Zestaw kolumn 5.1 do Yamahy

jarkonh

New member
Witam,
Poszukuję zestawu kolumn 5.1 do ampli Yamaha RX-V450.
Chętnie bym posłuchał czasami na tym muzyki, ale głównie zestaw ma być wykorzystywany na potrzeby kina domowego.
Pokój ma wielkość 5,5x4,5.
Kolumny przednie jak i tyły chciałbym przymocować do ściany.
Budżet to około 2tyś.
Przeglądałem już kilka wątku i często trafiałem na Infinity Beta HCS. Czy to w moim przypadku będzie najlepszy zestaw, a może coś innego polecacie :confused:
Niestety ma wiedza w tym temacie jest wyjątkowo marna dlatego bardzo bym prosił o pomoc.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z małych kolumn będzie ciężko znaleźć w klasie cenowej coś co zagra tak dobrze drewnianymi głośnikami jak :
QLBetaHCS.jpg


I do kina i do muzyki powinieneś być zadowolony. Możesz zapytać o dobre ceny blackninja .
.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
no tak ale dużych raczej nie powiesisz na ścianie :D.
Ale spokojnie pociągną z Twojego amplitunera.
 

mulek1719

New member
kolumny do stereo i kino

Jeżeli mogę się przykleić to szukam kolumn też do tej yamahy tylko interesują mnie duże podłogowe fronty i tak dalej pokój (przestrzeń otwarta) około 40 m2
 

mulek1719

New member
sorry troche mnie nie byloale to nic... przody duże co do 5.0 czy tylko stereo to się waham albo wymienię tylko przody a póżniej resztę albo zostanę przy tym co mam cena cóż może być 2-3k Nie wiem, jak posłucham to serce może da więcej zlociszy

jak w temacie kto pomoże, od czytania to m niedługo oczy sią skończą i zostaną tylko uszy Więc na czym słuchać żeby być ok z moim muzycznym sercem???? Myślałem o Mssion M35i, concept dali 6 (8) słuchałem celestion F38 -duża przesrzeń drzwięku A może zupełnie coś innego
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaki kolor kolumn ?
Sprawdź MaBr 6 -to minimum
Canton gle 490
Concept Dali 8
 
Ostatnia edycja:

CuoreRosso

New member
Mówisz, że głównie do kina....
Z całego serca mogę polecić ci Mission M35i+M3c2i+M30i.
Miałem ten zestaw rok czasu i w kinie była bajka. To sprzęt stworzony do oddawania emocji kinowych. Ze stereo było już gorzej... aż sprzedałem.
Budżet trochę więcej niż 2 tys. ale warto.
 

Kaszan

New member
Tak na moj gust to nie ma co sie sugerować, że w kinie Missiony grają dobrze. W kinie można uzyskać dobry efekt nawet z małych pierdziawek- grunt to dobry sub. Coś co gra dobrze w stereo zagra też dobrze w kinie, a odwrotnie na ogół już jest problem. Śmiało możesz skorzystać z propozycji Kiki'ego- Cantonów słuchałem, grają jak na mój gust bardzo dobrze, to samo z MA BR6, które dodatkowo świetnie wygladają, a Dali Concept 6 mam w domu i również jestem z nich zadowolony. Jeśli dużo oglądasz filmów to bez suba i tak sie nie obędzie. A przy dobrym subie to emocje masz gwarantowane z każdym z tych modeli kolumn:)
 

mulek1719

New member
witam ponownie
Kaszan raczej ma rację przychylam się do tego że w kinie "dobre" stereo też zagrają ale odwrotnie to już problem ... Concept dali 8 to coś co coraz czesciej czytam w pozytywach i ku czemu się sklaniam. Potrzebuję czegoś co da mi dobry dzwięk czysty dynamiczny przetrzenny z zabarwieniem dobrego ciepłego basu zaczynam szukać CDali 8 do odsłuchu, oczywiście Canton gle 490 też pójdą na odsłuch jężeli je znajdę, bo ostatnio straszna posucha w studiach odsłuchowych. wiem jedno odsłuch -mus obowiązkowy, szukam i czytam dalej....Ale panowie słucham was dalej przecież jeszcze werdykt nie zapadł
 

zYxMa

New member
Jakie głośniki do YAMAHA RX-V465?

Witam,

sorki, że się wtrące, ale nie chce nowego tematu zakładać.

Niedawno kupiłem takiw zmacniacz YAMAHA RX-465 oraz aktywny Connected Acoustic Sub10 Subwoofer.
Mój pokój ma 340x320cm czyli 10.88m2.
Na co patrzeć przy wyborze głośników? Powołując się na dane mojego wzmacniacza obsługuje on 6/4/2 ohmy a że jestem w tego typu temacie nowy co jeśli kupie głośniki 8ohm np takie:
OLi 1 : Roth Audio L+P
OLi C2 : Roth Audio Centralny

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

M.
 

mulek1719

New member
witam
Po długim poszukiwaniu udało mi się posłuchać Canton gle 470 oraz Dali concept 6 Jest różnica w każdej z tych kolumn, Dali jest bardziej szczegółowy "punktowo" opisuje dźwięki, cantony znowu dźwięk bardziej rozmyty może to przez aluminiowe głośniki. Niestety nie mogę trafić na gle 490 i Dali concept 8 Czy ich "odgłosy" będą podobne do ich młodszych braci ? Kto coś może powiedzieć bo słuchał :confused::confused:
 

Kaszan

New member
Największa róznica będzie w basie, ze względu na większe membrany (przynajmniej jeśli chodzi o Concepty). Nie wiem tylko, czy Concept 8 nie są zbyt dużymi kolumnami do dźwignięcia przez tę Yamahę.
Ja na Twoim miejscu brałbym Monitor Audio BR6 lub własnie Concepty.
 

mulek1719

New member
witam
kto szuka to znajdzie, właśnie odsłuchuje Dali concept 8 i to w domu w pokoju, to jest ten klimat. Nie ma dziwnego pogłosu (duże pomieszczenie), dzwięki wypełniły przestrzeń pokoju bez większego wysiłku ze strony "kolumienek" Yamaha pracuje w dolnych zakresach wzmocnienia i nie trzeba podkręcać na maksa, dzwięki spowodowały że niektóre płyty odkrywam na nowo, bas stał się przepiękny średnica głośnika robi swoje :krol::krol:
 
Do góry