Zestaw muzyka/filmy

hasos

New member
Witam serdecznie,

planuję w najbliższym czasie zakup zestawu stereo, który będzie służył głównie do muzyki, ale chciałbym go również podłączyć pod tv i dvd. Mam dwie opcje takiego zestawu:

1) dwie kolumny + amplituner/wzmacniacz (co bardziej polecacie?) + odtwarzacz CD (do muzyki) + badziewny odtwarzacz dvd, który już mam.

2) dwie kolumny + amplituner/wzmacniacz (co bardziej polecacie?) + odtwarzacz dvd z usb, który będzie odtwarzał i muzykę i filmy (najlepiej, jak by miał możliwość czytania mp3, flac czy jakiś innych bezstratnych formatów).

Czy jakość muzyki będzie porównywalna z odtwarzacza cd i dvd?

kolumny: chciałbym, żeby były drewniane i wysokie. Co do brzmienia: żeby bas był głęboki z impaktem, bez midbasowego buczenia. Żeby dźwięk był lekko ocieplony i dynamiczny, bez zbędnej ostrości. ale oczywiście chodzi też by inne pasma były zachowane i żeby nic nie było wycięte czy zasłonięte.

Jestem laikiem w tych sprawach, więc dobrze by było, że się to wszystko ładnie ze sobą dało połączyć (jaki tv polecacie pod to - na tv ok. 1000zło?).

Pokój ma wymiary coś koło 4,5 x 4m. Niezagracony.

Kwota na cały zestaw z tv: ok 5 tys.

I jeszcze jakieś sensowne, niedrogie kable do tego.
Będę wdzięczny za pomoc.

--------------

co powiecie na Yamaha rx 797 + Dali Conc. 6 lub Mission m35i lub tonsil II 180. I jakiś dvd.
 
Ostatnia edycja:

hasos

New member
dzięki za odpowiedź. A takie propozycje, jak

Mission M35i
KODA K-5200F

Może do tego lepiej wzmacniacz a nie aple? i cd?
 

hasos

New member
Moje propozycje

1. Harman Kardon HK 980 i Harman Kardon HD 980 (na ++)
2. Xindak A-06 i C-06 (na +)
3. Cambridge Audio Azur 540 A v2 cd v2 i Cambridge Audio Azur 540 A v2 (++)
4. NAD C315 BEE i NAD C515BEE (mniej)
5. Marantz cd 5003 i pm5003 (na ++)
6. Marantz cd 5004 i pm5004
7. Cambridge Audio Azur seria 550

Kolumn nadal szukam, ale myślę o Wharfedale Evo2 30, MA BX6
 
Do góry