pozdrawiam
Ja go słuchałem i grał gorzej od mojego Sony. Mój Sony grał gorzej od wyższego Pioneera. Za trochę wyższą cenę oczywiście. Odwieczna kwestia wrednej mamony ;)
Tak czytam i widzę, że masz pokój 14 mkw. Duże kolumny+subwoofer i amplituner w tak małym pomieszczeniu nie musi oznaczać od razu sukcesu. Możesz nawet przedobrzyć i mieć jedno wielkie buczenie zamiast dobrego surrondziku. Najlepiej gdybyś miał możliwość zwrotu lub testu przed zakupem bo możesz miec problemy z ustawieniem i dostrojeniem tego wszystkiego. Nie mówiąc o problemie-gdzie upchnąć te wszystkie głośniki na 14 metrach.
Zdecydowanie TAK!
Please... :)
Zobaczymy. Jak mi starczy czasu i ochoty.:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

Dio

New member
Pioneer 417 gra metalicznie i bez wyrazu. Jest suchy i kompletnie brak mu dynamiki. Nie radzi sobie ze stereo. Poza tym moim zdaniem przydałoby Ci się złącze hdmi, którego tutaj brak...

Wymarzonym amplitunerem dla Ciebie jest Onkyo 505 lub sony 1200, ale budżet na to nie pozwala, stąd moja propozycja sony 710...

DV 400 jest świetnym dvd. Radzi sobie ze wszystkim (miałem go więc wiem)- zdecydowanie największy plus tego zestawu. Pięknie gra mu obraz po hdmi 720p. Gorąco polecam.

Po przemyśleniu mam zestaw dla Ciebie:
1) Sony 710 (amp) 800zł
2) Sony ns 78 (350zł) / Pioneer dv 400 (350zł) / Toshiba sd370 (280zł)
3) Sub+Sat Tannoy 5.1 efx (800zł) / Jamo a 102 HCS 5 (1000zł) / Canton Movie 60 (700 zł)

do 14m2 wystarczy.
 

bitner

Klub HDTV.com.pl
vip
lukasz.ku napisał:
Witam,

szukam kina do 2k max. Wlasnie w nowej gazetce Saturna pojawil sie taki zestaw:
Pioneer 417
DV400
Jamo406
SW200

Kosztuje 2000zl, czy to jest OK sprzet i czy warto za ta cene?

Ktos ma doswiadczenie z tymi kolumnami?

Sprzet do pokoju 14m, dlownie filmy (DivX).

http://www.saturnpolska.com/gazetka/0918563001202474858/pdf/gazetka_200802120800_200802212100.pdf


pozdrawiam

Posłuchaj plastików Panasonika PT 550 lub 850
ja wczoraj słuchałem w saturnie i powiem ze bardzo byłem zaskoczony dzwiekiem tego zestawu za 1,2 tys
 

bigstar102001

New member
Pytanie do kolegi DIO

Dio napisał:
Pioneer 417 gra metalicznie i bez wyrazu. Jest suchy i kompletnie brak mu dynamiki. Nie radzi sobie ze stereo. Poza tym moim zdaniem przydałoby Ci się złącze hdmi, którego tutaj brak...

Wymarzonym amplitunerem dla Ciebie jest Onkyo 505 lub sony 1200, ale budżet na to nie pozwala, stąd moja propozycja sony 710...

DV 400 jest świetnym dvd. Radzi sobie ze wszystkim (miałem go więc wiem)- zdecydowanie największy plus tego zestawu. Pięknie gra mu obraz po hdmi 720p. Gorąco polecam.

Po przemyśleniu mam zestaw dla Ciebie:
1) Sony 710 (amp) 800zł
2) Sony ns 78 (350zł) / Pioneer dv 400 (350zł) / Toshiba sd370 (280zł)
3) Sub+Sat Tannoy 5.1 efx (800zł) / Jamo a 102 HCS 5 (1000zł) / Canton Movie 60 (700 zł)

do 14m2 wystarczy.



Kolego DIO skad cena Sony STRDG710 ---- 800 zl ?
 

lukasz.ku

New member
.

Dzieki wielkie za odpowiedzi i rady. Rzeczywiscie musze jeszcze nad tym pomyslec.
Boje sie wlasnie tego zeby nie "przedobrzyc" z tym sprzetem (kolumny podlogowe Jamo) i zeby to ladnie gralo a nie buczalo.

Jeszcze dwie rzeczy mnie nurtuja:
1. Po co w amplitunerze HDMI?
2. Czy DV400 ma USB 2.0?

dziekuje i pozdrawiam
 
Do góry